Вівторок, 23.04.2024, 19:56

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Бінарні опціони

RSI в IQ Option - як користуватися індикатором
Найпопулярніші технічні індикатори поділяються на дві великі групи – трендові інструменти і осцилятори. Якщо перші в тій чи іншій формі використовують у розрахунках ковзні середні, то формули представників другого класу набагато цікавіше, тому сьогодні ми поговоримо про те, як застосовувати RSI в IQ Option для торгівлі бінарними опціонами.

За традицією, огляд я почну з короткої історичної довідки. Вперше про даному індикаторі трейдери дізналися в 1978 році, коли Уеллс Уайлдер, інженер-механік, цікавився торгівлею на фінансовому ринку, поділився своєю формулою в популярному біржовому журналі про товарних ринках.



Таким чином, RSI володіє двома важливими особливостями, по-перше, він був створений задовго до появи бінарних опціонів, тобто пройшов безліч тестів на інших ринках, і, по-друге, його формула спирається виключно математичний розрахунок, так як автор-технар відразу відкинув всі зайві гіпотези і запропонував просту схему:
  • якщо середня величина позитивних змін ціни за період більше середньої амплітуди негативних коливань – покупці сильніше;
  • якщо спостерігається зворотна закономірність – сильніше продавці.

Як можна помітити, у цьому випадку всю необхідну інформацію нам надає ціна активу. Не дивно, що RSI в IQ Option став одним з основних індикаторів, адже для прогнозування цін набагато простіше використовувати математику, ніж аналіз поведінкових реакцій продавців і покупців на ринку.
 

Налаштовуємо Індекс Відносної Сили в IQ Option



Перш ніж розглядати основну стратегію на базі RSI, слід розібратися з його установкою на графік. У терміналі IQ Option є два способи представлення ціни – свічковий і зонний, перший показує «стислу» інформацію, а другий відображає кожне цінове коливання.

Індекс Відносної Сили в IQ Option працює тільки на свічковий графіку, тому після того, як в браузері був запущений термінал брокера, необхідно вибрати в налаштуваннях «правильний» варіант робочого простору:
 

Потім в основному меню переходимо в розділ з індикаторами і вибираємо однойменний інструмент:
 

Якщо цю команду виконати на зонном графіку, то рядок з Індексом Відносної Сили в IQ Option буде просто неактивна і пофарбована в сірий колір.
 

Відразу після вибору індикатора відкриється вікно налаштувань, в якому програма запропонує встановити період розрахунку і кольору ліній.
 

Якщо з кольором все зрозуміло і без коментарів, період розрахунку залежить від стилю торгівлі, зокрема, чим він більший, тим рідше будуть з'являтися сигнали, при цьому їх якість помітно підвищиться.

В поля перекупленість і перепроданность користувач задає значення шкали індикатора, через які алгоритм побудує дві горизонтальні лінії для ідентифікації критичних станів ринку, але докладніше про них я розповім нижче.
Огляди інших індикаторів в IQ Option:
 
  • Алігатор
  • Хвилі Боллинджера
  • Ковзне середнє
 

Сигнали RSI в IQ Option



Як вже зазначалося в самому початку огляду, «індекс сили» відноситься до класу осциляторів, тобто це індикатор, який здійснює повторювані коливання в певному діапазоні. Дана особливість накладає певний відбиток на стратегії роботи з RSI.

Справа в тому, що найчастіше розробка Вайлдера застосовується для пошуку сигналів на купівлю опціонів від кордонів перекупленності і перепроданності, які позначаються двома горизонтальними лініями на робочому полі індикатора.
 

Під перекупленістю розуміється такий стан ринку, при якому актив занадто довго дорожчав практично без корекцій. Як тільки лінія RSI в IQ Option перетнула даний межа знизу вгору, слід готуватися до купівлі опціону типу Нижче (Put). Сама угода укладається після того, як індикатор вийде з критичної області:
 

Опціон типу Вище (Call) купується при зворотних умовах, тобто спочатку чекаємо, коли лінія індексу зайде в область перепроданості, а потім спостерігаємо за ринком до того моменту, поки індикатор не перетне критичну горизонтальну позначку знизу вгору.
 

Працюючи за RSI в IQ Option, деякі трейдери спрощують розглянутий варіант системи і купують опціони в момент першого торкання кордону перекупленності/перепроданості.

Подібний підхід непогано працює при торгівлі опціонами з далеким терміном виконання, але якщо купувати короткострокові або турбо-опціони, то доведеться зіткнутися з таким явищем, як «залипання». Це ситуація, при якій лінія індикатора довгий час знаходиться в критичному діапазоні, а ціна активу продовжує рухатися в колишньому напрямку.

Формально, звичайно, ймовірність появи «залипання» однакова на всіх таймфреймах, просто при торгівлі короткостроковими опціонами ми не залишаємо угоді «свободи». Наприклад, купили від кордону перепроданості опціон типу Вище зі строком експірації через 5 хвилин, а ціна активу весь цей час «потопталась» на місці й почала рости тільки з шостої хвилини. Щоб уникнути подібних ситуацій і рекомендується працювати з першої стратегії.

Що стосується списку активів, придатних для RSI, то тут нам пощастило – даний індикатор універсальний, тому його можна сміливо застосовувати на валютних парах, акції, товари і фондових індексах. Єдине, що я можу тут порадити – вибирайте для торгівлі такі інструменти, ціна яких більшу частину часу коливається в горизонтальному коридорі, так як в цьому випадку будуть рідше з'являтися помилкові сигнали.

Категорія: Бінарні опціони | Додав: 18.12.2017
Переглядів: 533 | Рейтинг: 0.0/0