Неділя, 28.04.2024, 12:15

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/48275545.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Австралійський долар і його історія
Чи відомо Вам, що австралійський долар (AUD) є національною валютою цілого Австралійського Союзу? Прийнято вважати дану грошову одиницю валютою Австралії, але це не зовсім вірно. Справа в тому, що в Союз так само входять: Кокосові острови, Норфолк, Різдва, а так само кілька держав. В одному AUD 100 центів, а цифровий код валюти 036. Курс австралійського долара є плаваючим, тобто, встановлюється в процесі торгів на міжнародному валютному ринку. Пам'ятаючи про те, що курс весь час змінюється, зазначимо, що він близький до вартості американського долара, тобто, як правило, розрізняється по вартості з колегою на 10-20%.

Грошові знаки, як це найчастіше буває, представлені у формі монет і купюр. З 1988 року банкноти виготовляються зі спеціального пластику, як і новозеландські долари. "Австралієць" (AUD) є валютою Австралійського Союзу з 1966 року, тоді відбулася заміна австралійського фунта, використовуваного раніше. На даний момент в обігу можна зустріти банкноти наступного гідності: 5, 10, 20, 50, 100 доларів. Монети поділяються на центи та долари: 5, 10, 20, 50 центів, 1, 2 долара. Як і у Новій Зеландії, Австралія в 20 столітті дотримувалася традицій Великобританії.
 
AUD
* сувора особистість

З участю AUD на валютному ринку здійснюється приблизно 5% від усіх операцій. Це дуже хороший показник, що демонструє довіру до даного торгового інструменту. Справа в тому, що уряд Австралії воліє не втручатися у долю своєї валюти. Крім цього економіка країни вважається за світовими мірками стабільною. Приблизно половина експорту держави це продукти сільського господарства. Так само гірничодобувна промисловість займає ще чверть експорту країни.

Історія австралійського долара

Грошовий знак, як це часто буває, має свою історію, пов'язану з появою назви. Справа в тому, що в 1966 році потрібно було обрати назву для нових грошей, а пропозицій з'явилося досить багато. Серед інших були такі: "королівський", "кенгуру", "оз", "квід", "австралієць" та інші. Був обраний "королівський", але народ Австралії не прийняв цього імені, та все ж утвердився саме долар.

Згодом монети перестали бути лише центовими, придбавши у свої ряди 1 і 2 долари. Крім стандартних монеток, стали з'являтися ювілейні 50 центів, які випускаються до різних свят. Колекціонери високо цінують подібні екземпляри, а тому, "юбилейники" випускаються не малим тиражем. Крім 50 центів, монетний двір став випускати так само 20 центів і 1 долар спеціальних серій.
 
Монети з кенгуру
* монети з кенгуру

Як зазначалося вище, купюри в Австралійському Союзі не паперові, а пластикові. Всі вони дуже яскраві, причому, немає прихильності лише до одного відтінку, в чому долари нагадують купюри євро. Австралія є першою в світі країною, яка стала застосовувати спеціальну технологію створення банкнот з полімеру поліпропілену для масового виробництва купюр. Такий матеріал значно підвищив термін служби банкнот.

На Forex австралійський долар найчастіше зустрічається у наступних валютних парах: AUD/USD, EUR/AUD, AUD/NZD, AUD/JPY, AUD/CHF. Так званий "австралієць" активно використовується трейдерами на валютному ринку. За обсягами торгів AUD займає на валютному ринку почесне шосте місце.

Категорія: Форекс | Додав: 28.07.2016
Переглядів: 991 | Рейтинг: 0.0/0