Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Дивергенція на ринку Форекс
Що являє собою дивергенція? Це розбіжність показань індикатора з поточною ринковою ситуацією (з поведінкою ціни). З її допомогою трейдери шукають піки ринку. Вона утворюється в ті моменти, коли на зростаючому ринку, у биків вже немає сил штовхати ціну далі вгору. І на ведмежому, коли продавці більше не можуть продавити ціну вниз.
Спробуємо уявити це на простому прикладі з автомобілем. Машина піднімається на пагорб, дорога йде вгору з невеликим ухилом, а водій тримає швидкість 60 км/год на протязі усього підйому. Тахометр показує нам 2500 обертів двигуна за хвилину.
У якийсь момент машина піднімається на пагорб і починає рухатися далі по рівній дорозі без ухилу. Кількість обертів двигуна залишається тим же, 2500 оборотів в хвилину, але швидкість при цьому зростає до 80 км/год.
Навіть якщо на вулиці ніч і водій не бачить місцевості, то за даними показниками швидкості і тахометра він може зробити висновок, що дорога не має нахилу вгору (або він суттєво зменшився). В даному випадку це і є дивергенція. Кількість обертів двигуна залишилося тим же, але напрям руху вгору (нахил) вже закінчився.
Тепер ми розуміємо що таке дивергенція, а далі ми розглянемо:
• як знаходити її на графіках валютних пар;
• які види її бувають;
• чим нам може допомогти знаходження дивергенції;
• які ще моменти, пов'язані з "дивером", ми повинні враховувати в торгівлі.
Розглянемо денний графік євро/долар. В точці під номером 1 шостого листопада ціна утворила новий мінімум і ця точка була підтверджена новим мінімумом індикатора індексу відносної сили (огляд RSI).
Після цього тренд вниз продовжився і в точці під номером 2 (тридцятого листопада) ціна утворила черговий мінімум. Однак це не було підтверджено індикатором індексу відносної сили, який виявився вище свого мінімуму, утвореного 6 листопада.
На даному прикладі ми бачимо, що в якийсь момент індикатори починають не відповідати панівною на ринку тенденції. Це той самий момент, коли трейдер повинен бути дуже уважним, щоб спробувати скористатися утворилася дивергенцією для входу в ринок.
На діаграмі вище видно, що результатом цієї розбіжності з'явився потужний прорив ціни вгору.
Ситуація, коли ціна на графіку формує свій новий мінімум слідом за попереднім, а індикатор приймає значення вище, ніж попередній мінімум, називається класичної бичачої дивергенцією.
Тепер розглянемо зворотну ситуацію.
Денний графік GBP/USD. В точці під номер 1 другого липня ціна утворила новий максимум. Дана точка була підтверджена новим максимумом індикатора індексу відносної сили (RSI).
Рух ціни вгору було продовжено і новий максимум був сформований 15 липня (в точці на графіку під номер 2). Однак це не було підтверджено індикатором RSI, який знаходився нижче свого максимуму, утвореного 6 листопада. Як ми бачимо, в результаті прориву ціни вниз почався новий ведмежий тренд.
З'явилося розбіжність, яка називається класичної ведмежою дивергенцією. Це трапляється, коли ціна на графіку формує свій новий максимум, слідом за попереднім, а індикатор приймає значення нижче попереднього максимуму.
Ще пара корисних оглядів для трейдингу:
• Тикові обсяги
• Хеджування
Що ще варто знати про дивергенції
Для пошуку дивергенції ми можемо використовувати більшість індикаторів, наприклад, стохастик або MACD. Точно так ми шукаємо її і на будь-яких інших інструментах. Наприклад, на графіку золота або CFD на акції.
У розглянутих вище прикладах ми бачили ситуацію з класичної дивергенцією.. Однак існують більш складні варіанти, наприклад, прихована і розширена дивергенції. Їх більш важко виявити на графіку ціни і вони набагато рідше використовуються трейдерами в якості сигналу для входу в ринок.
Дивергенції утворюються на графіках будь-яких таймфремов, наприклад, п'ятнадцятихвилинних, часових, денних, тижневих і навіть місячних. Слід враховувати, що чим вище використовуваний для пошуку дивергенції таймфрейм, тим більший потенціал руху ціни слід очікувати трейдеру.
Поява на графіку будь дивергенцій не означає, що саме зараз настав час, коли панівний тренд буде зломлений і змінить свій напрямок, але дана ситуація підказує трейдеру, що він повинен бути дуже уважний. Можливо, варто скоротити розмір позиції при торгівлі по тренду і бути готовими швидко "перевернутися" у момент, коли ціна підтвердить, що час для цього настав.
Як і при роботі з більшістю індикаторів, сигнал про вході в позиції буде сильніше, коли ціна знаходиться в трендовому русі, а не в боковику.
Ви повинні самі знайти для себе той вид дивергенцій, робота з якою принесе Вам максимальний прибуток. Для прикладу пропоную Вам прочитати, як використовувати дивергенцію MACD у торгівлі на Форекс.
|
Категорія: Форекс | Додав: 20.07.2016
|
Переглядів: 638
| Рейтинг: 0.0/0 |
|