Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Фактор ризику
Економічні релізи постійно розчаровують? Звичайно, це не зовсім нормально. Але наш час важко назвати «нормальною». Спробуємо пояснити явища, що стали широко відомими як "відхід з ризику" і "апетит до ризику".
З тих пір, як в 2008 році відбувся грандіозний фінансова криза, зазначалося вже чимало таких «абсурдних» періодів. Літо 2011 року, під час якого відбулася ескалація європейської боргової кризи, а в США було зафіксовано безпрецедентне зниження економіки і виникло побоювання переходу світової економіки у глобальну рецесію, стало часом, коли такі «неправильні» явища відбувалися постійно. Якщо Вам завгодно, то це можна було назвати "новою нормою". Як же все це працює?
Американські індекси лідирують
В «нормальні» часи курс долара по відношенню до інших валют підвищується при хороших економічних даних і падає при слабких. В «погані» часи світ спостерігає за США для того, щоб зрозуміти, куди рухається світова економіка. США досі вважаються «локомотивом» росту світової економіки, а також джерелом глобальних проблем, навіть незважаючи на те, що зараз помітно змістилися акценти на Далекий Схід, зокрема, на Китай.
Крім ролі постачальника випереджальних індикаторів для світової економіки, США, як багато хто до цих пір вважають, що є більш безпечним місцем для інвестицій, ніж безліч інших розвинених країн, незалежно від того, наскільки гарні у них справи.
Так що якщо у США економічна статистика показує «слабину», глобальний песимізм знову зростає, і зростає попит на долар як валюту зони безпеки. Це називають "відходом з ризику" або «втечею з ризику». Коли ж економіка США показує ознаки зростання, то статус долара як "зони безпеки" знижується.
«Безпечні» та «ризикові» валюти
Швейцарський франк – король «безпеки»: У Швейцарії високорозвинена економіка і міцна банківська система. Франк тимчасово втратив цю роль під час фінансової кризи, але зараз повернувся на вершину, і знову неперевершений у цій якості.
Друге місце – у японської ієни, але тут картина кардинально відрізняється - економіка Японії бореться з труднощами, а у країни є величезний держборг. Але все ж ієна також вважається досить стабільною.
Третє місце в цьому рейтингу належить долара США.
Австралія і Нова Зеландія знаходяться в протилежній частині цього списку: в обох країнах стабільні економіки. Кредитний рейтинг Австралії дорівнює AAA. Однак, як тільки в США виходять «слабкі» дані, що свідчать про загрозу для глобального зростання, AUD і NZD тут же «страждають».
У канадського долара приблизно така ж позиція, але все ж він більш тісно пов'язаний з доларом США. Канада – сусідка і найбільший торговий партнер США. Чим слабша економіка в США, тим слабше і в Канаді = і більш слабкий канадський долар.
Євро також знаходиться у кошику "ризикових"валют, але він у даний час менш залежний від американських індексів, оскільки єдина валюта випробовує власні, все більше поглиблення труднощі.
Британський фунт намагається вирватися з валют "ризику", Британія планує помітно скоротити бюджетний дефіцит, але фунт все ще має тенденцію слабшати на «поганих» американських даних.
Що відбувається, коли американські релізи демонструють позитив?
Зараз же відбувається протилежне: долар США посилюється проти ієни і франка, поступаючись позиції решти валют. Це називають “апетитом до ризику“.
Це явище досить обмежена. Чому? Коли виходить довга серія "позитивних" американських індексів, або коли в релізах із США трапляються "приємні" сюрпризи, ми починаємо повертатися до "старої норми", коли світ був більш стійкий і навіть мав перспективи для істотного зростання.
Але ми все ще далекі від цієї "старої норми".
|
Категорія: Форекс | Додав: 16.07.2016
|
Переглядів: 357
| Рейтинг: 0.0/0 |
|