Вівторок, 07.05.2024, 13:19

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Фігури Прапор і Вимпел – популярні патерни на Форекс
Фігури Прапор і Вимпел відносяться до паттернам технічного аналізу. Це графічні побудови, які застосовуються багатьма трейдерами не рідше, ніж фігури Трикутник або Голова і плечі. На ринку не часто можна зустріти ситуацію, яка б добре вписувалася в один з паттернів, рассмотриваемых в цій статті. Тим не менш, рідкість появи сигналу не говорить про його якість.

Як правило, при появі на графіку фігур Прапор або Вимпел, торговець робить висновок, що тренд незабаром буде продовжений. Можна трохи розширити уявлення про графічних побудовах, що дозволить бачити в ситуації, що складається дещо ще.

Спочатку розглянемо докладніше фігуру Прапор, яка зображена на картинці нижче. Патерн складається з двох частин, зазначених на графіку. Перша частина це пряма лінія (флагшток), а друга-це сам прапор. Як правило, флагшток утворюється за рахунок імпульсного руху ціни, коли за короткий час ринок проходить відносно велика кількість пунктів.
 

Друга частина патерну утворюється практично паралельними лініями, як зображено вище. Таким чином, перед нами з'являється графічне побудова, допомагає визначитися з точкою входу в угоду.

Теоретично, при пробитті лінії Прапора, ціна повинна продовжити рух у бік тренду. Але, на жаль, ця закономірність не завжди себе проявляє. Нижче пропоную ще один варіант, як використовувати в своїй торгівлі дане побудова.
 

Досить чекати пробою фігури в будь-яку зі сторін. Це вже буде хорошим сигналом для укладання угоди, демонструючи нам, в яку сторону, швидше за все, відвідає ринкова ціна. Сам по собі пробій буде демонструвати, так би мовити, вибір ринку. Для того, що б відкривати позицію, слід дочекатися, коли за межами лінії, що утворює фігуру, закриється на графіку свічка.

Якщо говорити про ту ситуацію, яка розглянута на прикладі вище, то для встановлення Take Profit можна скористатися тим рівнем опору, який не був пробитий раніше. Саме, починаючи від цього рівня, на графіку почала утворюватися друга частина фігури Прапор. Take Profit можна встановити за кілька пунктів до значущого рівня, на той випадок, якщо ринок все ж так і не зуміє його пробити.

Другий варіант полягає в тому, що б розташувати Take Profit вище рівня опору, але, як тільки до нього дістане ціна, є сенс переставити свій Stop Loss в точку безубитка.

При укладанні угоди є сенс розташовувати Stop Loss трохи нижче лінії Прапора. Це означає, що угода закриється зі збитками тільки в тому випадку, якщо ринок розвернеться і здійснить друге пробиття фігури Прапор, але тепер в протилежну сторону. Нижче знаходиться картинка, на якій демонструється розміщення ордера Stop Loss в тій ситуації.
 

Відмітні особливості фігури Вимпел



Фігура Вимпел відрізняється від Прапора тим, що друга частина побудови являє собою пересічні лінії, проведені по локальних максимумів і мінімумів. Причому максимальні значення поступово зменшуються, а збільшуються мінімальні. Іншими словами, на графіку виходить трикутник, який ми і будемо використовувати для пошуку точки входу при пробої побудови.
 

Перша частина фігури, яка представляє собою флагшток, залишається без зміни. Змінюється лише вид другій частині, але сигнал на відкриття операції залишається тим самим. Свічці необхідно закритися за межами фігури, що б трейдер вважав, що пора відкривати позицію. На цей раз видно, що пробій стався в зворотному напрямку флагштока.

Stop Loss виставляється за попереднім принципом, тобто, за кордоном побудови. Що стосується ордера Take Profit,то в даному випадку ситуація складніша, ніж в попередній раз, коли розглядали Прапор. Справа в тому, що не до чого підперезатися, що б встановити ордер не просто так, а з певним сенсом.
 

Можливо, що в даній ситуації трейдера міг би виручити трейдинг стоп, можливо, що спекулянт прийме рішення закривати профіт, як тільки ціна почне розгортатися у зворотний бік.

Звичайно, можна використовувати дані патерни, таким чином, як це часто рекомендується в різних виданнях, тобто, укладати угоди тільки при пробитті фігур у бік тренду. Однак, поспостерігайте за ринком, за розвитком подій, оцініть ситуацію, коли ціна все ж прямує проти тренда при появі одного з двох патернів, розглянутих сьогодні.

Можливо, що і Ви теж прийміть рішення торгувати в будь-яку сторону при пробитті кордонів Прапора та Вимпела. На мій погляд, це виправдані дії, які можуть принести непоганий додатковий профіт.

Категорія: Форекс | Додав: 11.12.2017
Переглядів: 936 | Рейтинг: 2.0/1