Неділя, 12.05.2024, 16:20

Форекс


Меню сайту
/_pu/1/86676020.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Флет і його застосування в трейдингу
Флет на Форекс (flat) - бічний рух ринкової ціни в певному діапазоні. Фінансові ринки знаходяться лише в двох станах під флеті (флет) і в тренді. Якщо трендові рух це тривале зростання або падіння ринку, то flat являє собою коливання ринкової ціни в бічному ціновому каналі.

Багато валютні спекулянти намагаються уникати торгівлі, коли спостерігається флет. Вважається, що по-справжньому на Forex можна заробити лише на трендових рухах. Насправді, це помилка. Про те, як заробляти на Форекс під флеті, ми і поговоримо сьогодні.

Дуже раджу прочитати:

Торгівля проти тренда
Індикатор зміни тренда без перемальовування
Визначаємо напрям тренда
Для початку подивимося, як виглядає Форекс флет на ринку. Зверніть увагу, що наведені два приклади різних таймфрейм (ТФ).
 



Бічний ціновий канал може спостерігатися на будь-якому ТФ. Флет можна зустріти, хоч на М1, хоч на Н4.
Помічено, що частіше зустрічаються бічні цінові канали на низьких таймфреймах. Не всіх трейдерів влаштовує, що ціна іноді коливається в досить вузьких діапазонах. Відсутність спрямованого руху ринку говорить про те, що немає істотної переваги в заявках, тобто обсяги продавців і покупців приблизно рівні.
 

Торгівля на Форекс флете



Так як бічний рух ринкових обов'язково має мати межі, потрібно в першу чергу вибрати спосіб їх визначення. Не варто покладатися лише на візуальний аналіз, торгівля стане набагато ефективніше, якщо використовувати об'єктивний метод позначення меж флета.

Розглянемо два способи нанесення меж бічного каналу:
 
  1. за допомогою горизонтальних ліній
  2. за допомогою індикатора Keltner Channel

Keltner Channel - завантажити безкоштовний індикатор.

Використовувати горизонтальні лінії терміналу MetaTrader 4 зовсім не складно. Для цього досить визначити останні 2-4 верхні точки (екстремуми) і провести їх усередненим значенням лінію, як показано нижче.
 

Верхні екстремуми 1, 2, 3, 4 позначені зеленим кольором, а нижні 6, 7, 8, 9, 10 синім. В обох випадках спеціально відзначалися ще і точки, які не потрібно враховувати при побудові цінового каналу. Це екстремуми 2 і 7, які явно не дотягують до інших величин максимальних і мінімальних значень.

Через верхні і нижні точки проводимо дві прямі, max і min відповідно. Далі в торгівлі саме на ці кордони флета будемо спиратися для прийняття рішення про укладання угоди або її закриття.

Другий спосіб ще більш об'єктивний, адже всі значення каналу буде розраховувати індикатор Keltner Channel. Встановивши програму в термінал, вибираємо торговий інструмент і таймфрейм, на якому плануємо торгувати. Для простоти ми будемо брати ту ж саму ринкову ситуацію, що була представлена вище при побудові каналу з допомогою горизонтальних ліній.
 

Так як мова йде про трейдинг у флете, то всі угоди будуть спрямовані проти руху ціни.
Через розвороти ліній індикатора Keltner Channel проводимо горизонтальні рівні. По суті, ми одержуємо одну і ту ж ситуацію, але у випадку з використанням сторонньої програми, трейдер зможе виконати побудови більш об'єктивно.
 

Торгова стратегія скальпинга під флеті на Форекс



Укладати угоди ми будемо, як тільки ціна досягає наших горизонтальних ліній (в обох варіантах). Напрямок позиції вибирається завжди всередину цінового каналу, як це зображено нижче.
 

На прикладі видно, що ринкова ціна перетинала зазначені рівні 3 рази. Це означає, що в даній ситуації у нас повинно було бути три угоди. Take Profit рекомендується встановлювати на відстані 2/3 ширини каналу. Угода повинна закриватися з прибутком, коли ринок ще не дійшов до протилежної межі. Такий вибір величини Take Profit пов'язаний з тим, що флет на Форекс може поступово звужуватися. Фактично, ми будемо працювати у флете стратегією скальпинга.

Одне з головних переваг скальпинга у флете на Форекс полягає в тому, що у нас будуть невеликі значення Stop Loss.
 

Як тільки ми укладаємо угоду, слід встановити Stop Loss фіксованою в пунктах величини. Це страховка на той випадок, якщо на ринку флет прямо зараз зміниться трендом. Потім, коли ціна повертається в канал, ми пересуваємо Stop Loss на кілька пунктів нижче крайньої ціни пробою, як зображено вище.

Тепер, що б ринку дістати до нашого Stop Loss, доведеться оновити мінімум, сформований при відкритті угоди. Зауважимо, що величина ордера, що обмежує збитки, вийшла зовсім невеликий, що можна візуально оцінити на прикладі.

Take Profit, як вже говорилося раніше, встановлений на відстані 2/3 ширини цінового каналу від нижньої межі. У більшості випадку Take Profit буде більше, ніж Stop Loss.

Тепер, що стосується часу торгівлі та вибору валютних пар. Можна підібрати такі інструменти, у яких флет на ринку є більш частим явищем, ніж тренд. Другий варіант полягає в підборі часу для торгівлі. Справа в тому, що флет на Форекс часто можна зустріти в нічні години, коли ринку Європи і США закриті.

Категорія: Форекс | Додав: 11.12.2017
Переглядів: 573 | Рейтинг: 0.0/0