Понеділок, 06.05.2024, 22:54

Форекс


Меню сайту
/_pu/1/74963648.jpg
/_pu/2/96927741.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор Ішимоку - опис і параметри
У Японії придумали не мало індикаторів, методів і стратегій торгівлі для фінансових ринків. Цього разу будемо розбиратися зі знаменитим індикатором, що входять до складу MetaTrader 4, який називається Ішимоку (Ichimoku).

Таку назву програма отримала досить банальним чином - перейняла ім'я автора, який був журналістом. Нижче розкажу детальніше про алгоритм Ішимоку і його налаштування, так як індикатор не з простих.

Ichimoku не рідко використовують окремо, не зміцнюючи до графіку більше ніякі інструменти. Справа в тому, що це повноцінний аналітичний комплекс, який абсолютно самодостатній. Отже, переходимо до опису популярного індикатора.

Опис Ішимоку


Запускаємо свій торговий терміна (MetaTrader 4) і знаходимо Ichimoku Kinko Hyo, який встановлюємо на графік.

Індикатор Ішимоку на ціновому графіку

Тепер саме час почати розбиратися, що ми взагалі перед собою бачимо:

Tenkan-sen - середня лінія (швидка - за умовчанням період = 9)
Kijun-sen - середня лінія (повільна - за умовчанням період = 26)
Chinkou Span - ціна закриття свічки, зміщеної на період змінної Kijun-sen
Senkou Span A і Senkou Span B - межі хмари Ішимоку



У хмари Ішимоку, выглядящем на графіку, як заштрихований діапазон, є верхні межі (рівні опору) і нижні межі (рівні підтримки). Якщо ціна вийшла за межі хмари, то її екстремуми на графіку будуть далі сприйматися, як цінові рівні:

якщо ціна над хмарою, то формує рівні опору (локальні максимуми);
якщо ціна під хмарою, то формує рівні підтримки (локальні мінімуми).

Chinkou Span дозволяє зрозуміти, яка на ринку довгострокова ринкова тенденція, а так само є інструментом, за допомогою якого полягають досить якісні операції. Індикатор Ішимоку надає можливість відкривати позиції з кількох видів сигналів, серед яких є варіант перетину лінією Chinkou Span ринкові котирування:

Chinkou Span для укладення угод

Tenkan-sen дозволяє швидко оцінити ринкову ситуацію. Наприклад, якщо поточне значення ціни знаходиться над Tenkan-sen, то можна зробити висновок про висхідної тенденції, а якщо під лінією, то на графіку явно спадний рух.

Tenkan-sen на ціновому графіку

Kijun-sen вказує, куди рухається ринок в середньостроковій перспективі. Спостерігаючи за нахилом лінії, можна зробити висновок, що буде з ринком найближчим часом. Наприклад, якщо Kijun-sen спрямована вгору, то більш вірогідне зростання ціни, а якщо вниз, то потрібно бути готовим до зниження курсу.


Сигнали з Ішимоку


Варіант 1. "Золотий хрест" та "Мертвий хрест" - це поширені назви сигналів на купівлю та продаж відповідно, при перетині ліній Tenkan-sen і Kijun-sen. Якщо Tenkan-sen пробиває лінію Kijun-sen знизу вгору, то слід відкривати довгу позицію (buy), а якщо зверху вниз, то коротку (sell).

Фігура золотий хрест на Forex

Втім, нічого нового в таких сигналах немає, повна аналогія при роботі з двома МА різних періодів. Тут назви більш модні, але принцип залишається тим самим.

Варіант 2. Перетин кордонів хмари є сигналом для укладання угоди. Загалом, на даний момент ніколи не буває несподіваним, так що трейдер заздалегідь бачить, коли кордони зближуються. Як зрозуміти, в яку сторону укладати угоду? Позицію слід відкривати у бік руху тієї межі, яка "спровокувала" перетин, як зображено нижче (приклад операції buy):

Хмара Ішимоку і сигнал для угоди

Варіант 3. Цей випадок був озвучений у першій частині огляду індикатора Ішимоку - перетин ринковою ціною лінії Chinkou Span. Це відносно рідкісні сигнали, але вони відрізняються високою точністю, так що їх я б не рекомендував ігнорувати.

Тепер, що стосується роботи з take profit і stop loss в рамках трейдингу за індикатора Ішимоку.

Для варіанта 1. Наприклад, в результаті перетину Tenkan-sen і Kijun-sen ми уклали угоду на покупку. У цьому випадку ордер stop loss слід розміщувати на кілька пунктів нижче горизонтальних ділянок лінії Kijun-sen, як зображено на ілюстрації нижче. Причому, з плином часу Kijun-sen буде підніматися вгору, утворюючи нові горизонтальні ділянки, все вище і вище. Нам необхідно кожен раз піднімати stop loss вище під нові горизонтальні лінії.

Ichimoku і stop loss

Для фіксації прибутку можна використовувати різні інструменти, але найбільш ефективний варіант - закриття черговий свічки нижче Tenkan-sen. Іноді буває, що дана подія настає в найкоротші терміни при відкритті позиції, але це лише означає, що сигнал для укладення угоди слабкий і краще завершити операцію.


Для варіанту 2. Для супроводу відкритої угоди можна використовувати ті ж принципи, що й для першого варіанту. В якості альтернативного способу фіксації результату можна прийняти ще одне правило. Операцію слід закривати, якщо межа, що пробила протилежний бік хмари, почала розгортатися у зворотний бік:

Зміна меж Ішимоку

Для варіанта 3. В даному випадку stop loss краще розміщувати за сприянням/опорами, а для закриття прибутку ринковою ціною потрібно перетнути Tenkan-sen, причому так, що б після пробою свічка закрилася з іншого боку від лінії:

Ішимоку і закриття позиції

Рекомендую для аналізу ринку ще ось ці методики:

Графік Кагі
Рівні Мюррея

На цьому опис Ішимоку закінчую, так як перераховувати всі можливі варіанти використання даного індикатора не має сенсу через їх різноманіття. Всі основні терміни викладені вище, а так само позначені основні концепції, які найчастіше використовуються трейдерами, які вирішили торгувати за даним індикатором.

Категорія: Форекс | Додав: 22.07.2016
Переглядів: 712 | Рейтинг: 0.0/0