Четвер, 25.04.2024, 08:24

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/93765937.jpg
/_pu/2/87807923.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор Ozymandias – торгівля на Форекс без ринкового шуму
Будь-якому ринку, а в особливості Форекс, характерне досить нестабільний рух ціни щодо своїх середніх значень. Ці коливання в ту або іншу сторону називаються ринковими шумами. Іноді шуми настільки сильні, що здатні ввести в оману трейдера і змусити помилково закрити збиткову позицію.

Надалі ціна, відпрацювавши шум, повертається до змін тренду. І мало хто знає, що відповідь на питання «чи Є серед індикаторів алгоритм, мінімально реагує на ринкові шуми?» позитивний. Таким алгоритмом є індикатор Озимандиас (Ozymandias).

Особливості індикатора Ozymandias

Ozymandias відноситься до трендового типу індикаторів і, завдяки своєму алгоритму, що дозволяє відстежити напрямок тренда з досить високою точністю, при цьому ігноруються хаотичні коливання і ринковий шум. Індикатор Ozymandias чітко визначає зони перекупленності і перепроданності (що це за зони), дозволяє завчасно відстежити різкі цінові розвороти і добре підходить для торгівлі на внутрішньоденних таймфреймах.

Умови застосування алгоритму наступні:

торгова платформа: Metatrader4;
торговий інструмент: будь-яка валютна пара;
таймфрейм: до D1 включно.

Візуально індикатор являє собою три кольорові лінії, що утворюють канал. Середня лінія розраховується за формулою, що використовує алгоритми SMA і ATR, завдяки чому Ozymandias позбавлений від недоліків цих індикаторів, зберігаючи їх гідності.

Індикатор Ozymandias і його лінії

Не малою перевагою алгоритму Ozymandias є його простота у використанні. Установка в торговий термінал здійснюється стандартним способом через меню «Файл - Відкрити каталог даних - MQL4 - Indicators». При вставці на графік пропонується всього одна настройка – «Amplitude», що використовується в установці періоду розрахунку для побудови розмітки.

Як налаштувати Ozymandias

Торгівля з використанням індикатора


На основі індикатора можна будувати будь-які трендові стратегії. Однак, як відомо, стратегії, побудовані на одному індикаторі, не завжди здатні виконати потрібні від них завдання. Тому трейдер може додавати будь-які інші індикатори для більш точного визначення точок входу в ринок, фільтрації сигналів, що надходять від Ozymandias.

В якості основи для побудови своєї стратегії можна використовувати системи, представлені нижче, але їх можна застосовувати для торгівлі і в представленому вигляді.

У першому варіанті торгівля проводиться на основі визначення тенденції за напрямом і кольору середньої лінії індикатора. Сигналами для входу на ринок в цьому випадку є:

середня лінія спрямована вгору і пофарбована в синій колір – характеризує висхідний тренд і характер угод – купівля валюти;
лінія спрямована вниз і пофарбована в червоний колір – спадний тренд і характер угод – продаж інструменту.

Операції за алгоритмом Ozymandias

У цій стратегії основна роль належить середньої лінії – межі каналу в торгівлі не використовуються. Значення настроечного параметра «Amplitude» вибирається в межах від 2 до 5. Така настройка дозволяє входити в позицію в самому початку тенденції без використання додаткових інструментів технічного аналізу.


Другий варіант стратегії передбачає встановлення значення «Amplitude» - 21, і торгівля здійснюється на таймфрейме D1. У цьому випадку сигнали на вхід в позицію наступні:

купівля – ціна розташована вище верхньої межі каналу;
продаж – ціна опускається нижче нижньої межі каналу.

Вхід в угоду на продаж

Розташування графіка ціни в межах каналу з можливими невеликими коливаннями, що виходять за його межі, характеризують флетовое стан ринку. В цьому випадку торгівля не здійснюється, так як ринок з рівним успіхом може рушити як вгору, так і вниз.

Не проводиться торгівля і в тому випадку, коли ціна розташована, припустимо, вище верхньої межі, а середня лінія пофарбована в червоний колір або, коли ціна – нижче нижньої межі, а середня лінія синя. Такі ситуації не можуть дати однозначного прогнозу поведінки ринку.

Індикатор Озимандиас в трейдингу


Верхня і нижня межі каналу є рівнями перекупленності і перепроданності відповідно. Первісна інструкція по застосуванню індикатора Ozymandias рекомендувала торгівлю в межах цього каналу від рівнів перепроданості і перекупленності. Насправді вузький канал і висока волатильність ринку "змушують" ціну більшу частину часу знаходитися за межами каналу, що позбавляє трейдера можливості отримання прибутку за такої стратегії.

Мабуть, ідеальних індикаторів не існує. Ozymandias не перемальовується після закриття свічки, що характеризує його надійність, але істотним недоліком алгоритму є його запізнення на 1-2 бару. Тому правильним буде використовувати Озимандиас у складі торгової системи, що використовує додаткові алгоритми і протестованої на реальному рахунку.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 387 | Рейтинг: 0.0/0