Понеділок, 29.04.2024, 08:11

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/20463019.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор ROC - алгоритм для MetaTrader4 і його опис
Початківці спекулянти дуже часто обчислюють діапазон цінових коливань на калькуляторі, навіть не підозрюючи про те, що подібні операції можна значно спростити за допомогою індикатора ROC. Ймовірно, дане явище пов'язане з тим, що далеко не кожен дилінговий центр додає в стандартну збірку MetaTrader згаданий алгоритм, тому сьогоднішній огляд заповнить істотний пробіл у знаннях Форекс-трейдерів.

Отже, ROC – це класичний осцилятор, що вимірює відстань, пройдена ціною за певний період. Повна його назва так і вимовляється «Rate of Change», що в перекладі на російську мову означає «швидкість зміни» (огляд осциляторів на Форекс).

Головна відмітна особливість даного індикатора – це універсальність, так як він застосовується на Forex, фондовій біржі, сировинному ринку і навіть у реальному секторі при вивченні різних тенденцій, тільки називається він там трохи по-іншому – абсолютний і відносний приріст показника.

До речі кажучи, існує два типи ROC. Перший (або класичний) вимірює відстань між цінами свічок, відстань між якими обирає користувач виходячи зі своїх потреб.

ROC і ціновий графік

Наприклад, мені потрібно розрахувати, скільки пунктів проходила ціна кожен день. Для вирішення даної задачі достатньо перейти на денній таймфрейм і встановити в налаштуваннях індикатора ROC RPeriod = 1.

Індикатор ROC і його налаштування

Подібна інформація може стати в нагоді в абсолютно різних напрямках, починаючи від розрахунку оптимальної величини стоп-лосс і закінчуючи пошуком аномальних коливань, після яких тенденція на ринку часто розгортається на протилежну.


Другий приклад – для оцінки ситуації на різних валютах необхідно розрахувати, скільки пунктів кожна з них пройшла за останній рік. Щоб відповісти на поставлені питання, достатньо здійснити побудову на місячному графіку ROC(12).

Алгоритм ROC і його свідчення

Тільки що ми розглянули класичний Rate of Change, показує абсолютну зміну ціни за вибраний інтервал, але існує ще й відносний ROC, який розраховується у відсотках.

ROC на Форекс і його формула

Щоб включити відповідний модуль у розглянутому сьогодні індикаторі, потрібно переключити налаштування UsePercent на «true». Слід зазначити, що візуально нічого не зміниться, так як динаміка значень індикатора залишиться колишньою, але смислове навантаження отриманих даних буде кардинально відрізняється від класичного ROC.

Зокрема, якщо величина першого показника буде істотно залежати від масштабу котирувань обраного торгового інструменту, внаслідок чого її можна використовувати в якості порівняльного критерію декількох майданчиків (наприклад, абсолютна волатильність пари USDNOK та акції Макдональдс буде відрізнятися на порядок з-за різної розмірності), то другий показник дозволяє зіставляти динаміку абсолютно різних за природою активів.

На перший погляд може здатися, що подібна інформація марна, але для портфельних стратегій індикатор ROC підходить ідеально, так як дозволяє в одну дію оцінити ризики на різних інструментах.


Як ще можна використовувати ROC


У деяких стратегіях використовуються середні значення Rate of Change, для отримання яких достатньо побудувати ковзну середню на базі ROC.

Середнє значення індикатора-осцилятора

Подібні розрахунки дозволяють провести якісну (з урахуванням знака) і кількісну (за значенням) оцінку волатильності торгового інструменту, при цьому сам факт перетину вихідної лінії і отриманої MA можна розглядати в якості сигналу на відкриття ордера.

З іншого боку, якщо ROC коливається в обидві сторони, тобто його значення можуть бути як позитивними, так і негативними, в деяких випадках Moving Average може ввести трейдера в оману, наприклад, якщо потрібно оцінити просто середню волатильність без поправки на знак.

Враховуючи дану обставину, корисним може виявитися ROC, розрахований по модулю. На графіку нижче представлений як раз один з таких варіантів.

Як розрахувати показання ROC

Ще два цікавих індикатора:

DMI
Awesome Oscillator

Таким чином, індикатор ROC є найпростішим алгоритмом, але в той же час дозволяє вирішувати такі завдання, заради досягнення яких деякі трейдери і програмісти витрачають час і гроші, тому в якості висновку для сьогоднішнього огляду можна привести слова А. Ейнштейна: «Все геніальне - просто».

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 440 | Рейтинг: 0.0/0