Неділя, 05.05.2024, 21:25

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор Stochastic Oscillator на Форекс: опис і способи використання
Серед безлічі індикаторів, доступних сучасним трейдерам в торговій платформі, можна виділити декілька «класичних», які використовуються для визначення входу в ринок протягом декількох десятків років і відмінно себе зарекомендували. До числа таких інструментів відноситься стохастичний осцилятор Stochastic Oscillator, який застосовують для технічного аналізу з метою прогнозування поведінки ціни.

Розробником цього популярного серед трейдерів інструменту став Джордж Лейн, успішний трейдер, спікер і викладач, торгівля якого базувалася на технічному аналізі графіка ціни.

Лейн вдалося не тільки створити унікальний інструмент, але і успішно популяризує його в середовищі біржових торговців. Сьогодні величезна кількість ринкових гравців на Форекс використовують стохастичний осцилятор у своїй роботі.

Що показує Stochastic Oscillator


Щоб правильно інтерпретувати подаються індикатором сигнали, потрібно знати основні принципи його роботи. Stochastic Oscillator демонструє становище ціни в поточний момент відносно деякого діапазону цін у минулому. Вимірюється цей показник у відсотковому співвідношенні. На графіку індикатора можна помітити дві лінії, позначені як %До (швидка) та %D (повільна), а також горизонтальні рівні (пунктир).

Stochastic Oscillator на ринку Форекс

Швидка лінія %K малюється на графіку індикатора суцільною і розраховується за наступною формулою:

Формула індикатор Stochastic Oscillator

Сt – ціна, за якою закрився попередній період;
Ln – min ціни за останні n періодів;
Нп – max ціни за останні n періодів.

Повільна лінія %D являє собою ковзну середню, яка будується відносно лінії %До c невеликим усередненням:

%D = Moving Average m (%K), де m – показник уповільнення.

На графіку осцилятора позначені також рівні 20% і 80%. Для трейдера важливо оцінити положення ліній стохастика поблизу цих рівнів, які показують діапазони перекупленності і перепроданності (детальніше), що з великою ймовірністю може свідчити про розворот ціни і рух її в протилежному напрямку.


Налаштування індикатора Stochastic Oscillator


Stochastic Oscillator вбудований в торговельну платформу MetaTrader 4, тому немає необхідності завантажувати його і встановлювати самостійно. Щоб налаштувати параметри інструменту, потрібно вибрати пункт меню "вставка", а потім Індикатори - Осцилятори і серед списку знайти Stochastic Oscillator. Для установки основних параметрів слід відкрити вкладку "Параметри", інші змінні необхідні для налаштування відображення індикатора на екрані, що включають колір ліній, рівні та ін.

У вкладці основних параметрів встановлюють періоди %K %D, показник уповільнення, а також метод побудови ковзної середньої.

Налаштування Stochastic Oscillator

Для торгівлі цілком можна використовувати стандартні налаштування індикатора, але у міру підвищення професійного рівня багато трейдери починають підлаштовувати стохастик під себе, домагаючись максимальної ефективності своєї торгової стратегії. Тим не менш, початківцям краще використовувати параметри, встановлені за умовчанням.

Огляди ще двох осциляторів:

Осцилятори Чайкіна
CMI

Торгівля з допомогою Stochastic Oscillator


Безумовними перевагами Stochastic Oscillator є його простота та наочність. Для торгівлі важливими вважаються рівні індикатора, що демонструють зони перекупленності і перепроданності. Такі рівні виставляються в діапазонах 70-80% і 15-30%, але більшість трейдерів орієнтуються на значення 20% і 80%.

Які сигнали стохастика слід використовувати, щоб прийняти рішення про відкриття позицій у тому чи іншому напрямку? Таких сигналів кілька.

Хорошим сигналом для входу в ринок стане вихід ліній стохастика із зони перекупленності або зони перепроданості. У цьому випадку можна відкривати угоду на продаж або купівлю відповідно.

Сигнали по індикатору Stochastic Oscillator

Ще одним сигналом для трейдера є перетин швидкої і повільної ліній індикатора. Якщо швидка лінія перетинає повільну зверху вниз, можна відкривати угоди на продаж і навпаки.

Застосування стохастичного осцилятора

Мабуть, самим серйозним сигналом залишається дивергенція (спосіб застосування дивергенції), утворена піками ліній стохастика і графіком ціни, яка може бути бичачої або ведмежою. У цьому випадку відрізки, що з'єднують піки на графіку ціни і піки на графіку індикатора, розходяться.


Потрібно зазначити, що даний індикатор добре працює на ринку, де відсутня явно виражений тренд. Часто його використовують під час флетового руху ціни. Серед індикаторів можна знайти альтернативу Stochastic Oscillator, наприклад, відслідковувати вихід ціни зон перекупленності і перепроданності допоможе розробка Білла Виллямса william's Percent Range, також відноситься до групи осциляторів.

Природно, торгівля, орієнтована на сигнали тільки одного індикатора, буде менш ефективною, ніж та, яка враховує й інші фактори. Тому рекомендується використовувати Stochastic спільно з іншими індикаторами або ж комбінувати його з іншими інструментами технічного аналізу.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 468 | Рейтинг: 0.0/0