Четвер, 28.11.2024, 20:41

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/88873795.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор Stochastic RSI - ефективний алгоритм пошуку точок входу
З індикаторами Stochastic і RSI знайомі практично всі трейдери, що не дивно, адже вони відкривають безліч можливостей для створення прибуткових торгових систем. Тим не менш, незважаючи на універсальність, дані осцилятори стають уразливі при певному збігу обставин, тому трейдери пішли далі і створили індикатор Stochastic RSI, який об'єднав в собі переваги перерахованих алгоритмів.

Якщо бути точніше, то авторство над даним індикатором належить Стенлі Кроллу і Тушарду Чанду, який написав книгу «Новий технічний трейдер». Правда, подібні ідеї неодноразово озвучувалися, а деякі програмісти навіть створювали схожі модифікації на базі інших стандартних індикаторів.

Але це справа минуле, значення має тільки те, як працює індикатор Stochastic RSI, а він розраховується в два етапи – спочатку стандартним способом обчислюється RSI, після чого на базі отриманих значень будується стохастик. Ось і весь секрет, що на графіку нижче представлений приклад розмітки для терміналу MT4:

RSI і стохастик на Форекс

Ви можете безкоштовно завантажити індикатор Stochastic RSI для терміналу MetaTrader 4.

Для того щоб налаштувати індикатор під власні потреби, користувач може коригувати наступні параметри:

RSI_Periods – період розрахунку RSI;
Percent_K – період для обчислення значення лінії %До стохастика;
Percent_D – період для обчислення лінії %D;
NumOfBars – глибина історії значень індикатора Stochastic RSI, яка буде відображена на робочому вікні (при значенні 0 показується вся історія).

Для чого був створений індикатор Stochastic RSI


Щоб краще зрозуміти, з якою метою знадобилося «на рівному місці» ускладнювати старі перевірені алгоритми, згадаємо деякі особливості стохастика і індексу відносної сили. Обидва цих індикатора непогано показують точки входу, але, на жаль, трейдеру доводиться вибирати один з двох варіантів роботи:

Розраховувати значення осциляторів за нетривалий період та укладати велику кількість угод від областей перекупленності/перепроданості, мирячись при цьому з частими помилковими сигналами.

Ситуація з програмою Stochastic RSI

Або працювати за зворотним принципом – уникати помилкових сигналів шляхом збільшення періоду розрахунку. У даному випадку велику частину часу значення сигнальної лінії осцилятора буде знаходитися між критичними рівнями, а угоди стануть справжнім знаменною подією з-за своєї рідкості:

Stochastic RSI на ринку Forex


Якщо використовувати Stochastic RSI, то таких проблем не виникає, навпаки, при розрахунку за той же самий період сигнали з'являються набагато частіше, ніж на стандартних індикаторах. На наступному малюнку зіставлені оригінальні алгоритми та розробка Стенлі і Тушарда:

Порівнюємо індикатори

Як можна помітити, головна лінія (виділено жирним) стосується екстремальних меж діапазону (0 та 100) набагато частіше, ніж звичні осцилятори, при цьому чергове торкання нижньої або верхньої межі коридору збігається з моментом формування нового екстремуму на стандартному RSI.

До речі про сигнальних лініях, автори не стали додавати звичні області перекупленності/перепроданості і залишили в якості критичних значень тільки 0 і 100, що, на мій погляд, було зроблено абсолютно марно.

Рекомендую ще ось ці два індикатори:

Standard Deviation
Gator Oscillator

Стратегії на базі індикатора RSI Stochastic


Продовжуючи тему сигнальних рівнів не можна не згадати одну стару, але перевірену методику, яка полягає в торгівлі від екстремальних меж осцилятора. Для цього нанесемо на робоче поле дві горизонтальні лінії зі значеннями 20 та 80.

Торгівля по Stochastic RSI 

Угоду на покупку найкраще відкривати після того, як основна лінія індикатора Stochastic RSI перетинає рівень 20 знизу вгору, а для відкриття короткої позиції необхідно дочекатися моменту, коли індикаторна лінія перетне рівень 80 зверху вниз:

Які сигнали по Stochastic RSI 

Порівняно з купівлею/продажем, у момент торкання 0 і 100, даний підхід фільтрує велику кількість помилкових сигналів, які з'являються набагато частіше, ніж на стандартних RSI і стохастике.

Але існує й альтернативний варіант роботи – можна використовувати в якості сигнального рівня позначку 50. тобто якщо значення закрилося нижче 50 – продаємо, а якщо вище – купуємо:

Індикатор з стохастика і RSI

При виборі одного з розглянутих варіантів слід враховувати таймфрейм, період розрахунку індикатора Stochastic RSI, а також волатильність самого торгового інструменту. За моїми спостереженнями, непогані сигнали з'являються за першою методикою на денних графіках.

Деякі трейдери також пробують купувати і продавати актив у момент перетину основний і сигнальної ліній індикатора (як на стохастики), але, на скільки мені відомо, надійних систем на базі даної ідеї створено так і не було з причини неприйнятного запізнювання сигналів.


Таким чином, Stochastic RSI генерує сигнали частіше, ніж базові алгоритми, але, на жаль, дана перевага нівелюється великою кількістю передчасних входів, тому доводиться вдаватися до фільтру за рівнями перекупленності і перепроданності.

Крім цього, не зайвим буде поєднувати розглянутий індикатор з трендовими методиками, так як найбільші збитки приносять угоди, відкриті проти переважаючої тенденції. Непоганим помічником в даному випадку виступають прості і експоненціальні ковзаючі середні, CCI, а також Алігатор.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 817 | Рейтинг: 0.0/0