Четвер, 25.04.2024, 22:29

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор Transient Zones з описом методу торгівлі
У сьогоднішньому огляді мова піде про одну неоднозначною і заплутаною стратегії під назвою Transient Zones. Почнемо з того, що автор цієї «системи» не пропонує готових рішень, а ділиться своїми спостереженнями за ринковими закономірностями, тому всі міркування в контексті «мені ось прийшла феноменальна ідея, а як її застосовувати ви подумайте самі».

Тим не менше, спостереження автора зацікавили інших трейдерів, тому сьогодні стратегія Transient Zones вже живе власним життям, і до цього моменту був навіть створений однойменний індикатор. Але про все по порядку.

Почну з того, що раціональне зерно в даній методиці дійсно є, але виходячи з тих статей, які я прочитав в процесі її вивчення, стало очевидно – автор назвав «революційною ідеєю» те, що було відомо дуже давно.

Ні, він не займався плагіатом, просто ця ідея настільки очевидна, що до неї рано чи пізно приходить будь долгосрочник. Якщо проводити аналогію, то це як колесо, до якого додумалися люди в абсолютно різних частинах світу, ніяк не пов'язаних між собою.

Ідея стратегії Transient Zones


Всі інструкції, які трапляються за даною методикою в «рунеті», написані досить складною мовою. Щоб на самому початку не забуксувати в теорії, відразу перейдемо до визначень і термінів. Взагалі, Transient Zones перекладається як «перехідні зони», тому вся суть системи базується саме на цьому понятті.

Перехідна зона – це діапазон, в який ринок вже не повернеться, тобто ціна його протестувала, відбилася і полетіла назад без обіцянок повернутися, наприклад:

Індикатор Transient Zones - як виглядає

Для перехідної зони характерні наступні особливості:

Якщо ціна рухається вгору, то верхня межа області в результаті буде проходити через максимальну ціну періоду.
Якщо ціна рухається вниз, то нижня межа перехідного діапазону буде відповідати мінімальній ціні за період.

Інформація від індикатора Transient Zones

Думаю, це очевидно, так як побудова розмітки практично нічим не відрізняється від позначення рівнів підтримки/опору. Єдина різниця полягає в тому, що будь-який, навіть самий слабкий рівень, будується по декількох точках, а тут ми маємо справу з одним екстремумом, якого, звичайно ж, недостатньо для визначення зони, тому друга планка Transient Zones розмічається за наступним принципом:

Якщо мова йде про побудову області опору, то ширина діапазону буде дорівнює: High обраного періоду – другий за величиною High цього ж періоду. Аналогічно визначається ширина ведмежою зони, тільки замість High враховується Low періоду, от і вся математика, не потрібно навіть розписувати ніякі складні псевдо-обчислення.

Transient Zones розмічає графік

Закріпимо матеріал ще раз, Transient Zones – це області, які з високою ймовірністю ціна вже не повернеться.

Відповідно, якщо є діапазон, куди ринок вже не повернеться, повинна існувати і протилежна «категорія», тобто якийсь ділянку на графіку, до якого ціна буде прагнути, автор назвав її «повторюваної зоною».

Зони часу на ціновому графіку

На мій погляд, останнє зауваження є ніщо інше, як спроба з повітря придумати оригінальну методику, якої раніше ще не було. Подібним максималізмом страждає кожен початківець трейдер, а на ринку значення має тільки одне питання – як на цьому заробити?

Зверніть увагу ще на ось ці два індикатори:

Stochastic RSI
Індикатор ATR

Правила основної стратегії Transient Zones для Форекс


Насамперед, необхідно запам'ятати просте правило - перехідні зони будуються за фіксовані інтервали часу, а не беруться зі стелі. Для спрощення завдання рекомендується використовувати спеціальний однойменний індикатор, розмітку я наводив прикладів вище.

Розмітка на графіку - індикатор Transient Zones

Якщо відкинути всі інші неробочі теорії, то головний принцип роботи з Transient Zones зводиться до торгівлі з рівнів підтримки/опору, при цьому слід враховувати не самі останні прямокутники, а саме історичну розмітку, наприклад:

Рівні і операції з ним

Дане обмеження пов'язано з тим, що остання область часто оновлюється, так як цінові максимуми і мінімуми регулярно оновлюються. На жаль, а може і на краще, в такому випадку втрачається сенс перехідної зони як такої, адже угоди будуть укладатися після того, як ціна повернеться назад до розміченої раніше області.

Стоп-лосс рекомендується встановлювати на старшому таймфрейме, тобто якщо угоди укладаються на H1, стоп розмічається за мінімумів і максимумів прилеглих областей на H4 або D1.


Додаткова стратегія, яка може здатися більш ефективною, ніж тільки що розглянута, полягає в розмітці екстремумів, адже Transient Zones будуються за максимумів і мінімумів, і це можна використовувати.

Даний підхід не оригінальний, але якщо порівняти стрілки індикатора, що означають сигнали від областей, побудованих за 6 свічок, і свідчення звичного фрактала Вільямса (враховує в розрахунках 5 барів), який багато трейдери використовують для позначення локальних Low і High, різниця в якості сигналів стає очевидна:

Стратегія на основі Transient Zones


Підводячи підсумок, зазначу, що на перший погляд ідея автора дійсно здається новою, мовляв, вона перевертає стереотипні уявлення і дозволяє зрозуміти дійсну причину розворотів на ринку. Насправді ж, дана стратегія значно поступається класичним рівням і ціновим областях, побудованим вручну, а вже до опціонних рівнів, методу Фібоначчі і деяких інших систем їй ніколи не дотягнутися. Тим не менш, для новачків, які роблять перші кроки на Форекс, стратегія Transient Zones є непоганим варіантом, оскільки знайомить користувача з рівнями, ціновими областями і екстремумами.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 539 | Рейтинг: 0.0/0