Четвер, 25.04.2024, 22:42

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатор ZUP для вільного скачування і опис його алгоритму
Гармонійні патерни Гартлі і Песавенто є далеко не найпростішими моделями, але, незважаючи на свою відносну складність у порівнянні з іншими методами технічного аналізу, вони завжди користувалися стабільним попитом з боку трейдерів.

На щастя сучасних трейдерів, працювати з подібними фігурами тепер можна в повністю автоматичному режимі, так як з'явився індикатор ZUP. Ось про нього ми сьогодні і поговоримо.

Враховуючи той факт, що даний інструмент багато новачків шукають після того, як побачать красиву картинку на якому-небудь форумі, не зайвим буде нагадати про історію появи гармонійних патернів і базові принципи їх побудови. Якщо хтось з читачів вже знайомі з подібним аналізом і просто шукає робочий ZUP, індикатор можна завантажити у другій частині статті.

Отже, вперше про гармонійних паттернах трейдери дізналися в 30-ті роки минулого століття, коли Гарольд Гартлі, відомий аналітик і спекулянт, видав книгу «Дохід на Фондовій біржі», яку можна вважати першим повноцінним практичним посібником з біржової справи.

У своєму «працю» Гарольд описав досить багато прибуткових торговельних прийомів і стратегій, але популярність йому приніс патерн ABCD, розташований на 222 сторінці книги. Значний внесок у розвиток гармонічного аналізу пізніше вніс Ларрі Песавенто, без досліджень якого індикатор ZUP ніколи б не з'явився.

ZUPна Форекс з описом

Спочатку графічний патерн ABCD не розглядався в якості моделі зі строгими співвідношеннями сторін, але Ларрі Песавенто зауважив, що сигнали деяких «ідеальних» фігур якісно відрізняються від точок входу, отриманих за стандартною розмітці. З тих пір у всіх побудовах і вимірах він став використовувати співвідношення Фібоначчі, які можна помітити в тому числі і на наведеному вище малюнку.


Пізніше до досліджень Песавенто приєдналися інші трейдери, які створили спільними зусиллями додаткові патерни, найбільшою популярністю серед яких сьогодні користуються Метелик Гартлі, Краб і Летюча миша.

Налагодження та застосування індикатора ZUP на Форекс


Перше, з чим стикається будь-який новачок при вивченні даного алгоритму, так це з незліченною кількістю версій, яке вже перевалила за сотню. Зрозуміло, може здатися, що останні його модифікації більш ефективні, але практика доводить протилежне – з базовими завданнями непогано справляються більш ранні версії.

В цей раз я буду описувати ZUP v.91p_1, тим більше, він коректно працює в сучасних версіях MT4, чого не скажеш про деяких його «молодших» колег.

Налаштування індикатора ZUP

Після установки алгоритму на графік з'явиться стандартне вікно з змінними, кількість яких спочатку викликає деяке замішання – дуже вже їх багато. Поспішаю обрадувати, для успішної роботи змінювати налаштування зовсім не обов'язково, так як автор оптимізував їх таким чином, щоб індикатор ZUP генерував точні сигнали автоматично на будь-якому таймфрейме та інструменті.

Щоб у цьому переконатися, пропоную подивитися приклади його розмітки, на різних активах, наприклад, нижче представлений ведмежий патерн Гартлі на парі EURUSD:

Розмітка ZUP на ціновому графіку

А ось на наступному графіку ми маємо справу з ведмежою Метеликом, побудованої на денному таймфрейме акції General Electric:

Приклад розмітки ZUP

Не менш цікаві моделі виходять на такому непередбачуваному активі як нафта, зокрема, ось так отработалась ведмежа Метелик на марку WTI:

Червоний квадрат на графіку з ZUP

Я ще раз хотів би звернути увагу на той факт, що у всіх цих випадках налаштування індикатора ZUP були однакові, що не завадило йому коректно побудувати розмітку на абсолютно різних активах. Пов'язано це з тим, що на всіх фінансових ринках діють одні і ті ж закономірності, тому для їх аналізу залишається лише створити коректний алгоритм, з чим автор успішно впорався.

Ще два якісних індикатора:

Індикатор для побудови фігур
Forex Goiler

Єдине, що слід зробити користувачеві перед застосуванням алгоритму, так це встановити галку навпроти пункту «дозволити імпорт DLL», інакше результат буде нульовий.

Як торгувати за ZUP-індикатору


По своїй суті ZUP – це повноцінна торгова система, в якій передбачені правила для відкриття і закриття ордерів, тому розберемося з його складовими докладніше.

Елементи розмітки торгового алгоритму

Насамперед, необхідно звернути увагу на тип побудованого патерну, зокрема, якщо написано Bearish – продаємо інструмент, а якщо Bullish – тільки купуємо, при цьому тип фігури не грає ніякої ролі, тобто це правило універсально.

На наступному етапі необхідно дочекатися, коли індикатор ZUP намалює червоний прямокутник, як тільки це сталося, сигнал залишиться в силі до тих пір, поки патерн остаточно не втратить актуальність. У протилежному випадку, тобто поки ця рамка не з'явилася, фігура буде перерисовываться з-за особливостей індикатора ZigZag, закладеного в основу розглянутої сьогодні алгоритму.

Ну і останнє правило – слід фіксувати прибуток після того, як ціна торкнулася червоною пунктирною лінії:

Цільова лінія індикатора ZUP


В деяких випадках доцільно розбивати угоду на два ордери, перший з яких закривається відразу після відпрацювання мети, а другий починає супроводжуватися за допомогою трейлінг-стоп. Як правило, подібний підхід використовується на денному таймфрейме, а при торгівлі всередині дня можна обмежитися спрощеної базовою стратегією.

Що стосується стоп-лосс, то його рекомендується встановлювати або за жовті горизонтальні лінії, або за кордон червоного прямокутника. Виходить, що строго правила немає, так як багато чого тут буде залежати від характеру торгового інструменту, зокрема, його схильності ринкового шуму.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 1043 | Рейтинг: 0.0/0