Субота, 23.11.2024, 23:37

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/64524887.jpg
/_pu/2/70632924.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Індикатори групи осциляторів на Форекс
Осцилятори на Форекс – це друга за значимістю група індикаторів після трендових інструментів, призначена для пошуку більш точних сигналів і фільтрації потенційно небезпечних ситуацій.

Поняття осцилятора трейдери запозичили з фізики, в якій під даним терміном розуміється певна система, що здійснює повторювані коливання. Можна було б стверджувати, що на фінансових ринках спостерігаються такі ж закономірності, як і у фізичному світі, але головна відмінність осциляторів на Форекс полягає в тому, що циклічність коливань, яка простежується у їх розмітці, обумовлена не впливом певних законів, а досягається за допомогою спеціальних математичних формул.

Приклади осциляторів на Форекс

Основне призначення будь-якого осцилятора полягає в ідентифікації станів перекупленності і перепроданності, тобто ситуацій, коли ринкова ціна значно відхиляється від своєї середньої величини. При цьому для усунення невизначеності в процесі пошуку подібних сигналів всі осцилятори оснащуються спеціальною нормованої шкалою, значення якої коливаються від 0 до 100, або від -100 до 100.

Класичним прикладом осцилятора на Форекс є знаменитий Stochastic, повна назва якого так і вимовляється – «стохастичний осцилятор». Зовні він являє собою хвилеподібну структуру, значення якої коливаються від 0 до 100.
 

Вважається, що якщо лінії стохастика знаходяться в області від 0 до 20, актив «перепроданий», але коли значення індикатора укладено в діапазоні від 80 до 100, можна говорити про «перекупленності» торгового інструменту.

Взагалі, поняття перепроданості і перекупленності досить умовні, так як на різних таймфреймах розмітка буде значно відрізнятися при одному і тому ж періоді розрахунку індикатора. Мабуть, в цьому і полягає схожість між осцилятором на Форекс і фізичним процесом, так як для виявлення закономірностей трейдер, як і фізик, змушений виконати безліч вимірювань і експериментів.

Але якщо одного разу виявлений фізичний закон залишається актуальним у всі часи, то тривалість ринкового циклу постійно змінюється, тому доводиться регулярно оновлювати статистичну базу і вносити корективи, ніж практично ніхто з початківців спекулянтів не займається.

Ще один класичний осцилятор на Форекс – RSI, більш відомий як «індекс відносної сили»:
 

Зовні він дуже схожий на стохастик, але якщо перший індикатор порівнює поточну ціну з діапазоном коливань за вибраний період, то RSI зіставляє середні величини позитивних і негативних змін цін за період.

Крім критичних станів, на RSI часто шукають дивергенції – розходження між динамікою ціни і індикатора. Наприклад, якщо курс валютної пари оновив максимум, а новий максимум на індикаторі нижче попереднього, можна зробити припущення про те, що поточна ціна піднялася дуже високо щодо свого нормального значення.
 

Не менш популярним осцилятором на Форекс є Momentum, який розраховується шляхом ділення поточної ціни на ціну свічки, зафіксовану кілька періодів назад.
 

«Моментум» володіє декількома особливостями, зокрема, його значення коливається близько 100, а на шкалі відсутні стандартні рівні перекупленності/перепроданості, тому трейдери визначають дані стану самостійно (виходячи з власного досвіду, періоду розрахунку і робочого таймфрейма).

Крім цього, індикатори, схожі на Momentum, часто використовуються на Форекс для пошуку сигналів у напрямку перетину 100-рівневої позначки:
 

Огляди ще трьох популярних осциляторів:

• MACD
• Gator Oscillator
• Awesome Oscillator

Оригінальні осцилятори для фінансових ринків

Перераховувати подібні осцилятори для Forex можна довго, але всі вони дуже схожі, і тому при однакових періодах розрахунку генерують практично ідентичні сигнали. Набагато цікавіше в цьому плані алгоритм під назвою «Money Flow Index», що в перекладі з англійської мови означає «індекс грошового потоку».
 

Зовні він дуже схожий на RSI, але крім ціни в ньому враховується значення тикового обсягу, який нехай і далекий від реальних обсягів торгів, але зате дозволяє зробити поправку на торговельну активність. Застосовується MFI аналогічно індексу відносної сили, але його сигнали виходять більш точними.

І остання група осциляторів на валютному ринку розраховує волатильність. На відміну від усіх розглянутих вище індикаторів, головне завдання подібних алгоритмів полягає не в пошуку критичних станів ринку, а зводиться до вимірювання амплітуди цінових коливань. Найвідоміший представник даної групи – ATR.
 

Як можна помітити, значення ATR зростають у період розширення цінового діапазону, тобто незалежно від того, зростає або знижується ціна, цінові коливання враховуються по модулю.

І ще один схожий індикатор названий на честь свого творця – мова йде про осцилятор волатильності Чайкіна (скорочено CHV). Виглядає він наступним чином:
 

Скачати знаменитий осцилятор Чайкіна Ви можете ось тут:

CHV виконує точно таке ж завдання, як і ATR, просто трохи відрізняється формулою розрахунку. Який з них вибрати – кожен трейдер вирішує сам залежно від власного розуміння ситуації на ринку.

Таким чином, осцилятори на Форекс є невід'ємною частиною аналізу, так як з їх допомогою можна не тільки шукати сигнали, але і оцінювати амплітуду цінових коливань. Єдиний недолік подібних алгоритмів полягає в так званому «залипанні», тобто стан, коли індикаторна лінія тривалий час знаходиться вище/нижче меж перекупленності/перепроданості.

Категорія: Форекс | Додав: 25.07.2016
Переглядів: 733 | Рейтинг: 0.0/0