Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Інвестування на форексі
Продовжуємо розмову про те, на що можна і часто потрібно звертати увагу при виборі об'єкта для інвестування. Показників може бути дуже багато, але не всі вони доступні в окремо взятому випадку. Іноді доводиться задовольнятися тією інформацією, яку залишають доступною для нас керуючі або ПАММ – системи різних ДЦ. Нагадаю, що є ще перша стаття про інвестування. Розглянемо в першу чергу графічні джерела інформації. Почнемо з кривих балансу і коштів.
Криві прибутковості
Часто інвестор має можливість вивчити криві балансу і засобів того рахунку, що цікавить його з точки зору можливості грошового вкладення. Розглянемо приклад, взятий з сервісу моніторингів onix-trade.net. На рис.1 ми бачимо зелену і червону лінії. В даному випадку зелена лінія відображає динаміку балансу, а червона за коштами торгового рахунку.
Якщо у трейдера відкрита угода, і вона знаходиться в збитку, але при цьому ще не зафіксована, тобто, не закрита угода, то крива коштів рахунку не збігатиметься з кривою балансу. Справа в тому, що баланс може змінюватися тільки після того, як торгова операція закрита.
Відповідно, якщо позиція була закрита зі збитками, то будемо спостерігати на рахунку зменшення балансу, і зелена крива дещо знизиться. Червона крива відображає динаміку саме коштів депозиту. Що це нам дає. По-перше, якщо трейдер не закриває збиткові позиції, а чекає, коли ціна повернеться в прибуткову для угоди область, то графічно ми це побачимо.
Як на рис.1 і 2, буде спостерігатися падіння засобів при незворушності кривий балансу. Така картина характерна для наступних стилів торгівлі: керуючий не користується стопами і чекає, коли ціна повернеться в зону прибутку, на рахунку робота ведеться з локированием збиткових позицій, у торгівлі використовуються усереднення. Будь-який з таких варіантів повинен змусити потенційного інвестора насторожитися.
На малюнку 2 помічені ситуації, які являють собою не різкі прибутку або втрати на рахунку, а всього лише поповнення та зняття. Тут ми так само спостерігаємо, прогини кривий коштів, при цьому вельми серйозні, які кілька разів ледь не погубили весь рахунок.
Використовуваний обсяг і завантаження депозиту
Для того щоб виявити торгівлю з використанням усереднення, можна скористатися так само графіком обсягу укладених угод. На рис.3 ми бачимо обсяги лоти, які були використані в той чи інший день торгівлі на рахунку. Насторожити має ситуація з різким збільшенням ось такого обсягу в окремо взяті дні.
Це може говоритися звичайно і про те, що в цей день трейдер зробив багато угод, більше звичайного, але якщо на графіку прибутковості ми бачимо в цей день серйозне зниження кривий засобів, то більш вірогідною виявиться торгівля з усередненням позицій. Така торгівля взагалі є досить надійною і закінчується найчастіше повною втратою рахунку. Тому слід виявляти використання даного прийому керівником заздалегідь.
Малюнок 4 представляє собою графічне відображення завантаженості депозиту, як це видно в ПАММ – рахунках компанії Alpari. Шкала відсотків допомагає нам зрозуміти, який обсяг використовував трейдер в торгівлі, щодо величини всього його рахунку. Як ми бачимо, в даному випадку трейдер по початку не слабо ризикував, використовуючи практично всі кошти депозиту для торгівлі, але потім знизив ризик. Такий графік може зрозуміти, наскільки великий ризик в торгівлі використовує керуючий.
Крива прибутковості в пунктах
Дуже важливою є будь-яка статистика, яка ведеться в пунктах. Якщо є можливість графічно її спостерігати, то це може виявитися корисним інструментом для розуміння надійності торгівлі. В першу чергу, якщо крива прибутковості являє собою постійно знижується в негативній області лінію, але при цьому грошовий дохід рахунку ростете, то найбільш імовірною причиною буде використання в торгівлі усереднення. Так виходить тому, що трейдери, використовують не рідко систему Мартінгейла. При усередненні збиткової позиції вони починають збільшувати робочий лот угод.
Такий спосіб дозволяє в ряді випадків закрити всю серію угод одночасно таким чином, що останні угоди великого обсягу принесуть прибуток, що перекриває збитки за першим операціях серії малого обсягу. В такому випадку, на депозиті виходить грошова прибуток, але ось у пунктах відбувається втрата. Докладно про методику усереднення можна ознайомитися в розділі Торгові методики.
Потрібно враховувати, що крива лінія прибутковості в пунктах так само будується виключно за закритими операціях. Отже, якщо угоди перебувають у збитку і трейдер їх взагалі не закриває, то крива в пунктах буде тільки рости.
Таке не рідко можна бачити, якщо в торгівлі управитель використовує локірованіе позицій. В такому випадку, він може тримати в локах збиткові угоди, а закривати тільки ті, які вже вийшли в прибуток. Детальніше про локировании можна почитати тут. На графіку дохідності це буде виглядати, як постійне розбіжність між кривими балансу і коштів.
|
Категорія: Форекс | Додав: 18.07.2016
|
Переглядів: 371
| Рейтинг: 0.0/0 |
|