Понеділок, 29.04.2024, 23:34

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/49993625.jpg
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Інвестування на форексі
Інвестуванняна форексі набуває розмаху і це не просто слова. Щоб зрозуміти, що індустрія розвивається, досить подивитися капітали під управлінням трейдерів в ПАММ – рейтингах різних ДЦ. Вже нікого не здивувати рахунками, у яких загальний капітал більше мільйона доларів США. Всього пару років тому це здавалося не те, щоб не реальним, але абсолютно точно привертало увагу і здивовані погляди приватних трейдерів.

Інтерес до інвестування

Питання інвестування вже цікавить і тих людей, які раніше навіть не замислювалися про це. Тому, зараз видно приплив капіталу не тільки з боку досвідчених інвесторів, але і від нічого не розуміють в цій справі людей. Насправді, вміти грамотно інвестувати, потрібно вчитися, напевно, не менше часу, ніж вчитися трейдингу. Хоча, все-таки ні, все-таки я дещо перебільшив. Вкладати гроші на форексі простіше, ніж торгувати самому, але все одно це заняття вимагає підготовки з боку людини.

Не рідко можна почути про те, що люди розчарувалися в банківських вкладах, які не покривають реальну інфляцію, в Піфах, які довели свою нестійкість в часи світових фінансових проблем. На форексі успішний трейдер буде тільки радий якимось фінансовим нестабильностям в світі. Давно відомо, що фінансова криза далеко не для всіх є поганою звісткою. У такі періоди можна спостерігати навпаки приплив капіталу в роботу деяких керівників на форексі.

Так що ж потрібно знати перед тим, як почати полювання на профі - трейдера? Для початку варто згадати, що найпоширенішими формами управління коштами інвесторів є: довірче управління, ПАММ – рахунок. У цій статті розглянемо ті показники, які могли б нам допомогти в будь-якому з цих випадків.

Так як на даний момент вже багато компаній надають свої послуги на ринку інвестицій в ПАММ – рахунки, то й не всі, з розглянутих нижче показників, будуть доступні в кожному з ДЦ. Наприклад, у компанії FX-TREND немає графічного відображення кривих балансу і рахунку коштів, що вже кілька скоротить наші можливості при аналізі роботи їх керівників.

Перерахуємо, що саме будемо розглядати: капітал керуючого, загальний інвесторський капітал, грошові одиниці депозиту керуючого, завантаження депозиту, профіт – фактор, середні величини збитку і прибутку, значимість кількості угод і часу роботи рахунки, криву пунктів, криву балансу торгівельного рахунку, криву коштів торгового рахунку. Почнемо, мабуть.

Капітал керуючого та інвестора

Є думка, що потрібно дивитися на цей показник, так як, чим більше грошей сам керуючий тримає в торгівлі, тим більш імовірно, що він сам вірить в надійність своїх дій. В принципі, звичайно ж, можна звернути увагу на цей показник. Ті рахунки, де мінімум коштів трейдера, ні в якому разі не варто скидати з рахунків. Такі рахунки краще детальніше і уважніше розглянути. Якщо ж керуючий тримає серйозні гроші на рахунку, то це зовсім не означає, що вони взагалі його.

Бували ситуації, коли трейдер відкривав ПАММ – рахунок на кошти інвестора. Так само, не варто забувати, що більшість спекулянтів вірять у себе, причому, іноді зовсім не обґрунтовано. Керуючий може бути окрилений перемогами, які здобув на ринку раніше. Самовпевненість може виявитися марною.

Існує думка, що краще вибрати те місце, куди люди і несуть свої гроші. Пригадується ситуація, коли людина приходить в магазин і не хоче слухати поради продавців, а замість цього запитує, що ж в основному беруть люди? Таким чином, виходить, що якийсь товар розбирають не тому, що він має певні конкурентні переваги, а тому що бачать ажіотаж.

Вибачте, але крім як стадним інстинктом, така дія більше ніяк назвати не можу. Не звертайте увагу за масою. Всі вони, напевно, не тямлять багато в інвестиціях на форексі, а так само зробили свій вибір, ґрунтуючись на виборі інших людей.

Грошові одиниці депозиту

Здавалося б, все просто і зрозуміло. Якщо написано, що рахунок у валюті USD, то значить, там саме долари, якщо написано, що рахунок в UAH, то значить в рублях. Якщо ми говоримо про ПАММ – рахунках, то все дійсно так. Але якщо Вам трейдер показує иониторинг свого рахунку, то краще бути уважніше. Справа в тому, що навіть якщо рахунок буде відкритий в центах, то моніторинг все так само буде повідомляти нам, що рахунок в USD. Таким чином, баланс в 20000 USD, насправді, може виявитися 20000 центів або 200 доларів. Перевірити це не просто, але кілька способів є.

По-перше, потрібно подивитися, в якому ДЦ відкритий торговий рахунок. Якщо у даного ДЦ взагалі немає центових рахунків, то питання сам собою відпадає. По-друге, як правило, видно сервер депозиту. Якщо в назві сервера є слово cent, то знову все стає ясно, центовий рахунок.

Дуже важливий показник, який може використовуватися інвестором для визначення ефективності роботи. Розраховується як відношення за певний період суми всіх прибуткових угод до суми всіх збиткових з позитивним знаком. Іншими словами, за допомогою цього показника ми можемо зрозуміти, чи переважають прибуткові угоди щодо збиткових. Чим більше цей показник, тим більше перевагу в торгівлі на користь прибутку. Звичайно, його буде недостатньо для того, щоб довірити свої кошти в чиюсь торгівлю.

Щоб не писати формули поясню, як кажуть, на пальцях. Цього буде достатньо. Наприклад, за місяць торгівлі було скоєно 100 угод. 60 угод були закриті з прибутком, а 40 виявилися збитковими. Щоб порахувати середню прибуткову угоду, потрібно підсумувати 60 угод. Тобто, складаємо результати по всіх угодах, закрывшимся з прибутком.

Потім, просто ділимо отриманий результат на кількість угод, тобто на 60. Можна підсумувати зароблені в угодах пункти, а можна засоби. У результаті вийде, відповідно, прибуток середня в пунктах і прибуток середня в коштах. Із збитками виходить повністю аналогічна ситуація, що і розглянута в прикладі з прибутковими операціями.

Тепер слід звернути увагу на ці показники. Важливі не вони самі по собі, а їх співвідношення. Якщо середній збиток значно перевищує середній прибуток, то це говорить про те, що в торгівлі використовуються, швидше за все, стопи, що значно перевищують прибуток. Наскільки це допустимо вирішить кожен по-своєму. Якщо середній збиток перевищує середню прибуток більш ніж в 2 – 3 рази, то варто дуже добре подумати, перш ніж інвестувати свої кошти у цю торгівлю.

Кількість угод і час роботи на рахунку

Трейдери, у яких були заняття за статистикою, можливо, в школі чи у Вузі, знають, що чим більше кількість випробувань проведено, тим достовірніше буде загальний результат. Те ж саме ми можемо спостерігати і на форексі. Дуже важливим показником є кількість скоєних на рахунку угод. Чим більше їх було, тим вище ймовірність того, що торгівлю можна вважати стійкою.

Не забуваємо, що керуючому довелося перемогти спред. Адже кожна угода, в незалежності від її результату, була оплачена трейдером. Навіть якщо торгівля на рахунку позитивна, але було скоєно, наприклад, 50 угод, то це зовсім не означає, що таку торгівлю вже можна вважати досить надійним, щоб в неї інвестувати.

Крім кількості угод, ситуація ускладнюється ще й тим, що інвестор змушений буде враховувати і величину періоду роботи управителя на рахунку. Пов'язано це з тим, що на ринку можуть бути сприятливі умови для окремо взятої торгової стратегії. Наприклад, якщо керуючий у своїй торгівлі розраховує на тренди, то у нього буде добре виходити заробляти в той період часу, коли на ринку як раз тренди.

І ось, інвестор дивиться на роботу управителя, яка його влаштовує. Але не враховує, що рахунком всього 3 місяці, як раз, в які і були суцільні трендові руху. Як тільки на ринку утворюється флет, в торгівлі з'являться серйозні проблеми. Тому, слід звертати увагу на тривалість торгівлі. Бажано, щоб вона становила хоча б 6 місяців, а краще рік. Тільки тоді можна серйозно розглядати варіант інвестування в досліджувану торгівлю.

Категорія: Форекс | Додав: 18.07.2016
Переглядів: 360 | Рейтинг: 0.0/0