Четвер, 09.05.2024, 00:42

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/84728077.jpg
/_pu/2/22213712.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Як позначається нафту на ринку Форекс
Нафта сьогодні є найпопулярнішим товаром на світових ринках, що не дивно, адже без цієї в'язкої чорної рідини наша цивілізація не змогла б зробити прорив в технологіях. В даний час нафтопродукти використовуються в усіх галузях, починаючи від сільського господарства і закінчуючи виробництвом комплектуючих для космічних кораблів і супутників.

Разуміється, багато людей хочуть взяти участь у розподілі прибутку від коливань вартості нафти. Якщо 10-20 років тому заробити на нафтових ф'ючерсах могли тільки суб'єкти з великим капіталом, то сьогодні у багатьох дилінгових центрах основна спеціалізація яких – Форекс, доступні для торгівлі cfd на нафту.

Про CFD і їх відмінності від ф'ючерсів я вже розповідав в одному з минулих публікацій, тому теорію розглядати сьогодні не стану, а замість цього постараюся докладно відповісти на питання «як позначається нафту на Форекс».

Починаючі трейдери часто задають такі питання, і я їх розумію, тому що в специфікаціях різних брокерів можна зустріти наступні позначення нафти: WTI, CL, QM, WBS, BRN, XBZ, UKOIL, USOIL, начебто все перерахував.

Різні позначення нафти на Форексі – це різні марки?

На жаль, немає, просто деякі ДЦ додають для солідності в список інструментів відразу всі перераховані тіккер, чим ще більше плутають трейдерів. Насправді, всі перераховані вище символи позначають тільки дві найбільш ліквідні марки BRENT і WTI, але про все по порядку.
 

Позначення нафти на Форексі – марка BRENT



Нафта BRENT – це маркерный сорт нафти, що видобувається на родовищах у Північному морі.

Поставні ф'ючерси на дану нафту звертаються на міжконтинентальній біржі ICE і позначаються як BRN5 де:
 
  • BR – сам тикер нафти BRENT;
  • N – місяць термінового контракту, в даному прикладі N – це липневий контракт;
  • 5 – рік поставки.


Таким чином, якщо в терміналі Форекс-компанії нафту позначена аналогічним чином, як, наприклад, у Альпарі, значить, для котирувань cfd на марку brent імпортуються котирування з поставного ф'ючерсу на ICE. До речі кажучи, це найкращий варіант, так як, по-перше, виключається можливість маніпулювання котируваннями (їх завжди можна порівняти з першоджерелом), а по-друге, торги на «межконтиненталке» самі об'єктивні.

Ще один часто зустрічається символ для BRENT – це XBZ (наприклад, XBZN5 – повний тикер липневого контракту 2015 року). Дане позначення нафти на Форекс присвоюється cfd-контрактами на розрахункові ф'ючерси, що обертаються на NYMEX. В принципі, різниця тут не помітна - котирування практично завжди пункт в пункт відповідають ціні поставних ф'ючерсів.

 - котирування XBZ (майданчик NYMEX входить в CME Group).

Символ UKOIL також досить часто зустрічається в терміналах і позначає нафту марки брент, але він не є стандартним (у специфікації бірж не використовується) і, судячи з усього, був введений в обіг компанією FXCM для позначення своїх cfd.

 

Позначення нафти на Форексі – марка WTI



Нафта WTI – це маркерный сорт американської нафти, яка видобувається в Техасі.

Як і у випадку з BRENT, на WTI часто виникає плутанина з позначеннями, хоча насправді, з кодами все дуже просто і однозначно.

Символом CL, який зустрічається у більшості ДЦ, позначається cfd на поставні ф'ючерси WTI, що обертаються на NYMEX. Знайти котирування цих ф'ючерсів, а також реальні обсяги можна на сайті CME Group:
 


Найчастіше, дилери спрощують позначення нафти на Форексі, надаючи трейдеру «склеєний» графік без розбивки на контракти, але іноді зустрічається максимально точне відповідність біржовим тиккерам, наприклад, CLN2015 – липневий контракт 2015 року (CLF2016 – січневий контракт 2016 року).

Символом QM позначаються cfd на міні-контракти WTI, які, в свою чергу, також звертаються на NYMEX. Даний варіант підходить початківцям среднесрочникам.

Якщо зустрівся код WBS, то в цьому випадку котирування cfd імпортовані з розрахункових ф'ючерсів WTI, торги якими здійснюються на ICE. До речі, цікавий момент – на NYMEX можна торгувати поставочными ф'ючерсами WTI і розрахунковими на BRENT, а на ICE навпаки – поставочными на BRENT і розрахунковими на WTI. Глобалізація об'єднує ринки.
 

І останній символ, часто попадающийся на очі, це USOIL. Як і у випадку з аналогічним тіккером на брент, він не є стандартним, але запам'ятовується легко, так як US – Сполучені Штати, а OIL – нафта, одержуємо нафту США».


Думаю, вже всім стало зрозуміло, що позначення нафти на Форексі в розрізі кожної марки можуть бути зовсім несхожими один на одного. Правда, фундаментально від цієї різниці нічого не змінюється, так як ціни розрахункових та поставних ф'ючерсів (а значить, і котирувань cfd на ці ф'ючерси) повністю залежать від одних і тих же факторів.

Єдине, для чого можуть знадобитися знання про першоджерелі котирувань, так це для виведення нечесних дилінгових центрів на чисту воду, наприклад, у тому випадку, якщо з'явився шпиль або спайк, зірвав стоп-лосс. Але справедливості заради зазначу, що сьогодні це велика рідкість, почасти, саме завдяки наявності можливості порівняти котирування ДЦ з даними біржі.

Категорія: Форекс | Додав: 13.12.2017
Переглядів: 797 | Рейтинг: 0.0/0