Вівторок, 26.11.2024, 04:19

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Як правильно користуватися MACD
Індикатор MACD – це один з найперших технічних індикаторів, створених трейдером для трейдерів, якщо говорити точніше, то авторство даної розробки належить Джеральду Аппелю, який докладно описав всі тонкощі роботи зі своїм «дітищем» ще в 1979 році.

Якщо замислитися на тим фактом, що MACD вже більше 35 років, а сьогодні викладачі проводять вебінари за методиками Аппеля, видають тематичні підручники, транслюють торгівлю в реальному часі за даним індикатором, то можна без сумнівів визнати сходження/розходження Moving Average класикою теханалізу.

Перш ніж розбиратися з тим, як користуватися індикатор MACD, за традицією вивчимо принцип його роботи. Як неважко здогадатися, MACD – це скорочена назва від «Moving Average Convergence/Divergence», що перекладається як «сходження розбіжність ковзних середніх».

З одного тільки назви вже стає зрозуміло, на якій формулі працює дана методика. Але навіть з настільки елементарним алгоритмом періодично виникає плутанина, причина якої криється в різному відображення результатів обчислень в стандартних біржових терміналах і звичному для багатьох Форекс-трейдерів MetaTrader. Але про все по порядку.

Як користуватися індикатор MACD за оригінальною стратегії


У більшості торговельних терміналів MACD представлений в окремому вікні (під основним графіком) двома лініями.

Індикатор MACD на Форекс-графіку

Перша лінія – це і є сходження/розходження ковзних середніх, інакше кажучи – це різниця між двома «машками». Сам Джеральд Аппель рекомендує використовувати для розрахунків дві експоненціальні ковзаючі, розраховані за 12 і 26 свічок.

Як використовують MACD в торгівлі

Друга лінія у вікні MACD – це ще одна змінна середня, для побудови якої враховуються не котирування на графіку, а значення першої лінії. Вона показує середню величину розбіжностей між мувінгами, зафіксовану за певний інтервал часу. Аппель радить її будувати за 9 барів.

Також на графіку зазвичай представлена гістограма, яка показує в зручній для сприйняття формі відстань між основною і сигнальної лінії MACD. В принципі, про налаштування більше нічого зазначити, тому тепер поговоримо безпосередньо про те, як користуватися індикатор MACD.

MACD в ролі індикатора трендового


Якщо врахувати, що перетин «мовного» по класиці теханализа трактується як розворот тенденції, перша стратегія напрошується сама собою, і вона полягає в ідентифікації тренда. У даному випадку можливі два варіанти, перший – в якості сигналу на розворот тенденції враховувати перетин основною лінією MACD нульового рівня:

Осцилятори MACD в трейдингу

І другий варіант – можна орієнтуватися на гістограма MACD, яка дозволяє визначати розвороти практично без запізнення. Тут слід враховувати, що при стандартних налаштуваннях за точність окремо взятих сигналів доведеться заплатити частими помилковими входами.

Як торгують на Форекс за допомогою осциляторів

Важливе значення при оцінці тенденцій відіграє вибраний таймфрейм, так як користуватися індикатор MACD рекомендується на об'єктивних періодах. Наприклад, якщо трейдер воліє працювати на 15-хвилинному графіку, бажано вибирати для розрахунку MACD період, кратний 4, якщо ж позиції відкриваються на «хвилинках», то робочий період повинен бути кратний 15 і т. д. тобто оптимізація проводиться з таким розрахунком, щоб індикатор показував значення, прив'язані до старшого таймфрейм, а не до «взятому зі стелі» періоду.

Ще два ефективних осцилятора:

Gator Oscillator
Awesome Oscillator

MACD - сигнальний індикатор


Але на цьому сфера застосування розробки Аппеля не обмежується. Практика показала, що, перетинаючись, лінії «макди» часто дають непогані сигнали для укладання угод, зокрема:

якщо головна лінія перетнула допоміжну зверху вниз – продаємо актив;
якщо головна лінія перетнула допоміжну знизу вгору – купуємо актив.

Операції по MACD на ринку Форекс

Єдине, що тут слід врахувати, оскільки це просте правило – торгувати дозволяється тільки по тренду на старшому таймфрейме.


Ще одна група сигналів будується на припущенні, що розбіжність між динамікою значень індикатора і ціною на графіку є випереджаючим сигналом розвороту. Наприклад, якщо новий мінімум на індикаторі виявився вище попереднього, в той час, як ціна оновила попереднє дно, слід чекати розвороту догори:

Forex-MACD - відмінний осцилятори

Але тема дивергенцій заслуговує окремої уваги, тому я їх детальніше розглянув в окремому огляді на прикладі MACD в терміналі MetaTrader.

До речі, тепер коротко розповім про те, як користуватися індикатор MACD в самому популярному терміналі серед Форекс-трейдерів, програмі MetaTrader. Коли я вперше встановив даний індикатор на робоче вікно, то довго не міг зрозуміти, чому він зовні відрізняється від звичної «біржовий» версії.

Показання осцилятора MACD


Виявилося, що у MT гістограма з сірих барів – це і є базове значення MACD, яке у поданих вище прикладах відображається у вигляді синьої лінії, а червона лінія – це та сама сигнальна SMA, розрахована за замовчуванням за 9 барів. Виходить, що розробники MetaTrader спростили алгоритм, запропонований Аппелем, прибравши з нього важливий елемент – гістограму, яка вимірює відстань між лінією MACD і сигнальної «машкою».

Навмисно це було зроблено або випадково, тепер складно сказати, так це і не важливо, так як, по-перше, існують користувальницькі версії MACD для MT, які написані за всіма правилами, по-друге, для пошуку дивергенцій (найбільш популярна стратегія) буде достатньо і версії від «Metaquotes».

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 738 | Рейтинг: 0.0/0