Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Хеджування
Зараз часто можна почути з екранів телевізорів про хеджування. Як правило, таке слово згадують у новинах, пов'язаних саме з фінансовим сектором. Давайте розглянемо докладніше, що ж ховається за цим словом. Хеджування - страхування від ризику зміни цін шляхом заняття на паралельному ринку протилежної позиції. Стратегія хеджування - сукупність конкретних інструментів хеджування та способів їх застосування для зменшення цінових ризиків.
Всі стратегії, що використовують хеджування ризику, засновані на паралельному русі ціни "спот" і ф'ючерсної ціни, результатом якого є можливість відшкодувати на терміновому ринку збитки, понесені на ринку реального товару. Уважно прочитавши ці визначення можна з упевненістю сказати, що це не простий, але досить ефективний торговий метод, що дозволяє не тільки знижувати ризики при угодах, але так само і заробляти, практично не проводячи інших видів аналізу.Як хеджируемого активу може виступати товар або фінансовий актив, наявний або планований до придбання або виробництва.
Як використовувати валютне хеджування?
Якщо трейдер відкрив позицію з певного інструменту, але ринкова ціна йде проти угоди, то можна відкритися по коррелирующему інструменту в протилежну сторону. Для цього потрібно враховувати ступінь кореляції (розраховується коефіцієнт), волатильність обох інструментів.
Пам'ятаючи, що вартість одного пункту інструменту, як правило, не дорівнює вартості пункту іншого інструменту, коригуємо обсяг другої позиції, що б при подальшому русі ціни не тільки був усунутий збиток, але і сумарно по обох операціях вийшла прибуток. У деяких випадках можливий варіант хеджування позиції на іншій біржі, коли зустрічні відкриті позиції на різних ринках.
Хеджування угод на форексі це елемент захисту, що дозволяє підлаштовуватися під зміни ринку і отримувати при цьому прибуток. Головне у валютне хеджування – це досягнення потрібного для трейдера балансу, шляхом диверсифікованості коштів.
Всі види хеджування перераховані нижче:
1. Класичне (чисте) хеджування. Хеджування шляхом заняття протилежних позицій на ринку. Перший вид хеджування, який застосовувався торговцями сільськогосподарської продукції в Чикаго (США).
2. Повне і часткове хеджування. Повне хеджування передбачає страхування ризиків на повну суму операції. Даний вид хеджування повністю виключає можливі втрати, пов'язані з ціновими ризиками. Часткове хеджування страхує лише частину реальної угоди.
3. Предвосхищающее хеджування. Предвосхищающее хеджування передбачає купівлю або продаж задовго до укладання угоди на ринку реального товару. В період між укладанням угоди на терміновому ринку та укладенням угоди на ринку реального товару ф'ючерсний контракт служить замінником реального договору на поставку товару. Також предвосхищающее хеджування може застосовуватися і шляхом покупки або продажу термінового поставного товару і його подальше виконання через біржу. Даний вид хеджування найбільш часто зустрічається на ринку акцій.
4. Селективне хеджування. Селективне хеджування характеризується тим, що угоди на ф'ючерсному ринку і на ринку реальних товарів відрізняються за обсягом і часу укладення.
5. Перехресне хеджування. Перехресне хеджування характеризується тим, що на ф'ючерсному ринку здійснюється операція з контрактом не на базовий актив ринку реального товару, а на інший фінансовий інструмент. Наприклад, на реальному ринку здійснюється операція з акцією, а на ф'ючерсному ринку з ф'ючерсом на біржовий індекс.
|
Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
|
Переглядів: 670
| Рейтинг: 0.0/0 |
|