П`ятниця, 10.05.2024, 17:04

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Конверсійні операції
Конверсійними операціями називають угоди учасників валютного ринку, які вирішили обмінятися різними валютами за погодженим обома сторонами курсом із здійсненням взаєморозрахунків на певну дату. Можна сказати, що конверсійні операції-це угоди купівлі-продажу валют. Особливістю даного виду обміну полягає у відсутності тимчасової протяжності самої угоди. Іншими словами, обмін відбувається в певний визначений момент часу. 

Поділ конверсійних операцій можна провести по часу:

1. спот (поточні конверсійні операції)
2. форвардні (строкові конверсійні операції)

Конверсійні операції на spot - ринку

Спот - ринок (spot-market) - являє собою міжнародний ринок поточних конверсійних операцій, які здійснюються з датою валютування на другий робочий день після укладення угоди. Даний вид угод досить зручний для учасників, так як дозволяє не кваплячись підготувати всі формальні моменти даного обміну.

Якщо говорити про ринок Форекс, то особливістю даних конверсійних операцій є дата валютування, тобто дата поставки обумовленого обсягу валюти по відношенню до тієї дати, коли була здійснена операція. Виходить, що саме угоди типу spot найчастіше застосовуються на Forex. Природно, що приватні трейдери не використовують spot, адже їм більш зручні в роботі моментальні угоди. Час валютування при цьому вже можна не розглядати.

Види конверсійних операцій

Свопи, ф'ючерси, опціони, форварди, відносяться до форвардними конверсійними операціями. Їх так само не рідко називають похідними фінансових інструментів. Головним завданням форвардних операцій можна вважати зменшення можливих ризиків. Трейдери, які використовують моментальне виконання по позиціях, практично позбавляються допомоги з боку фінансових інструментів.

Форвардні контракти не мають сенсу для приватних трейдерів, так як передбачають певну дату і курс обміну, які не зміняться ні по термінах, ні по вартості. При цьому зміни ринкових цін не будуть грати ніякого значення. Ніяких обмежень на дату обміну, а так само на його суму немає. Сторони можуть домовитися про будь-який день і будь-яких сумах.

Простий приклад форвардної конверсійної операції: велика компанія має намір придбати в іншої організації іншої країни товару на певну суму в грошових одиницях країни продавця. Ймовірно, що покупець не зможе швидко знайти необхідний капітал у тій валюті, яка необхідна для здійснення операції. У цьому випадку покупець може змінювати свої грошові знаки на ті, в яких необхідно проводити платіж, а може здійснити позику в банку.

Обидві організації домовляються про дату покупки і про ціну, яка вже не зміниться ні за яких обставин, якщо заздалегідь не було обумовлено іншого. Якщо покупець користувався позикою в банку, здійснювати повернення коштів необхідно буде через деякий час. До того моменту курс валюти, в якій проводився позику, напевно, зміниться. Таким чином, покупець може затратити більше або навіть менше коштів на погашення свого кредиту, враховуючи зміну курсу валюти.

Ф'ючерси, опціони і свопи

• Ф'ючерси від форвардних контрактів відрізняються стандартними термінами погашення та встановленим розміром кількості валюти. Таким чином, ф'ючерси торгуються так само, як і цінні папери. Кожен ф'ючерс має свій період тривалості, що обчислюється кількома місяцями.
• При роботі з опціонами трейдер помітить значну схожість з торгівлею ф'ючерсами. Відмінною особливістю опціонної торгівлі буде можливість у будь-який момент скасувати торгову операцію. Можна сказати, що зобов'язання учасника угоди не настільки жорсткі, ніж на ф'ючерсному ринку.
• Своп так само є однією з різновидів конверсійних операцій. Особливістю даної операції є обов'язково повторення торгової угоди в протилежну сторону. Наприклад, якщо один з учасників угоди здійснив покупку певного обсягу валюти, наприклад, на Форекс, то через деякий час друга сторона проводить ту ж саму операцію в першій. Тобто, компанія спочатку набуває певний обсяг валюти у другої сторони, а потім їй же його і продає. Свопи, на відміну від попередніх варіантів, що не мають окремого ринку.
• Так як більшість наших читачів є трейдерами, нагадаємо, що для торгівлі на Форекс краще всього підходить саме spot – ринок. Саме тут більшість з нас, валютних спекулянтів, якраз і працює.

Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
Переглядів: 585 | Рейтинг: 0.0/0