Вівторок, 07.05.2024, 08:46

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Кращі книги з фундаментального аналізу для трейдерів
Будь аналіз потребує серйозної теоретичної бази, і для валютного ринку це правило не є винятком. На жаль, в даний час в економічних ВУЗах можна буквально на пальцях перерахувати кількість дисциплін, що зачіпають в тій або іншій формі вплив макроекономіки на курс валюти. Практично всі методи економічної теорії не просто морально застаріли, вони в 21 столітті абсолютно не приносять ніякого ефекту. 

Тому російськомовні користувачі, та і взагалі, пострадянський простір в цілому, відчувають дефіцит дійсно сильних книг з фундаментального аналізу, які банально нема кому писати. З метою позбавити читача від безплідних пошуків і зайвих витрат часу, у сьогоднішній публікації перелічимо і коротко опишемо кілька підручників, які дійсно будуть корисні для початківця аналітика або трейдера.

Отже, почнемо з самого цікавого примірника, а саме, з книги Віктора Миколайовича Лиховидова під назвою "Фундаментальний аналіз світових валютних ринків". Відзначимо, що дана праця досить об'ємний, але на відміну від багатьох схожих робіт містить мінімум "води". Фактично, це одна велика методичка, в якій розкриваються наступні аспекти:
 
  • Інструменти грошово-кредитної політики держав;
  • Інфляція та її вплив на процентні ставки;
  • Економічні та ділові цикли;
  • Макроекономічні показники, формули розрахунку основних статистичних показників;
  • Психологія ринку.

Крім цього, кожна глава книги Лиховидова приправлена безліччю прикладів, починаючи з простих ситуацій на конкретній валюті, закінчуючи аналізом взаємозв'язків з іншими фінансовими ринками. Можливо, що звичайним "домашнім" трейдеру вони видадуться незвичними, так як барвистих картинок з MT4 там неможливо зустріти за визначенням, але для тих, хто дійсно хоче вчитися, ця обставина не створить жодних проблем.

Справедливості заради відзначимо, що деякі недоліки у книги по ФА від Лиховидова все-таки є, наприклад, в силу того, що акцент був зроблений на практику, автор виклав дуже мало теорії по дорогоцінним металам, які з валютним ринком пов'язані, мабуть, сильніше багатьох інших активів.
Заповнити цей пробіл допоможе підручник, виданий під редакцією Лідії Миколаївни Красавіної, який називається "Міжнародні валютно-кредитні та фінансові відносини".
 

Це не помилка, це дійсно підручник для студентів Вузів, але створений сильною командою авторів, а не двома-трьома співавторами з маловідомого університету дистанційного навчання. Крім цього, видання було випущено за підтримки ММВБ (нині Московська біржа), тому рекомендуємо матеріал до прочитання поза всяких сумнівів.

Як вже зазначалося, на сторінках книги (яких понад 380) приділено досить багато уваги ролі золота в міжнародних відносинах, тому початківці "металісти" можуть почерпнути для себе щось нове.

В якості зауваження зазначимо, що в даній книзі з фундаментального аналізу основну увагу приділено теоретичним аспектам і макроекономічними показниками, тому звичних прикладів з графіками і угодами там не представлено. Але якщо врахувати той факт, що найчастіше приклади на історії завжди обрані з вдалого ділянки графіка проста теорія і спеціально "підігнаний" приклад будуть рівноцінні за своїм змістом.

І останню книгу, яку слід хоча б перегорнути для загального розвитку, як трейдера, видав Кияниця А. С. Назва у неї не оригінальне, але зате лаконічне: "Фундаментальний аналіз фінансових ринків".
 

Складається вона з декількох великих розділів, серед яких найбільш цікавими є наступні розділи:
 
  1. "Політика і кризові явища", в якому автор характеризує багато цікавих історичних подій, важливих для валютного ринку. Особливо цікавою ця інформація буде новому поколінню трейдерів, які не застали або просто не пам'ятають, як впливали на ринок такі події, як війна в Перській затоці, бомбардування Косово, або скандал Клінтона і Левінські;
  2. "Фінансова політика" – розділ в чому дублює інформацію інших книг, але корисний тим, що представляє дані по основним фінансовим інститутам і методами грошово-кредитної політики в максимально стислому вигляді.

Таким чином, підручник Красавіної розумно взяти за основу вивчення валютного ринку. До книг з фундаментального аналізу від Лиховидова і Кияниця варто звертатися по мірі виникнення питань щодо практичного застосування отриманих знань. Всі перераховані книги по ФА є у вільному доступі, але, на жаль, немає можливості прикріпити їх до цієї статті.

Категорія: Форекс | Додав: 12.12.2017
Переглядів: 901 | Рейтинг: 0.0/0