Неділя, 28.04.2024, 16:54

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Кращі патерни за Price Action - огляд найбільш ефективних моделей
У попередніх уроках по Price Action ми коротко розглянули такі патерни, як Пін-бар і поглинання, але це лише вершина айсберга, адже за останні 10 років трейдери виявили десятки нових свічкових формацій. Думаю, буде логічно доповнити колекцію ще кількома універсальними і надійними моделями.

Перший Price Action-патерн, про який сьогодні піде мова, називається «Рейки». За моїми спостереженнями, на валютному ринку, він є одним з найпоширеніших, і що дивно – якість її відпрацювання анітрохи не страждає від подібної «очевидності».

На графіку ця фігура завжди з'являється наприкінці попереднього тренду і являє собою дві свічки з приблизно рівними тілами.

Патерн рейки у Price Action

У процесі формування бичачого патерну Price Action покупці викуповують ринок після стрімкого зниження, а у випадку з ведмежою фігурою учасники торгів починають масово закривати довгі позиції і перевертаються в «short».

До речі кажучи, в літературі з VSA подібні рухи часто називаються кульмінацією тренда (так як вони супроводжуються сплеском обсягу), а при торгівлі за рівнями «Рейки» часто збігаються з помилковими пробою. Ці спостереження дозволяють відзначити кілька критеріїв, яким відповідають найсильніші патерни Price Action подібного роду.

По-перше, обсяг (бажано, реальний, але в MT можна використовувати і тиковий) на першій свічці повинен бути вище середнього значення (для оцінки якого допускається застосування SMA(20)).

Тиковий обсяг і price action

По-друге, бажано, щоб рейки перетинали який-небудь сильний рівень – це може бути як важлива психологічна позначка, так і будь-яка інша планка (коліно фібо-сітки, рівень Мюррея і т. д.).

Патерн на Price Action для торгівлі на Форекс

І остання особливість, яка відрізняє ідеальні «рейкові» Price Action-патерни від нічим непомітних фігур, полягає в коротких тінях свічок, тобто ціни відкриття і закриття барів повинні практично збігатися з Low і High.



Торгувати по рейках дуже просто – після закриття другої свічки за межі діапазону патерну встановлюється відповідний відкладений ордер типу stop, стоп-лосс на якому розміщується за протилежний екстремум фігури.

Встановлення обмежувальних ордерів у патерну

Прибуток можна фіксувати або шляхом установки тейк-профіту, рівного подвійним стоп-лосс, або будь-яким іншим доступним методом, наприклад, при доторку сильного рівня або на розвороті ковзної середньої.

Але вистачить про рейках, тепер поговоримо про другий, не менш надійний патерн методу Price Action, який називається Hook Reversal, або в перекладі на російську мову – розворот на внутрішньому барі.

Hook Reversal - патерн price action

Як і фігура поглинання, HR є розворотне баром, тобто формується в кінці колишнього тренда, але є у нього одна особливість – друга свічка формації обов'язково повинна знаходитися в межах діапазону попередньої, а не перекривати її.

На Форекс подібні моделі формуються в основному після вихідних днів, так як поки ринки відпочивають, у Світі все одно відбуваються важливі події. Як тільки банки починають проводити операції в понеділок, знову надійшли відомості враховуються в ціні.

Та й взагалі, іншого сценарію тут бути не може, так як валютний ринок працює цілодобово, тому цінові розриви всередині торгового тижня з'являються вкрай рідко і найчастіше обумовлені поганою якістю котирувань дилінгового центру. Краще відразу врахувати цю обставину і спокійно працювати на денному таймфрейме.


Наступний патерн Price Action для Форекс називається похмуро – «Могильний камінь». Своє прізвисько він отримав за зовнішній вигляд, так як він дуже схожий на «додж», у якого є лише одна тінь – верхня.

Могильний камінь - патерн з Прайс Екшн

Ідеальний «Могильний камінь» відповідає наступним умовам:

у нього взагалі немає нижньої тіні;
тіло свічки практично відсутня (конкретний допустимий діапазон у пунктах назвати не можна, так як тут багато чого буде залежати від таймфрейма, адже якісь 10-20 п. на D1 це «ніщо», а на M30 досить широкий коридор);
максимум «могильного» патерну Price Action повинен розташовуватися вище High двох сусідніх свічок.

Дуже часто трейдери спрощують методику і відкривають угоду, не дочекавшись закриття свічки, наступної за «каменем». В принципі, ця фігура є надійною, тому подібний підхід припустимо, просто в цьому випадку рекомендується знизити ризики (зменшити лот).

І останній патерн Price Action, який я розгляну, багатьом вже знайомий – мова піде про молоті.

Молот на ціновому Форекс-графіку

За великим рахунком, можна було б і не розглядати, так як не читав про нього тільки ледачий, але справа в тому, що він є протилежністю попередній фігурі, тому без «молота» її опис викликає безліч запитань на кшталт «а чи існує бичачий могильний камінь?».

Відповідь – ні, не існує, тому для позначення схожих моделей, що вказують на розворот тренда з ведмежого на бичачий, використовується молот, ідеальний варіант якого відповідають наступним критеріям:

у нього відсутня верхня тінь;
діапазон тіла свічки мінімальний;
мінімальна ціна молота знаходиться нижче Low двох сусідніх свічок.

Як можна помітити, перераховані правила діаметрально протилежні особливостям розмітки ідеального патерну Price Action у формі «могильного каменю».


Якщо підвести короткий підсумок сьогоднішньої теми, то можна зробити закономірний висновок – Price Action багато патерни часом дублюють стандартні свічкові формації, описані в книгах з технічного аналізу, і дві останні фігури тому підтвердження.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 594 | Рейтинг: 0.0/0