Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Лінії підтримки і опору - вся правда без приукрашиваний
Мабуть, тема ліній підтримки та опору є однією з найбільш "заїжджених" в мережі. Пройти її стороною не хотілося б, але розповідати про неймовірну користь цих рівнів теж не варто було б і на це є причини, про які розповім нижче.
Для початку пропоную ознайомитися, що взагалі таке лінія підтримки та лінія опору на ринку Форекс. Так як ніякої технічний аналіз Форекс без цих ліній (рівнів) не мислимо, то почнемо із сухих визначень.
• Лінія підтримки (support) - ціновий рівень, який формується в області локального мінімуму (екстремуму).
• Лінія опору (resistance) - ціновий рівень, який формується в області локального максимуму на графіку (екстремуму).
Слова "рівень" і "лінія" в даному випадку взаємозамінні. Що собою являють ці показники на ціновому графіку, зображена нижче.
Нижче розташована ілюстрація, на якій чітко видно, що ринок рухався від точки 1 вниз. Це означає, що заявки продавців домінували на ринку, перекриваючи всі обсяги покупців. В точці 2 ситуація змінилася, адже бажаючих купити за поточною ціною даний інструмент (валюту) вже стало більше, ніж людей, які хотіли б продати свої обсяги.
В точці 2 починається зростання ринку, а через сам локальний мінімум проводиться горизонтальна лінія, яка і буде носити назву підтримки. Цей рівень, як би, підтримує ціну. Мається на увазі, що на лінії 2 залишилися значні обсяги покупців, які не змогли отримати товар (валютну пару) за тією ціною, на яку розраховували.
Звичайно, з плином часу обсяги покупців в цій області "розсмокчуться", але, найближчим часом вірогідність пробиття даної ціни і відходи ринку вниз буде нижче, ніж ймовірність зростання. Звідси і сенс в назві - обсяги покупців підтримують ціну, не даючи їй спускатися нижче.
Аналогічна ситуація з локальними максимумами, які формуються в результаті зміни ринкової тенденції. Як видно на зображенні нижче, покупці гнали ціну вгору, будучи готовими набувати обсяги продавців за все більшим і більшим значенням ціни. У підсумку, коли ринок дійшов до точки 3, купівельна спроможність знизилася, а бажання продавати за такою високою ціною даний інструмент навпаки зросла. Так сформувався рівень опору.
Зверніть увагу, що поступово на графіку формуються все нові і нові рівні підтримки і опору, які доводиться враховувати в своїй торгівлі.
Особливості роботи з лініями підтримки і опору
Складнощі починаються навіть не в процесі разлиновки графіка, а в момент, коли потрібно зрозуміти, що саме ринкова ціна зробить з черговим рівнем при підході до нього. Це і є та проблема, яку в багатьох статтях намагаються обходити стороною. То ціна відіб'ється від лінії, наприклад, опору, то проб'є її і піде вище.
Завдання трейдера в наслідок зведеться до того, що б підбирати фільтри в своїй торгівлі, здатні залишати ситуації з тим чи іншим розвитком подій, яке нам потрібно. Наприклад, якщо говорити про торгівлю в азіатську сесію, коли частіше на ринку флэтовые руху ціни, то більш ймовірний відбій. Можна підібрати на ринку періоди часу або обставини, коли навпаки більш імовірним буде подолання рівня.
Вводячи такі правила в свою торгівлю, трейдер вже не буде задаватися питанням, що робити, коли ціна підходить, наприклад, до рівня підтримки, відкривати угоду на відбій (покупку від лінії) або на продаж, розраховуючи, що ринок виявиться сильний і проб'є умовну межу.
У різних торгових системах цінові рівні підтримки і опору використовуються по-різному, але сам принцип їх визначення, як правило, один і той же. Найчастіше валютні спекулянти воліють візуально визначати місця розташування тих чи інших рівнів, що призводить до високого рівня суб'єктивізму в даному процесі.
Складності у визначенні значущих ліній
Як вже було сказано вище, при знаходженні ліній підтримки і опору, трейдери можуть по-різному дивитися на ситуацію. Так як оцінка проводиться візуально і без строгих правил, то розліновка рівнів може істотно розрізнятися у декількох фахівців.
Більш складні техніки розрахунку цінових рівнів, як правило, використовуються вже досить досвідченими трейдерами. У цьому випадку місця розташування ліній не визначаються на око, а розраховуються математично. Це об'єктивні, але і куди більш рідко зустрічаються способи визначення рівнів на графіку.
Як би те ні було, а підтримка та опір характеризують ринкові цінові діапазони, в які відбувається зміна провідних ролей. Якщо говорити про опір, то воно формується там, де продавців стає більше, ніж покупців. Якщо ж розглядати опір, то це область почала переважання покупців над продавцями.
Дані лінії є одними з базових інструментів технічного аналізу, а тому, для початківців трейдерів обов'язковим буде розуміння принципів їх побудови і тієї смислового навантаження, яку несуть рівні. Їх застосування, як вже було сказано, залежить від контексту, тобто від конкретної торгової системи.
|
Категорія: Форекс | Додав: 22.07.2016
|
Переглядів: 1251
| Рейтинг: 0.0/0 |
|