Неділя, 19.05.2024, 05:16

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/67078279.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Макропруденційне регулювання
Не треба дуже глибоко лізти в історію, щоб побачити економічний збиток, який може завдати міхур на ринках активів. Тим не менше, питання про не допущення бульбашок вельми спірне. Банк Міжнародних Розрахунків, функцією якої у тому числі є сприяння співробітництву між центральними банками, нещодавно заявляв про те, що фінансова стабільність повинна підтримуватися монетарною політикою з використанням більш високих процентних ставок для того, щоб "колоти" зростаючі бульбашки активів. Тим не менш, монетарна політика - це занадто грубий інструмент. Якщо центральний банк піднімає ставки для стримування бульбашок активів, це може позначитися на зростанні безробіття, і призвести до ризику спалаху дефляції, як це було нещодавно у Швеції. Більш розумною ударному альтернативою такому підходу може бути введення правил, спрямованих на зниження нестабільності в рамках фінансової системи. Вони відомі під назвою "макропруденциальная регуляція" (на контрасті з микропрденциальной регуляцією, що захищає окремих споживачів чи фірми). Так як же ці правила виглядають на практиці?

Сучасна фінансова система включає в себе різні типи активів і ринків, і правила для їх захисту вельми різноманітні. Перед фінансовою кризою 2007-08, банківська регуляція була переважно статичної: вимоги до капіталу (банки володіють достатніми коштами на балансі) і кредитне навантаження на капітал (обмежує обсяги допустимих позик), прив'язаних до ділових циклів. Тим не менш, як продемонстрував криза, цих правил не вистачає. У 2010 році угода Базель III в посилив ці вимоги, а також було введено поняття "контрциклических буферів капіталу". Буфери дозволяють регуляторам збільшувати вимоги до капіталу при високому рівні кредитного щодо зростання ВВП, що створює підвищений ризик фінансової нестабільності. Подібна контрциклическая регуляція спрямована на запобігання фінансових криз та приборкання кредиторів перед появою будь-яких форм бульбашок.

Більш спірним рішенням є експерименти деяких регуляторів з цільовими правилами в спробі запобігти зростання бульбашок на конкретних ринках. У минулому році РБНЗ ввів більш високі заставні коефіцієнти для іпотечних кредиторів. На тлі побоювань перед нестійким зростанням цін на нерухомість, це обмежило кредитування для покупців. Поки що експеримент демонстрував успіхи, і зростання цін на нерухомість швидко пішов на спад, не нашкодивши іншим секторам економіки. Аналогічно вчинив Банк Англії, стурбований різким зростанням цін на нерухомість, оголосивши про нові обмеження на розмір іпотечного кредиту щодо доходу позичальника.

Загальна ефективність цих інструментів, тим не менш, все ще невизначена. Створення Іспанією резервів в хороші часи не зупинило банківську систему в момент, коли вона просила рятунку. Кредитні ринки тісно взаємопов'язані, так що обмеження іпотечного кредитування може ненавмисно вдарити по кредитуванню бізнесу. Хоча бульбашки здаються очевидними в процесі аналізу, прогнозувати складно. Бути може занадто оптимістично очікувати від регуляторів завчасного прогнозування та створення правил по запобіганню виникнення бульбашок. Тим не менш, якщо країни зможуть уникнути повторення помилок минулих, макропруденциальной регуляції може знадобитися стати невід'ємною частиною управління економіками.

Категорія: Форекс | Додав: 03.09.2016
Переглядів: 303 | Рейтинг: 0.0/0