Четвер, 28.03.2024, 20:33

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Маржин колл
Маржин колл (Margin call) це захисна реакція брокера або ДЦ на збитковість торгівлі клієнта. Кожна компанія публікує інформацію про те, який саме рівень у відсотках від застави вважається крайнім. Варто зауважити, що Margin call має місце бути саме при маржинальній торгівлі, коли трейдер в своїй роботі використовує позиковий капітал, а не тільки свої власні кошти. ДЦ абсолютно не зацікавлене у власних збитки, а тому, як тільки ситуація на рахунку клієнта буде складатися небезпечним для капіталу ДЦ чином, компанія відразу примусово закриє позиції спекулянта.

Рівень Margin call

Розглянемо приклад, щоб наочно було видно, яким саме чином можна визначити рівень Margin call. Нехай у спекулянта є депозит з балансом 500 USD. Плече на рахунку 1:100. Трейдер може придбати 500*100=50000 USD. При цьому 500 USD витрачено буде самим спекулянтом, тобто 1%, а 49500 USD використовується брокерських коштів.

Як говорилося вище, ДЦ не цікаво ризикувати своїми коштами, а тому, як тільки в торгівлі клієнта збиток почне підбиратися до 500 USD, то угоди можуть бути примусово закриті. Мета такої дії проста, не дати збитків захопити капітал компанії.

ДЦ заявляють про рівні маржин колл у відсотках, наприклад, 40%. Це означає, що при виникненні ситуації, коли у трейдера на депозиті залишиться менше 40% від суми, яка була заморожена в якості застави в торгівлі, організація має право зафіксувати збитки, щоб вони не продовжили зростати, і не досягли б коштів ДЦ. У нашому прикладі всі засоби спекулянта були заставою. Таким чином, як тільки грошей на депозиті залишиться менше 200 USD (40% від застави 500 USD), компанія, швидше за все, буде закривати збитки, захищаючи тим самим власний капітал.

Як не зустріти дядю Колю?

Часто валютні спекулянти жартома називають маржин - колл дядьком Колею. Тому, якщо Ви почуєте в розмові про те, що до когось в гості прийшов Коля Маржин, дядя Коля, Колян і т. д., то майте на увазі, що це і є той самий межа. Для того, щоб рідше зустрічатися з таким трейдингових персонажем, слід розуміти і пам'ятати декілька особливостей в торгівлі:

1. не слід відкривати позиції, використовуючи весь свій капітал в якості застави. Завжди в торгівлі повинна бути "подушка безпеки". Таким терміном часто називають ту частину коштів на рахунку, яка не бере участь в процесі відкриття позиції. Тобто, якщо повернутися до прикладу, разобранному вище, то маючи на депозиті 500 USD, можна придбати менший обсяг торгового інструменту. Замість того щоб купувати 50000 USD, валютний спекулянт міг би придбати, наприклад, 10000 USD. В такому випадку, запорукою було б 100 USD, 9900 USD позикових коштів, а 400 USD залишалися вільними.
2. знаючи рівень "Колю" ДЦ, людина може заздалегідь приймати рішення про поповнення рахунку додатковими засобами, якщо вважатиме це за необхідне, щоб уникнути сумної ситуації. Як відомо, хто інформований, той озброєнний. Зовсім не серйозний підхід до справи, якщо закриття угод з маржин колл стане для трейдера справжньою несподіванкою.

Достатньо знати торгівельні умови компанії, через яку працює людина, щоб вже розуміти ступінь ризику під час осідання. Жадібність так само не може позитивно позначитися на результатах торгівлі. Не варто прагнути використовувати всі доступні на депозиті кошти для відкриття великих позицій. Найменші зміщення ринкової ціни проти угоди може призвести до фіксації збитків.

Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
Переглядів: 381 | Рейтинг: 0.0/0