Вівторок, 26.11.2024, 20:40

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/85693605.jpg
/_pu/3/99753521.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Основа МС - ідея
Часто задають питання початківці трейдери, з чого почати створювати торговельну систему? Спочатку думаєш, що питання проста, але, починаючи пояснювати, розумієш, що доводиться кілька разів йти у міркуваннях в бік. Можливо, справа в тому, що немає однієї інструкції, за якою людина зміг би створити свою стратегію. Тому, краще, напевно, просто розмірковувати на таку актуальну тему.

Люди, які дійсно хочуть навчитися заробляти все самі проаналізують і складуть свою думку. І почну з того, що висловлю своє спостереження. Його суть в тому, що кожен трейдер поступово схиляється до якогось певного методу торгівлі, а може до кількох. Тобто, з'являються переваги, які можуть бути засновані на великій кількості факторів. Наприклад, від кількості годин у добі, яку людина може виділити на торгівлю, залежати від переконання, що саме такий метод обгрунтовано працює на форексі і так далі.З досвідом людина формує свій багаж знань, на підставі якого і будується його симпатія до тієї чи іншої торгівлі.

Індивідуальність спекулянта

З спостереження випливає, що кожна людина стає більш індивідуальним, чим більше у нього досвіду в торгівлі, чіткіше ніж у нього уявлення про те, як повинна взагалі будуватися вся робота на біржі. Тому, професійний скальпер з багаторічним досвідом не стане особливо копатися в системі, побудованої на використанні, наприклад, валютного арбітражу або на хвилях масштабу D1. Це логічно, тому що в реальному житті окуліст не починає особливо лізти в справи гінеколога. 

Все це я підводив до того, щонеправильно шукати хоч якусь МС, яка б працювала і вже зараз показувала б не погані результати. Навіть якщо чоловік її знайде, але вона за своїм принципом дії не близька трейдеру, то вигоди від її використання чоловік, швидше за все, не отримає.

З усього вищесказаного слід зробити висновок, що спочатку спекулянту потрібно подивитися, що взагалі на ринку буває, які види стратегій, методик, складових ТЗ елементів торгівлі і так далі. Тільки після цього з'явиться відчуття, що одна з методик близька людині. Вона здається йому цілком актуальною, працездатною, зручною, трейдеру не доводиться миритися з деякими її "темними кутами" і так далі. Коли спекулянт визначився, ось тоді і варто вже хоча б замислюватися про те, щоб робити свою торговельну систему.

Вся ситуація нагадує вибір факультету, коли закінчуєш школу. Начебто і є бажання вчитися, отримати престижну професію, тільки взагалі не знаєш, куди саме варто було б піти, а так само не ясно, наскільки та чи інша спеціальність буде актуальною через п'ять років, коли її отримаєш. На форексі аналогічна картина. Тут новачок не розуміє, що саме йому краще освоювати, щоб у підсумку вийшов толк в торгівлі.

Шукаємо ідею для основи торгової системи

Саме серце торгівлі це ідея, на основі якої і буде побудована система. Ідея шукається вже після того, як трейдер визначився, яка методика їй найбільш близька. Ринок повний закономірностей, які можуть бути як короткостроковими, так і довгостроковими. Перші, як правило, засновані на деяких тимчасових особливості. Наприклад, трейдер може помітити, що по якійсь валютній парі спостерігається різкий сплеск волатильності в момент відкриття американської сесії. Далі, потрібно подумати, як таку особливість можна використовувати.

Є більш надійні, перевірені часом закономірності. Наприклад, вже роками в азіатську сесію за деякими валютних парах спостерігається флет на ринку. Тому, ті трейдери, яким став близький скальпінг, з задоволенням придумують все більш ефективні способи отримання прибутку з торгівлі вночі (по мск.). 

Знайдена закономірність обмірковується, адже саме вона і стане основою майбутньої стратегії.Потім, трейдер дивиться, як домогтися максимально точного входу в угоду, які при цьому використовувати фільтри, що можна було б зробити в принципі. Потім, тестує, вивчаючи кількість входів вірних і помилкових. Після чого можна підбирати спосіб супроводу угоди, наприклад, трал, переклад стопа в безубиток і так далі. Іншими словами, вивчається результативність використання того чи іншого способу виходу із позиції.

Вся торгова система-це конструктор, який збирається спекулянтом навколо знайденої їм ідеї. Природно, що для того, щоб вміло підбирати оптимальні фільтри, умови і так далі, потрібно спочатку вивчити можливі варіанти, а так само знати, як саме працює кожен з них. У кожного такого елемента є слабкі і сильні сторони, які можуть проявлятися не у всіх методиках.

В результаті ми бачимо, що найголовніше для торговельної системи це ідея, сам принцип торгівлі, який і буде закладено в стратегію. Такі ідеї з'являються з вивчення історії котирувань, на підставі спостережень за ціною. Весь час, контактуючи з ринком, ми набираємося досвіду, самі того не хоча помічаємо особливості поведінки ціни тієї чи іншої валютної пари. Все це і потрібно використовувати при побудові ТЗ.

Категорія: Форекс | Додав: 20.07.2016
Переглядів: 569 | Рейтинг: 0.0/0