П`ятниця, 10.05.2024, 04:03

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/55886437.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Основи фундаментального аналізу на прикладі австралійського долара
Насправді, він не такий складний, яким здається на перший погляд. Сьогодні спробуємо коротко розглянути основи фундаментального аналізу, щоб хтось із читачів знайшов стимул для навчання, а хтось перестав упереджено ставитися до макроекономічними даними.

Для того, щоб не "вантажити" сухий термінологією, всі основні показники фундаментального аналізу розглянемо на прикладі австралійського долара, який чудово корелює з економікою Австралії, незважаючи на останній криза.

Отже, будь-яке дослідження починається з вивчення грошово-кредитної політики, що проводиться центральним банком країни. Фактично, саме методи Центробанку являють собою реакцію на все те, що відбулося в національній економіці. В якості основи фундаментального аналізу виступає процентна ставка, за допомогою якої регулятор безпосередньо впливає на величину грошової бази, доступність кредитів для комерційних банків і т. д.

Посилання на інші матеріали, що стосуються фундаментального аналізу, Ви знайдете в нижній частині статті.
 

На малюнку нижче зіставлена динаміка курсу австралійського долара і процентна ставка Резервного Банку Австралії. Як можна помітити, кореляція між даними економічними індикаторами (а валюта це теж свого роду індикатор) сама пряма:
 

Крім цього, під час виступів і при відповідях на запитання журналістів, керівники Центробанків завжди зачіпають тему реального сектора, тобто перераховують чинники, які справили безпосередній вплив на політику регулятора.

З цієї причини для довгострокових угод (з горизонтом від півріччя) можна обмежитися лише аналізом грошово-кредитної політики, але для більш близьких цілей і точних входів необхідно взяти до уваги додаткові показники.

Насамперед, мова про динаміку ВВП. При цьому звертаємо увагу на слово "динаміка", так як багато новачки намагаються торгувати ринкові імпульси в момент публікації звітів, що є фатальною помилкою. По своєму впливу на валюту Валовий Продукт схожий з процентною ставкою, але з-за високої мінливості від періоду до періоду він досить складний в довгостроковому прогнозуванні:
 

В літературі ВВП досить часто згадується в якості основи фундаментального аналізу, але його реальна практична цінність для спекуляцій сумнівна, так як:
 
  1. основні звіти публікуються поквартально з істотним тимчасовим лагом;
  2. ринок часто буває"збитий з пантелику" попередніми цифрами, які після фінальної корекції можуть відрізнятися на кілька відсотків;
  3. багато залежить від історії становлення фінансової системи окремої країни, тому далеко не завжди зростання ВВП пов'язаний зі зміцненням валюти.

Тому рекомендуємо звернути увагу на більш важливу групу для фундаментального аналізу - обсяг експорту і ціни на товарних ринках. Справа в тому, що експорт однаково важливий як для сировинних економік, бюджети яких верстаються з урахуванням передбачуваних грошових надходжень від продажу сировини, так і для розвинених країн, таких як США, де на експорт зав'язано буквально все виробництво і ринок праці.

Але повернемося до Австралії. В силу історичного розвитку, а також географічних і геологічних особливостей, ця держава є одним з лідерів з видобутку залізної руди, кам'яного вугілля, золота. Відповідно, чим вище виручка від продажу ресурсів, тим сильніше стає економіка. Плюс до всього зростає попит на національну валюту з боку імпортерів сировини. На малюнку нижче зіставлена динаміка обсягу австралійського експорту і курс валюти:
 

При цьому необхідно враховувати наступне - велика частина експортних відвантажень з Австралії здійснюється по морю, що накладає на торгові операції певний відбиток, адже сезонні погодні явища і просто урагани призводять до затримки у доставці й оплаті за вантаж. Зрозуміло, для інших регіонів і країн буде своя специфіка, яку необхідно досконально вивчити, перш ніж торгувати валютою.

І на закінчення хотілося б відзначити, що остання фінансова криза породила безліч не зовсім адекватних теорій, які не працюють у фазу економічного зростання. Тому рекомендується не "винаходити велосипед", а використовувати у своїй стратегії основи фундаментального аналізу, які є показниками, перевіреними десятиліттями.


Додаткові матеріали:
  • Фундаментальний аналіз та його вплив на Форекс
  • Що таке фундаментальний аналіз валютного ринку
  • Фактори фундаментального аналізу
  • Методи фундаментального аналізу


Категорія: Форекс | Додав: 12.12.2017
Переглядів: 588 | Рейтинг: 0.0/0