П`ятниця, 26.04.2024, 05:59

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/42027042.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Основні показники фінансової та економічної статистики у Великобританії
• Баланс промислових замовлень від CBI (CBI Industrial Order Expectations) - щомісячний звіт Британської Конфедерації Промисловців, що відображає очікування більш ніж 550 її учасників з перспективного стану британської економіки в сфері виробництва. Надає певний, але не дуже помітний вплив на курс національної валюти. 

• Дефіцит державного бюджету (Public Sector Net Borrowing) - різниця між рівнем доходів і видатків державних корпорацій, національного уряду і органів місцевого самоврядування. Помітного впливу на курс не має. Публікується щомісяця після 20-го числа.

• Зміна обсягу виробництва переробної промисловості (Manufacturing Production m/m) – випереджаючий індикатор, що відображає стан справ у 80-% частки промислового виробництва Великобританії, корелює з рівнем зайнятості та оплати праці. Помітного впливу не надає. Виходить щомісяця.

• Зміна обсягу роздрібних продажів (Retail Sales m/m) – головний показник споживчої впевненості, що вимірює загальну активність економіки. У звичайних умовах зростання індексу призводить до зміцнення валюти. Індекс важливий для ринку і курсоутворення. Публікується щомісяця після 20-го числа.. 

• Зміну числа заявок на допомогу з безробіття (Claimant count rate) – індикатор, що показує кількість зареєстрованих у центрах зайнятості заяв від безробітних британців, які претендують на працевлаштування. Розраховується щомісячно і публікується приблизно в середині місяця о 09:30 GMT. Виявляє помітний вплив на курс національної валюти.

• Індекс PMI для виробничої сфери (Manufacturing PMI) – звіт по підсумкам анкетування менеджерів, які виконують закупівлі в виробничому секторі економіки. В ньому оцінюються обсяги виробничих запасів, рівень зайнятості, обсяг складських запасів і т. д. Цифра нижче 50 пунктів говорить про можливе зниження темпів зростання в промисловості, і навпаки, зростання індексу сприяє зростанню курсу валюти. Зазвичай індекс публікується в перший робочий день місяця о 09:30 GMT.

• Індекс PMI для будівельної сфери (Construction PMI) – звіт по підсумкам анкетування приблизно 170 менеджерів, які працюють у будівельному секторі британської економіки. В ньому оцінюються обсяги будівельних робіт, ціни на них, рівень зайнятості, складські запаси, обсяги поставок і т. д. Цифра нижче 50 пунктів говорить про можливе зниження темпів зростання в даній сфері, і навпаки, зростання індексу сприяє зростанню курсу валюти. Цей випереджаючий індикатор впливає на ринок найчастіше не сильно. Виходить раз на місяць на наступний день після Manufacturing PMI, теж о 09:30 GMT. 

• Індекс PMI для сфери послуг (PMI Services) – звіт по підсумкам анкетування менеджерів, що працюють у секторі послуг британської економіки. В ньому оцінюються обсяги вироблених послуг, ціни на них, рівень зайнятості, складські запаси, обсяги поставок і т. д. Цифра нижче 50 пунктів говорить про можливе зниження темпів зростання в даній сфері, і навпаки, зростання індексу сприяє зростанню курсу валюти. Вплив на ринок найчастіше обмежена. Виходить раз на місяць через день після Manufacturing PMI, теж о 09:30 GMT. 

• Індекс роздрібних продажів від CBI (CBI Realized Sales) - показник стану «здоров'я» торгового сектора національної економіки від Британської Конфедерації Промисловців. Включає зведені дані, отримані на основі інформації, наданої 160 роздрібними і оптовими компаніями, що охоплюють значну частину даного сектора. По суті це випереджальний індикатор споживчої впевненості. Публікується в кінці місяця в 11:00 GMT. 

• Індекс середнього заробітку (Average Earnings Index 3m/y) - індекс враховує всі заробітки за останні три місяці (причому сюди входить все, включаючи бонуси і премії). Індекс служить досить інформативним індикатором можливої інфляції, якщо його аналізувати спільно з рівнем продуктивності праці, адже дисбаланс цих показників призводить до зростання цін. Банк Англії враховує його у своїй практиці при виборі величини основної процентної ставки. 

• Індекс впевненості споживачів від GFK (Gfk consumer confidence) – щомісяця розраховується показник споживчого «оптимізму», який не завжди адекватно відображає реальний стан справ в економіці. Помітного впливу на курс валюти не надає. Публікується зазвичай в кінці місяця о 10:30 GMT. 

• Індекс цін на житло від Halifax (Halifax HPI m/m) – щомісячний звіт від Halifax Bank of Scotland про зміни цін на нерухомість. Цей випереджаюче індикатор надає опосередкований і не дуже помітний вплив на ринок. Зростання попиту на нерухомість приваблює інвесторів і породжує національну економіку та виробничу активність. Останнім часом індекс публікується в перших числах місяця. 

• Національний індекс цін на житло (Nationwide HPI m/m) - щомісячний показник рівня цін на житло та нерухомість в національному масштабі по всій Великобританії. Помітного впливу на курс валюти не має. Його публікують при зміні місяця о 07:00 GMT. 

• Планований Банком Англії обсяг покупок активів (Asset Purchase Facility) – програма Банку Англії з регулювання власного балансу цінних паперів (переважно державних), яка вперше була оприлюднена в 2009 році. Безпосередньо впливає на курс валюти, при зростанні обсягу програми стерлінг послаблюється. Інакше її ще називають «кількісним пом'якшенням».

• Протокол засідання комітету з грошово-кредитної політики (MPC Meeting Minutes) – детальний звіт оприлюднюється через два тижні після засідання комітету і включає в себе підсумки голосування щодо основної процентної ставки у форматі X-Y-Z, де X – кількість тих, хто проголосував за збільшення ставки, Y – за її зниження, Z – за збереження на колишньому рівні. Дає уявлення про поточну економічну ситуацію та можливі шляхи її розвитку. Трейдери уважно стежать за моментом появи «хвилинок» і активно реагують на їх утримання.

• Протокол парламентського доповіді щодо інфляції (Inflation Report Hearings) – протокол слухань щодо інфляції в бюджетному комітеті Парламенту, під час яких голова Банку Англії і кілька членів комітету з грошово-кредитної політики (MPC) виступають із звітами і своїми прогнозами щодо інфляції та станом економіки в цілому. Дебати тривають кілька годин, і цілком здатні викликати волатильність курсу національної валюти. Проходять раз на квартал. 

• Рішення Банку Англії щодо основної процентної ставки (Official Bank Rate) – члени комітету з грошово-кредитної політики (MPC) голосують за прийняття рішення за поточною величиною основної процентної ставки. У звичайних умовах збільшення ставки призводить до зростання курсу фунта, і навпаки, зниження призводить до послаблення валюти. Протокол засідань публікують через два тижні після їх завершення у вигляді так званих «хвилинок MPC» (MPC Meeting Minutes). 

• Сальдо платіжного балансу (Current Account) – різниця в цінах між експортованими та імпортованими товарами, послугами, доходами і т. д. Розраховується щокварталу публікується приблизно через 85 днів після закінчення звітного кварталу в 09:30 GMT. 

Оперативно стежити за цими показниками Ви зможете за допомогою нашого «Економічного календаря».

Категорія: Форекс | Додав: 15.07.2016
Переглядів: 527 | Рейтинг: 0.0/0