Субота, 20.04.2024, 06:58

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/58843296.jpg
/_pu/2/92027427.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Основні показники фінансової та економічної статистики в США
• Баланс Федерального Бюджету (Federal Budget Balance) – баланс державних доходів і витрат США. Сальдо балансу буває позитивним і негативним – у першому випадку доходи перевищують витрати, а у другому – навпаки. Значного впливу на ринок не виробляє, але важливий для довгострокового аналізу ситуації в економіці країни.. Він публікується 20-го числа кожного місяця о 19:00 GMT. 

• «Бежева Книга» від ФРС (Beige Book) – огляд, колективне авторство якого належить дванадцяти регіональним відділенням ФРС США. Огляд універсальний – він охоплює сферу виробничої діяльності, сферу послуг, фінансові інститути, сільське господарство, сферу нерухомості і ринок праці. Помітного впливу на ринок не надає, але служить джерелом додаткової інформації для оцінки діючих в економіці тенденцій. Огляд виходить протягом року 8 разів, приблизно через 7-8 тижнів щосереди о 17:00 GMT.

• Замовлення на товари тривалого користування м/м (Durable Goods Orders m/m) – для розрахунку цього індексу використовують статистику щодо товарів, строк служби яких перевищує три роки – це меблі, автомобілі і т. п. Це дуже інформативний показник, що характеризує впевненість споживачів у даний момент часу. Придбання подібних дорогих товарів демонструє стан бюджету споживачів. Зростання індексу говорить про «позитив» в економіці і призводить до зростання курсу долара. Зазвичай його публікують в останній тиждень місяця о 13:30 GMT.

• Зміна середньої погодинної зарплати (Average hourly earnings m/m) – буває як у вигляді абсолютного значення, так і у вигляді індексу, що визначає відношення поточного значення до такого у попередньому звітному періоді. Служить мірилом інфляційного потенціалу, безпосередньо увязанного з вартістю робочої сили. Не чинить помітного впливу на ринок, але в сукупності з іншими подіями зростання цього індексу здатний підштовхнути вгору курс долара. Його публікують в кожну першу п'ятницю місяця о 13:30 GMT. 

• Зміна обсягу ВВП, остаточне кв/кв (GDP Final q/q) – уточнене значення щоквартального показника ВВП, яке остаточно уточнює попереднє значення Revised GDP q/q. Як правило, різниця між ними невелика. Вплив на ринок істотно. Зростання ВВП безпосередньо пов'язаний з курсом долара. Виходить через місяць після "Prelim GDP q/q" (див. нижче) в 20-х числах місяця о 13:30 GMT. 

• Зміна обсягу ВВП, переглянуте кв/кв (Prelim GDP q/q) - переглянуте значення індексу ВВП, помітно впливає на курс валюти. Зростання показника сприяє зміцненню курсу валюти. Виходить через місяць після "Аdvance GDP q/q" (див. нижче) в 20-х числах місяця о 13:30 GMT. 

• Зміна обсягу ВВП, попереднє кв/кв (GDP Advance q/q) - перший по порядку появи і дуже «впливовий» в наборі індикаторів щоквартальних ВВП. Зростання цього показника веде до зростання долара. Виходить раз в квартал в 20-х числах місяця о 13:30 GMT. 

• Зміна обсягу запасів на комерційних складах м/м (Business Inventories m/m) – індикатор справляє незначний вплив на курсоутворення, і знаходиться, як правило, у зворотній залежності з курсом долара – адже постійне зростання складських запасів протягом тривалого часу говорить про «застойности» в економіці. Дані публікуються в середині місяця о 13:30 GMT. 

• Зміна обсягу запасів на складах оптової торгівлі м/м (Wholesale Inventories m/m) – трендовий індикатор, що відображає взаємодію між оптовою і роздрібною торгівлею. Надлишок складських запасів вказує на «застій» в економіці. Індекс не особливо «впливовий», і його зростання негативно впливає на долар. Публікується щомісяця приблизно 10-го числа о 15:00 GMT. 

• Зміна обсягу виробничих замовлень м/м (Factory Orders m/m) – для розрахунку цього індексу використовують статистику як по товарах тривалого, так і короткочасного користування. До останніх відносять одяг, взуття та іншу продукцію легкої промисловості, запчастини та витратні матеріали, а також продукти харчування. До товарів тривалого користування - товари, термін служби яких перевищує три роки – це меблі, автомобілі і т. п. Особливого впливу на курс національної валюти не надає. Його публікують на початку місяця в 15:00 GMT. 

• Зміна цін на імпорт м/м (Import Prices m/m) – індекс показує щомісячне зміна цін на імпортну продукцію. У зв'язку з тим, що велика частка споживчого кошика в США наповнюється імпортними товарами і навіть послугами, цей індекс є важливим для оцінки інфляції. Особливого впливу на ринок не виробляє. Його публікують щомісяця на початку 10-х чисел в 13:30 GMT. 

• Зміна числа зайнятих у несільськогосподарському секторі (Non-Farm Employment Change) - індикатор, що показує зміну рівня зайнятості у всіх галузях економіки, за винятком сільського господарства. Надає дуже помітний вплив на курс валюти – це так званий «market-mover». Зазвичай при зростанні індексу долар зміцнюється. Індикатор публікують щомісяця в першу п'ятницю в 13:30 GMT. 

• Індекс Chicago PMI (Chicago PMI) - розраховується за результатами анкетування менеджерів комерційних промислових компаній Чикаго і заснований на результатах проведених ними закупівель. Він відображає поточний стан у сфері виробничих замовлень, цін на готову продукцію і складських запасів. Якщо індекс знижується нижче порога в 45-50 пунктів, то це ознака стагнації в економіці. Індикатор заслужено популярний і помітно впливає на ринок. Знаходиться в прямій залежності з курсом долара. Зазвичай оприлюднюється в останній робочий день місяця о 15:00 GMT. 

• Індекс PMI у невиробничій сфері від ISM (ISM Non-Manufacturing PMI) - розраховується за підсумками опитування менеджерів, які працюють у компаніях сфери послуг. Якщо індекс опускається нижче ключового рівня 45-50 пунктів, це говорить про зниження темпів економічного розвитку. Має помітний вплив на ринок. Зростання індексу говорить про можливе зміцнення долара. Виходить в 15:00 GMT через день після аналогічного індексу для виробничої сфери (див. нижче). 

• Індекс PMI у виробничій сфері від ISM (ISM Manufacturing PMI) - розраховується за підсумками опитування менеджерів, які працюють на промислових підприємствах. З його допомогою оцінюються обсяги виробничих замовлень, їх виконання, зайнятість в промисловій сфері, товарні складські запаси та ін. Якщо індекс опускається нижче ключового рівня 45-50 пунктів, це говорить про зниження темпів економічного розвитку. Має помітний вплив на ринок. Зростання індексу говорить про можливе зміцнення долара. Виходить в перший робочий день місяця о 15:00 GMT. 

• Індекс настрою споживачів від UoM (UoM Consumer Sentiment) - індекс формується на основі анкетування споживачів на тему стану справ в економіці, яке виконується дослідниками Мічиганського Університету. Публікується двічі на місяць: попередній - в п'ятницю другого тижня), і остаточний – через два тижні рівне, зазвичай в 15:00 GMT. Вплив на ринок незначне. Зростаючий індекс вказує на зміцнення долара, відображаючи об'єктивні фінансові можливості споживачів. 

• Індекс вартості робочої сили кв/кв (Unit Labor Costs q/q) – розраховується на основі витрат на одиницю продукції, демонструючи загальну ефективність економіки. Вплив індикатора на ринок досить помітне, до того ж він відображає зростання заробітної плати. Зростання буде позитивним чинником для національної валюти. Публікується щокварталу приблизно 10-го числа о 13:30 GMT. 

• Кількість закладених нових фундаментів (Housing Starts) - кількість закладених нових будинків. Індикатор змінюється синхронно разом з основною процентною ставкою ФРС, і, крім того, має тенденцію до сезонних змін. Він відображає рівень доходів громадян США. Тому збільшення кількості об'єктів потенційного будівництва характеризує поліпшення їх добробуту та оздоровлення в економіці. Чинить обмежений вплив на ринок. Зростання його значення надає позитивний вплив на курс національної валюти. Публікується на третьому тижні щомісяця в 13:30 GMT. 

• Кількість виданих дозволів на будівництво (Building permits) - підрахунок кількості вже виданих дозволів на будівництво нових будинків. Вплив на ринок невелика, і збільшення індексу позитивно позначається на курсі долара. Індикатор безпосередньо залежить від ставок за іпотечними та банківськими кредитами, і, відповідно, від основних процентних ставок ФРС, адже будівельна галузь традиційно дуже «кредитозависима». Індикатор відрізняється сезонними коливаннями. З цілком зрозумілих причин цей індикатор відображає рівень доходів громадян. Збільшення цього показника пов'язане із загальним зростанням добробуту і «зростаючої» економікою.Публікується в 13:30 GMT на третьому тижні кожного місяця.

• Коефіцієнт використання виробничих потужностей (Capacity Utilization Rate) – індикатор знаходиться в прямій залежності з курсом долара і демонструє ступінь використання виробничих потужностей в США. Рівень 85% вважається сприятливим і збалансованим, а більш високий свідчить про інфляційних проблеми. Має слабкий вплив на поведінку ринку і публікується в середині місяця о 14:15 GMT. 

• Особисті доходи м/м (Personal Income m/m) – індекс відображає рівень купівельної спроможності громадян. Збільшення показника свідчить про збільшення роздрібних продажів, що є відображенням поліпшення ситуації в національній економіці , призводячи до зміцнення долара. Має незначний вплив на курс валюти. Зазвичай виходить у світ щомісячно після 20-го числа о 13:30 GMT. 

• Особисті витрати м/м (Personal Spending m/m) - індекс характеризує рівень витрат громадян на цілі особистого споживання. Індекс комплексний, складається з витрат на товари тривалого і короткочасного користування, а також на оплату послуг. Вплив досить сильне, зростаючий показник буде підштовхувати курс долара вище. Зазвичай публікується щомісяця після 20-го числа о 13:30 GMT. 

• Обсяг запасів сирої нафти (Crude Oil Inventories) – рівень запасів сирої нафти в США, виходить раз на тиждень, по середах о 15:30 GMT. На валютний ринок практично не впливає.

• Обсяг покупок американських цінних паперів іноземними інвесторами (TIC Long-Term Purchases) – по суті цей індикатор відображає прагнення іноземців фінансувати дефіцит торгового балансу США. У разі перевищення цього показника над дефіцитом економіка на підйомі, в протилежному випадку країна не може «покрити» своє надмірне споживання. Внесок в цей показник вносять приватні інвестори (хедж-фонди та інвестиційні компанії тощо) і офіційні структури з інших країн, як правило, їхні центробанки. Індикатор публікується в середині кожного місяця о 14:00 GMT.

• Продажу на вторинному ринку житла (Existing Home Sales) - кількість будинків, проданих на вторинному ринку житла. Індекс помітно вище аналогічного індексу для нових будинків (див. нижче). 

• Продажу на первинному ринку житла (New Home Sales) – річна кількість проданих виставлених на продаж будинків, призначених для однієї сім'ї. Показник зростає одночасно зі ставкою кредитів під заставу нерухомого майна, безпосередньо узгоджена з основною процентною ставкою ФРС. Для показника характерні сезонні флуктуації. На ринок помітного впливу не має. Зростаючий індекс позитивно відбивається на курсі долара. Оприлюднюється на початку кожного місяця о 15:00 GMT. 

• Виробничий індекс від Empire State (Empire State Manufacturing Index) – індикатор, розрахований на основі відразу декількох індексів промислового сектору в регіоні Нью-Йорка. На ринок особливого впливу не надає. Зростання індексу сприятливо впливає на курс долара. Виходить приблизно в середині місяця о 13:30 GMT 

• Виробничий індекс ФРС Філадельфії (Philly Fed Manufacturing Index) – формується на основі анкетування виробників Філадельфії про стан економіки в регіоні. Помітно впливає на курс валюти, при його зростанні долар зміцнюється. Публікується щомісяця на третьому тижні щочетверга о 17:00 GMT. 

• Протокол засідання FOMC (FOMC Meeting Minutes) - містить рішення FOMC з монетарної політики. Зазвичай вплив на ринок обмежений, але іноді текст може надати викликати помітні курсові руху. Протокол виходить відразу після засідання FOMC в 19:15 GMT. 

• Рішення щодо основної процентної ставки (Federal Funds Rate) – основна відсоткова ставка, встановлювана FOMC – мабуть, самий головний з інструментів в арсеналі комісії по відкритих ринках. Ця процентна ставка використовується для операцій запозичення банками, що входять до ФРС. Зрозуміло, що такий важливий показник впливає на всю систему кредитування в США і в світі, і, звичайно, на рівень інфляції – і, відповідно, на курс долара. Засідання FOMC, на якому визначається ставка, проходить вісім разів на рік, приблизно через сім-вісім тижнів. Публікація – в 6:15 GMT.Збільшення процентної ставки знижує активність в економіці, зниження – підхльостує її, оскільки кредитні ресурси стають доступнішими для бізнесу.

• Число первинних звернень за посібником з безробіття (Unemployment Claims) – щотижневий кількість нових (первинних) заяв від звільнених працівників на отримання допомоги по безробіттю. Його вплив на ринок не так велика, як у Non Farm Payrolls. Зниження індексу зазвичай позитивно позначається на національній валюті. Публікується щотижня в четвер о 13:30 GMT. 

Оперативно стежити за цими показниками Ви зможете за допомогою нашого «Економічного календаря».

Категорія: Форекс | Додав: 15.07.2016
Переглядів: 544 | Рейтинг: 0.0/0