Неділя, 28.04.2024, 16:28

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/70017775.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Патерн поглинання і торгівля на фінансових ринках
У свічковому аналізі та методі Price Action патерн Поглинання займає одне з центральних ланок, так як являє собою достатньо значну і надійну розворотне фігуру. Сьогоднішній огляд буде присвячений алгоритму пошуку відповідної формації на графіку, а також правилами однойменної торгової стратегії.

Почнемо, як завжди, з теорії. Поглинанням на Форекс та й взагалі в трейдингу, називається ситуація, коли нова свічка повністю перекриває попередню в протилежному напрямку. Іноді в літературі можна зустріти альтернативне назва даної фігури – зовнішній бар, але в обох випадках мова йде про одну і ту саму модель. Перший варіант частіше використовують автори підручників з класичного свічкового аналізу, а другий термін воліють використовувати прихильники Price Action.

Слід зазначити, що далеко не кожне подібне «перекриття» можна вважати паттерном поглинання, так як правильна фігура повинна відповідати наступним обов'язковим критеріям:

вона формується тільки після яскраво вираженого тренду, а не в діапазоні;
рух ціни посилюється;
перша свічка моделі спрямована у бік колишньої тенденції, а сигнальний бар завжди є розворотне.

Поглинання - фігура на Форекс

На малюнку вище представлені приклади патернів поглинання, найбільш часто зустрічаються на всіх фінансових ринках, будь то Форекс, фондова біржа або сировинні майданчики.

Як можна помітити, у цьому випадку тіні першої свічки можуть виходити за межі діапазону ключового бару, але існує ще й ідеальна модель, в якій тіло нової свічки повністю перекриває діапазон попередньої.

Патерн Поглинання та його особливості

Це зовсім не означає, що на графіках необхідно шукати суворо другий варіант, просто сигнали на ідеальному паттерне поглинання частіше приносять прибуток, тому при їх появі можна трохи збільшувати ризики, ось і вся різниця.

Чому і коли з'являється патерн "Поглинання"


Описати процес формування даної фігури можна дуже просто, так як тут все знову впирається в психологію учасників торгів. Зрозуміло, технічна сторона питання (наприклад, алгоритм відомості заявок трейдерів), також відіграє певну роль, але найчастіше патерн поглинання є результатом дій натовпу.

Щоб у всьому розібратися, розгорнемо одну таку ведмежу фігуру на молодшому таймфрейме і позначимо точки початку/завершення двох торгових днів, на базі яких і була сформована модель.

Фігура Поглинання на Форекс - що собою являє

На жаль, це не Форекс поглинання, а аналогічна формація на акції Apple, так як на валютному ринку подібні ситуації з'являються набагато рідше, ніж на «фонді», але про це я ще скажу в останній частині огляду. Продовжуємо розбиратися з механізмом формування патерну.

Як можна помітити, протягом першої торгової сесії даний інструмент торгувався з перемінним успіхом, але ближче до завершення торгів бики почали агресивно викуповувати актив.

Кінець торгової сесії

Коли на наступний день ринок відкрився, сповнились заявки деяких ведених непрофесійних гравців, які діють за принципом «усі побігли, і я побіг», внаслідок чого утворився сильний геп – ціновий розрив.

Як формується геп

Це був відмінний шанс для більш розумних покупців скинути частину набраної раніше довгої позиції і зафіксувати тим самим профіт. Звичайно, таке відбувається далеко не завжди, адже якщо б подібний геп утворився на більш прийнятних «фундаментальних» рівнях, ціна могла спокійно продовжити зростання в напрямку розриву, але сталося те, що маємо на графіку – розумні трейдери відмовилися запасатися «яблучними» акціями.

Поглинання на ціновому графіку

Далі все йшло по накатаній – деякий час актив знаходився в діапазоні, але ближче до завершення сесії акція пробила Low попереднього дня, чим спровокувала продавців на відкриття нових позицій, а також призвела до спрацьовування стоп-наказів покупців-интрадейщиков.

Як виглядає пробій Low

Підсумок – утворився патерн поглинання, після появи якого ніхто з серйозних гравців вже не зважився на нові покупки, і акція полетіла вниз.


Застосування поглинання на Форекс


Тільки що я навів приклад з фондовій біржі, але на валютному ринку дії гравців підкоряються точно таким же правилам, тому даний патерн можна сміливо використовувати і при торгівлі популярними парами.

Єдиний нюанс, який тут слід врахувати, оскільки це відносну рідкість подібних фігур, адже FOREX працює безперервно 5 днів на тиждень, а це значить, що «адекватні» гепи можуть формуватися тільки після вихідних.

До речі кажучи, існує одна торгова стратегія, яка так і називається – «Форекс поглинання». Її правила полягають у наступному:

Після утворення однойменного бичачого патерну встановлюється відкладений ордер buy-stop на кілька пунктів вище High другої свічки.
Якщо сформувався ведмежий сигнал «отложка» sell-stop розміщується трохи нижче low останнього бару.
Стоп-лосс розраховується на базі другої свічки за формулою: High – Low + 5 пунктів.
Тейк-профіт визначається як стоп-лосс, помножений на 1,5 (або на 2, якщо йдеться про ідеальний Форекс поглинання).

Бичаче поглинання на Форекс-графіку


В принципі, так як використання відкладених ордерів знижує ймовірність появи помилкових сигналів, в рамках даної стратегії не можна використовувати ніякі додаткові фільтри та інструменти, але слід врахувати, що Форекс поглинання працює тільки на денному таймфрейме і більш старших графіках.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 619 | Рейтинг: 0.0/0