Четвер, 02.05.2024, 08:11

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/49993625.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Побудова рівнів Фібоначчі на Форекс
У статті про золотом числі Фібоначчі я вже коротко розповідав про їхню роль на ринку і навіть наводив як приклад фібо-сітку, але для створення повноцінних стратегій цієї інформації буде замало. Сьогодні ми розглянемо детальний алгоритм побудови рівнів Фібоначчі на Форекс.

Отже, як я вже зазначав в одному з оглядів, найбільш точні сигнали виходять в точках перетину класичних фібо-рівнів і променів віяла, тому пильну увагу слід приділити саме цих двох інструментів.

Під «класичної» розміткою розуміються, як правило, лінії та розширення Фібоначчі, тобто горизонтальні рівні, що доповнюють один одного. Зокрема, перші з них дозволяють розрахувати оптимальну глибину корекції ціни торгового інструменту, а другі допомагають спроектувати мети руху на майбутнє.

Побудова рівнів Фібоначчі завжди починається зліва направо, тобто в напрямку руху свічкового графіка (і аж ніяк не навпаки).

Правила побудови цінових рівнів Фібоначчі

Лінії фібо-сітки розмічаються від точки початку тренда, до екстремуму, на якому він завершився, хоча в даному випадку доречно було б говорити швидше не про тенденції, а про імпульсах.

Рівні Фібоначчі - як виглядають

Проблема тут полягає в тому, що в поточний момент часу на аналізованому таймфрейме тренд може бути тільки один, тому точка його завершення постійно оновлюється до тих пір, поки розворот не стане очевидним. Звідси випливає, що і побудова рівнів Фібоначчі буде неточним.

Як перебудовуються рівні Фібоначчі

Якщо ж тенденцію розбивати на імпульси і досліджувати корекції в рамках кожного з них, невизначеність усувається, плюс з'являється можливість виявити найбільш сильні рівні, розмітка яких співпала на різних часових інтервалах.

Рівні Фібоначчі та їх накладення один на одного

До речі про силу корекційних фібо-ліній, як правило, в прибуткових системах приймаються до уваги позначки 38,2%, 50% і 61,8%, а все решта побудови використовуються для встановлення короткострокових стоп-лоссов і тейк-профітів, або поєднуються з іншими фільтрами, наприклад, патернами Price Action.


Побудова рівнів Фібоначчі для пошуку майбутніх цілей руху


Будь-який трейдер, навіть новачок, прекрасно усвідомлює той факт, що вихід з позиції деколи буває важливіше входу, тому одних лише сигналів на купівлю та продаж валютної пари для успішної торгівлі недостатньо, необхідно також мати орієнтири, коли закривати операцію.

З метою побудови таких прогнозів були створені розширення Фібоначчі, для розмітки яких необхідно виконати кілька простих дій.

Першим ділом (після вибору відповідного інструменту в меню терміналу) базова розмітка розтягується як звичайна фібо-сітка, тобто зліва направо від точки початку імпульсу до його завершення. В результаті на графіку з'явиться формація, яка складається з трьох точок.

Побудова формації з трьох точок

На другому етапі необхідно ще раз вибрати дану чорнову розмітку (подвійним клацанням лівої кнопки миші) і перемістити точку 3 на максимум або мінімум корекції (для ведмежого і бичачого імпульсів відповідно).

Формування рівнів з теорії Фібоначчі

Ось і вся побудова рівнів Фібоначчі на ринку Форекс – тепер у нас з'явилися цільові планки, на які можна встановлювати тейк-профіти.

Рекомендую пару оглядів на тему:

Віяло Фібоначчі
Канал Фібоначчі

Як можна помітити, нульове розширення будується за третій точці базової розмітки, відстань від 0 до 100% у пунктах одно інтервалу (1-2), а всі інші рівні перераховуються за золотим числам Фібоначчі. Аргументи деяких трейдерів, які стверджують, що подібні шаблони занадто складні у трактуванні, безпідставні, навпаки, достатньо лише правильно з'єднати ключові точки, а всю іншу роботу зробить комп'ютер.

Відстані між рівнями Фібоначчі при побудові

На відміну від побудови рівнів Фібоначчі, що ідентифікують корекцію, при налаштуванні розширень допускається експериментувати з коефіцієнтами, так як тут багато чого буде залежати від:
  • стилю торгівлі трейдера;
  • робочого таймфрейма;
  • фундаментальних факторів, що впливають на динаміку курсу пари.

Наприклад, на рисунку представлені потенційні цілі пари EURUSD, розраховані на базі стандартних коефіцієнтів:

Варіант з розширенням Фібоначчі

Ідея встановлення тейк-профіту на рівні 100 і 161,8 в поточних умовах здається необдуманою, так як в будь-якому випадку на досягнення подібних рівнів підуть роки, за які загальна ситуація в Єврозоні та США може змінитися настільки, що вся «техніка» буде перекреслена.

Щоб знизити фактор невизначеності, при побудові рівнів Фібоначчі можна додати кілька додаткових рівнів, розташованих вище 61,8 і всередині діапазону 61,8 – 100.

Побудова додаткових рівнів

Таким чином, у нас з'являються більш точні та реальні орієнтири. І раз вже мова зайшла про цілях, то не можна не відзначити і той факт, що розширення Фібоначчі є одним з небагатьох інструментів, за допомогою якого можна оцінити потенціал руху пари після пробою історичних максимумів і мінімумів.

Що стосується алгоритму побудови Віяла Фібоначчі (похилих рівнів), то тут принцип аналогічний розмітці фібо-сітки, тобто базова лінія розтягується зліва направо від екстремуму до екстремуму:

Приклад торгівлі за побудованим рівнями Фібоначчі

Для наочності я завдав віяло поверх побудованих рівнів Фібоначчі, щоб було помітно, як змінювався характер руху ціни при торканні його променів. Подібні закономірності дозволяють більш точно оцінити силу горизонтальних рівнів і ймовірність їх пробою.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 595 | Рейтинг: 0.0/0