Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Правильна установка тейк профіту з діленням ринкової мети
Ось і підійшли ми до питання, як правильно виставити тейк профіт, якщо не представляється можливим "підперезатися" до цінового рівня. Даний огляд є третім у серії статей про ордер Take Profit і нюанси його установки. Інші матеріали, що стосуються ефективної фіксації прибутку для різних торгових методів, Ви знайдете за посиланням, розташованим під цим оглядом.
В цей раз ми будемо розглядати, яким чином збирати профіт, не обмежуючись установленням всього лише одного ордера. Мова піде про поділ мети нашої угоди на частини.
Для початку моделюємо вихідну ситуацію: трейдер укладає угоду, припустимо, на пробій одного з цінових рівнів, виставляє Stop Loss (SL, СЛ) за найближчим локальним екстремумом, як зображено нижче, і вирішує, як правильно виставити Take Profit.
Як саме виставити тейк профіт
Складність полягає в тому, що в лівій частині графіка немає цінових рівнів, до яких можна було б прикріпити ордер. Припустимо, що ситуація демонструє відсутність значущих і актуальних цінових рівнів вище поточної ціни. Звичайно, при розворотах тренда цього не зустріти, але при тривалому русі ринку подібні ситуації - не рідкість.
Як виставити тейк профіт без орієнтирів?
Подивіться на ілюстрацію, розташовану нижче. Вона повторює попередню картинку, але тепер вказані знаки питання, що демонструють розгубленість багатьох трейдерів, які не можуть зрозуміти, куди ж оптимально було б встановити ордер.
Виставлення Take Profit
Що б не займатися "гаданням на кавовій гущі", можна скористатися принципом поділу мети. Для цього ми беремо значення ордера Stop Loss в пунктах, яке могло бути отримано, наприклад, за рахунок розміщення даного ордера за найближчий ціновий рівень. Потім ми ділимо свій робочий лот, який був у нас, наприклад, 0,6 на 2 або 3 частини.
Для прикладу будемо брати поділ цілі по угоді на 3 частини. Замість однієї операції обсягом 0,6 лота, у нас буде відкрито 3 позиції, кожна з яких володіє об'ємом 0,2 лота. Точки входу по всіх операціях однакові, як і місця розташування ордерів Stop Loss, а ось тейк профіти будуть різними.
Ділимо мети угоди на 3
М - відстань від точки укладення угоди до Stop Loss у пунктах;
К - відстань між тейк профіту;
ТП1,2,3 - ордера Take Profit для кожної з угод.
Спочатку ми визначаємо місце розташування на графіку тейк профіту під номером 2. Його ми отримуємо, відклавши відстань у пунктах від Stop Loss до ціни укладення угоди, в протилежну сторону (в напрямку профітності області для позиції). Наступним кроком буде виставлення тейк профітів 1 і 3 на відстані До в обидві сторони від ТП2.
Що нам дає такий принцип виставлення Take Profit?
Уявіть ситуацію, що ми користуємося тільки одним ордером ТП, який у пунктах дорівнює значенню стоп лосс, наприклад, 50 пп. Якщо ціна пройде 30-40 пп в напрямку Take Profit, а потім розгорнеться в протилежну сторону, то підвищується шанс отримати збиток по СЛ рівний 50 пунктів при лоті 0,6.
Якщо ж ми користуємося діленням мети, то отримаємо збиток 50 пунктів лотом 0,4 (0,2+0,2 по двох операціях) і профіт, приміром, 35 пп лотом 0,2 на третій позиції. Погодьтеся, що другий варіант виглядає краще, але це ще не все.
Результати поділу тейк профіту
Ми можемо перевести Stop Loss двох відкритих угод в точку безубитка, коли ринок досягне ТП1. Так, сам принцип перенесення ордера в безубиток є досить спірним торговим інструментом, але хоча б розглянути можливість вчинити так з ордерами SL, мабуть, можна.
Поділ мети угоди на кілька частин виправдано, коли у нас немає ніяких підстав виділити одну точку розміщення Take Profit на тлі інших варіантів. Якщо в напрямку руху ціни є рівень, то можна ордер поставити перед ним, про що розповідалося в попередній статті. Якщо ж "чіпляти" наш ордер не до чого, то є сенс відштовхнутися від величини стопа і розділити мета позиції на 2-3 частини.
Додатково: Тейк профіт за ціновим рівнем на валютному ринку
Тейк профіт на Форекс - кращі способи установки Take Profit
|
Категорія: Форекс | Додав: 22.07.2016
|
Переглядів: 530
| Рейтинг: 0.0/0 |
|