Середа, 15.05.2024, 06:17

Форекс


Меню сайту
/_pu/4/52995491.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Правило Волкера притисне банки в США
Правильно говорять багато людей, що історія повторюється, що все циклічно. Навіть якщо відбуваються якісь зміни, то час, роблячи виток, дуже близько проходить мимо того, що було раніше, повторюючи минуле. Фінансове середовище не стала винятком, а прийняте в США рішення, що стосується торгових операцій банків з використанням власного капіталу, повторює події вісімдесятирічної давнини.

Ще з 1929 року американський уряд стало приймати заходи, що б обмежити активність банків на полі спекулятивних операцій з цінними паперами. Понад 60 років діяв так званий закон Гласса – Стіголла, поки його не скасували в 1999 році. І тепер "Правило Волкера" заборонить банкам брати участь у торгах на фінансових ринках з використанням власних коштів.

Знову великі банки "загралися" інвестиціями не зважаючи на те, своїми діями підвищують ризики у всій фінансовій системі США. Новий законопроект почали готувати ще в 2009 році, а за його актуальність проголосували всі фінансові регулятори: ФРС США, SEC, CFTC, FDIC, OCC. Крім фінансових регуляторів, на користь розробки закону висловилася і адміністрація президента США.

Яка могла бути реакція великих банків, здогадатися не складно. Судові позови вже готуються проти цього закону. Тим не менш, вже прийнято рішення про вступ "правила Волкера" чинності з 2015 року. Чому так не скоро? Тому що банки все ж зуміли відстояти хоча б цей рубіж, що дозволяє їм юридично чинити опір і далі. Зрозуміло, що їхні дії підвищують ризики фінансової системи країни, тільки це не хвилює тих, хто на цьому добре заробляє.

Представники найбільших банків, як Morgan Stanley, Citigroup і інших компаній вже багато разів зустрічалися з представниками фінансових регуляторів. На думку деяких фінансових установ, зацікавлених у скасуванні закону, даний проект не зможе істотно вплинути на банківський сектор. Цікаво, чому ж у такому разі стільки обурення, позовів, спроб домовитися з боку фінансових гігантів?

Чесно кажучи, особисто мені, людині, яка живе за межами США, не так близький був би це питання, якщо б результати діяльності американських властей і компаній не позначалися б на інших країнах. Досить згадати 2008 року, коли, мабуть, весь світ в тій чи іншій мірі відчув, що означає появу проблем у фінансовому секторі США. Не хотілося б, щоб величезні грошові мішки лобіювали це питання, зробивши все так, як вигідно тільки їм.

Категорія: Форекс | Додав: 10.08.2016
Переглядів: 318 | Рейтинг: 0.0/0