Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Пробний рахунок на Форекс
Якщо людині, яка все своє життя працювала в буфеті, показати новий слюсарний верстат і сказати «працюй», чи вийде з цього щось хороше? У кращому випадку, ненавчений працівник просто не зможе запустити обладнання, а в гіршому – завдасть собі травму і забракує матеріал, за який доведеться відшкодовувати збиток.
Так чому ж багато починаючі трейдери ігнорують пробний Форекс і відразу починають торгувати не реальному рахунку, не маючи жодного уявлення про цю сферу?
Будь-який успішний спекулянт скаже, що заробити на фінансовому ринку дуже непросто, і буде абсолютно правий. Тут справа навіть не в особливостях самого ринку, так як основні закономірності давно відомі, знаходяться у вільному доступі і приносять стабільний прибуток, головна проблема – це психологічна підготовка до торгів.
Представники професій, пов'язаних з ризиком, можуть заперечити, мовляв, я вже звик до цього ризику і ринку не боюся. Почасти, це вірне твердження, в трейдингу можна все втратити, але залишишся живим. Тут причина всіх проблем перебуває в іншій площині – трейдеру ніхто не платить за ризик і витрачений час, більше того, він сам змушений платити за можливість ризикувати.
Цей факт породжує страх втрат, який деяких новачків доводить навіть до нервових зривів (можна зайти на будь-який форум Форекс-тематики і почитати гілки – стане смішно і сумно одночасно), адже нікому не хочеться втрачати з працею зароблені гроші, інвестовані в торгівлю.
Чудовою загартуванням характеру може стати пробний Форекс, інакше кажучи, демо-рахунок, торгуючи на якому початківець спекулянт не ризикує власними коштами. Практично у всіх дилінгових центрах демонстраційний рахунок можна зареєструвати безпосередньо в торговому терміналі через команду «Файл – Відкрити рахунок»:
Деякі брокери не надають такої можливості і дозволяють реєструвати демки тільки на своєму офіційному сайті. В принципі, суттєвої різниці між перерахованими варіантами ніякої немає, єдиний нюанс – при реєстрації через термінал можна вигадати телефонний номер, а при створенні особистого кабінету доведеться вказати реальний телефон.
По функціоналу і можливостей «демка» (так називається пробний Forex на сленгу трейдерів) нічим не відрізняється від реальних рахунків - на ній можна працювати з ордерами, змінювати їх, встановлювати тейк-профіт, стоп-лосс, також є можливість налаштувати і тестувати різні індикатори, радники і скрипти.
Але все це отже зрозуміло, адже якщо б умови торгівлі на реалі і демо сильно відрізнялися, сенс у навчанні був би втрачений. Тому увагу слід звернути на інше перевага пробного Форекса – на необмеженість спроб, тобто трейдер отримує можливість реєструвати скільки завгодно демок, зливати їх, реєструвати ще раз, і так до тих пір, поки не повчиться досягти стабільного результату.
Особливості пробного Форекса
Тепер поговоримо про те, як досягти цієї самої стабільності, адже навчальний рахунок так і провокує на експерименти і спонтанні дії, бо «все одно нічого не втрачаю, рубану на все».
Перше, що потрібно усвідомити – торгувати на реальному депозиті доведеться з обмеженим капіталом, тому реєструвати демо слід тільки на ту суму, яку планується внести в майбутньому на основний рахунок.
По-друге, для виживання на реальному ринку потрібно напрацювати статистику відпрацювання сигналів. Звертаю увагу, я зараз говорю навіть не про створення торгової системи, так як це само собою зрозуміло, а саме про статистику.
Погодьтеся, набагато простіше і зручніше відкривати свої перші угоди на реалі, коли знаєш, що аналогічні дії забезпечували позитивний математичне очікування в минулому. При такому підході вже зникає страх того, що збиток в окремо взятій угоді не окупиться, замість цього з'являється впевненість, що якщо робити все за правилами, втрати перекриються, і ще вдасться заробити.
В-третіх не обов'язково орієнтуватися на одного брокера, пробний Форекс ні до чого не зобов'язує і нічим не заохочує (ніяких бонусів при переході з демо-версії на реальний ринок нараховано не буде). Тому можна довго вибирати компанії, тестувати умови та оптимізувати свою стратегію, перш ніж прийняти рішення про вкладення реальних грошей.
І останній нюанс здивує багатьох – торговельні умови на «демках» часто гірше, ніж на основних рахунках, хоча якщо вірити чуткам, повинно бути навпаки. Я сам неодноразово помічав, що іноді зв'язок з демо-сервером зникає, в той час як реальний сервер працює.
Окрема тема – це спреди та комісії, які у багатьох компаній на пробних рахунках вище, ніж на реальних, вірніше сказати, умови на демо відповідають умовам самого невигідного рахунку, з представленої у брокера лінійки (як правило, це центівки рахунки з фіксованими спредами).
Тому, якщо вдасться створити прибуткову систему на демо, вона покаже набагато кращі результати на реальному рахунку. Сьогодні навіть скальпери можуть сміливо тестувати свої системи в навчальному режимі, так як істотна різниця в швидкості виконання заявок на демці і реалі поступово йде в минуле – конкуренція змушує дилерів покращувати умови.
І на завершення сьогоднішньої теми дам ще одна порада - не забувайте і про торгових роботів, адже прогін радника в тестері не враховує безліч факторів, а демо-рахунок дозволяє в реальному часі оцінити перспективи і надійність алгоритму.
|
Категорія: Форекс | Додав: 26.07.2016
|
Переглядів: 498
| Рейтинг: 0.0/0 |
|