Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Процентні ставки і форекс
Процентні ставки провідних світових центробанків, або, що ще більш важливо, очікування змін цих ставок у найближчому майбутньому, є, мабуть, найбільш вагомими факторами, що впливають на валютні ринки.
Причина, яка криється за цим, полягає в тому, що учасники ринку, природно, прагнуть перевести свої активи до валюти з найвищою прибутковістю. Відповідно, з цієї причини країни з більш високими процентними ставками будуть отримувати набагато більш великі вливання капіталів у вигляді власної національної валюти.
Як правило, країни з більш високими ставками повинні очікувати, що їх валюта зросте в ціні, тоді як країни з більш низькими ставками повинні розуміти, що їхня валюта ослабне.
Однак, як було сказано вище, реальний ключ до прогнозів динаміки валютних ринків полягає в тому, як саме ідентифікувати ті валюти, процентні ставки яких скоро почнуть змінюватися. Не менш важливо оцінити і спрямованість майбутніх змін. Адже дуже часто ще до настання того моменту, коли в центральному банку будь-якої країни збільшують процентні ставки, це рішення, швидше за все, вже заздалегідь «оцінено» ринком. Валюта країни до цього моменту вже зміцнилася і не буде занадто активно реагувати на сам факт збільшення ставки.
Тому ключовим драйвером для ринку Форекс є оцінка будь-яких очікуваних інвесторами і аналітиками змін валютної політики світових центробанків.
Якщо, наприклад, ставки протягом деякого часу постійно знижувалися, і трейдери нарешті вирішили, що ставки досягли своєї нижчої точки, то вони почнуть скуповувати валюту в розрахунку на подальше підвищення процентних ставок.
Фактично, іноді дії самих трейдерів, що змінили свою оцінку ситуації на ринку, можуть настільки змінити економічну обстановку, щоб впливати на майбутні результати.
Дуже важливо «оцінювати» випуски новин та економічні звіти, оскільки вони можуть активно впливати на очікування трейдерів, навіть якщо думка та політика керівництва центральних банків залишаються колишніми. Однак, цілком можлива і така ситуація, коли ринок вже «оцінив» очікувані події, які так і не відбулися насправді.
Ось Вам приклад з недавньої історії. Будучи Бена Бернанке на посаді президента ФРС пройшло чергове засідання FOMC, від якого всі учасники ринку очікували скорочення обсягів програми кількісного пом'якшення . Однак рішення FOMC пішло врозріз з очікуваннями, та поточні рівні QE (85 мільярдів доларів в місяць) були збережені.
Незадовго до цієї події ринок були переконані, що Бернанке скоротить покупки активів, так що трейдери стали продавати акції і скуповувати долари США. Так як скорочення QE є хижим і дефляційним дією, то в теорії це повинно було стати підвищувальній фактором для долара США.
Однак, Бернанке здивував ринок і не став проводити «звуження» (QE taper). Результатом стало те, що незабаром акції знову зросли в ціні, а долар США здебільшого розгубив свої недавні завоювання, оскільки трейдери ще раз відреагували на зміну очікувань.
Цікаво, що перед цим Бернанке і фактично не робив жодних натяків на те, що FOMC проголосує за «звуження» на своєму наступному засіданні, але позитивні економічні звіти з США переконали трейдерів, що це неодмінно станеться.
Як правило, більшу частину часу валютні котирування змінюються в певній відповідності з очікуваннями ринку. Однак, в деяких випадках (як у цьому прикладі) ситуація може розвиватися і всупереч очікуванням ринку - якщо співвідношення ризик/виграш для гравців буде досить високим.
|
Категорія: Форекс | Додав: 16.07.2016
|
Переглядів: 451
| Рейтинг: 0.0/0 |
|