Понеділок, 06.05.2024, 01:10

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Ретест або тестування цінових рівнів на Форекс
Цінові рівні є одним з найбільш інформативних інструментів технічного аналізу, тому не дивно, що вони знайшли застосування в багатьох стратегіях. На жаль, розповісти про всі принципи роботи з рівнями підтримки/опору в одному огляді не вдасться, тому сьогодні я хотів би торкнутися теоретичні основи ретест рівнів.

Насамперед, розберемося, що ж таке взагалі «ретест рівнів» на Форекс. Напевно, більшість читачів чули про Фібоначчі, «півот» або рівні Мюррея. Загалом, не важливо, як вони називаються, об'єднує їх одна загальна риса – перераховані рівні можуть бути побудовані навіть на такій ділянці графіка, який ще жодного разу в історії не перетинався.

Відповідно, якщо котирування торкнеться такого кордону, ця подія буде прецедентом, або, якщо висловлюватися мовою трейдерів, тестуванням рівня.

Але з іншого боку, більшу частину часу ціна коливається в «проторгувавши» області, тобто на таких ділянках, де раніше вже проходили торги. Якщо котирування повторно наближається до рівня, на якому раніше учасники ринку визначили інтерес, ця подія називається «ретест рівня», тобто повторне тестування.

Ретест цінового рівня

Практика показує, що прогнозні рівні, розраховані індикаторами за допомогою математичних формул, відпрацьовуються набагато гірше, ніж раніше протестовані. Багато трейдерів з цієї причини будують прогнози саме на базі ретест рівнів, які самі і розмічають.

Які типи «ретестов» існують


Будь-який рівень в даний момент часу є або підтримкою, або опором (третього не дано), так що повторне тестування може бути двох видів.

Ретест рівнів підтримки – перевірка на міцність котирування, на якій покупці раніше проявили інтерес.

Ретест підтримки на Форекс

Ретест рівнів опору – повторна спроба подолати ціну, при торканні якої зростає активність продавців.

Повторне тестування цінового рівня

Слід зазначити, що деякі трейдери помилково припускають, що на сильних рівнях до торгів обов'язково підключаються великі гравці, мовляв, вони спеціально агресивно відкривають long або short, тому ціна від них і відбивається.

Безумовно, в подібних ситуаціях на ринок приходять нові учасники, але не можна списувати з рахунків і ті ордери, які спрацьовують у момент фіксингу прибутку, адже щоб закрити операцію і зафіксувати профіт, необхідно провести зворотну операцію.

Як відбувається тестування рівня

Настільки незначний на перший погляд фактор часом стає причиною багаторазового ретест рівнів, з якого можна отримати вигоду.


Дотик рівня як торговий сигнал


Розглядаючи торгівлю за ціновими рівнями, автори багатьох підручників з трейдингу допускають одну помилку - рекомендують для укладення угод використовувати відкладені ордери. Справа в тому, що подібний підхід є дуже грубим, це все одно що застосовувати при вивченні мікроорганізмів сонцезахисні окуляри замість мікроскопа.

При аналізі ретест рівнів на Форекс досвідчені трейдери обов'язково враховують поведінку ціни в момент торкання ключової позначки, тобто застосовують базові положення свічкового аналізу. В якості прикладу можна навести наступні дві схожі формації, після формування яких події стали розвиватися за абсолютно різними сценаріями.

Приклади ретестов

Якщо брати до уваги лише сам факт торкання важливою котирування, то можна помітити, що в обох випадках ретест цінових рівнів спостерігався кілька разів. Кожен новий мінімум формувався вище попереднього, вказуючи на можливу підготовку до пробою зазначеної позначки.

Але зверніть увагу, в першому випадку у свічок формувалися довгі тіні вниз, вказуючи на слабкість продавців (учасники ринку розглядали зниження цін як вигідну можливість купити пару), а ось на другому графіку ситуація була прямо протилежна – ціна неодноразово перетинала горизонтальний рівень, формуючи в результаті довгі тіні, що свідчить про неготовність учасників ринку купувати актив.


Подібні формації не мають певних пропорцій, тому їх розуміння приходить тільки з досвідом. Тим не менш, незважаючи на відсутність однозначних правил у трактуванні поведінки спекулянтів, існують деякі закономірності, що дозволяють робити більш точні прогнози:

Чим частіше спостерігається ретест рівнів, тим нижче ймовірність пробою.
Скорочення діапазону коливань на підході до рівня (див. останній приклад) у переважній більшості випадків закінчується його пробоєм.
Якщо High ціни на новому ретесте рівня опору нижче High попереднього – імовірний відбій (аналогічно трактується ситуація при торканні підтримки, тільки в увагу приймається Low).
Істинним пробоєм визнається ситуація, коли тіло черговий свічки повністю знаходиться за пробитим рівнем (ціни відкриття і закриття розташовані вище ключової позначки).
Помилковий пробій посилює рівень, тобто на черговому ретесте його пробити буде складніше.

Навчання за ціновими рівнями - як профитно торгувати за рівнями (реальні результати).

Насправді, ця тема набагато більші, тому в процесі навчання кожну ситуацію слід розглядати окремо, розгортаючи графік на декількох таймфреймах. Не стану приховувати, дана методика досить нетривіальне, але зате вона працює на будь-якому ринку і в усі часи.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 697 | Рейтинг: 0.0/0