П`ятниця, 29.03.2024, 09:26

Форекс


Меню сайту
/_pu/2/48485341.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Рівні Мюррея - визначаємо ринкові цілі
У розпорядженні трейдера є не мало різних варіантів визначення цінових рівнів. Рівні Хеннінга Мюррея базуються на теорії В. Д. Ганна, який ще в першій половині двадцятого століття запропонував фінансовому ринку свою теорію, яка, треба сказати, була досить громіздкою. Побудова рівнів вийшло доступним, а це було не мало важливо, враховуючи, що в той час автоматизації аналітичних викладок ще не було.

Щоб краще розуміти сам принцип побудови рівнів, слід докладніше зупинитися на методиці. Звичайно, використовуючи індикатор рівнів Мюррея у сучасного трейдера вже немає ніякої необхідності проводити розрахунки вручну, але краще, мабуть, мати уявлення про те, яким чином відбувається розліновка графіка.

Що таке рівні Мюррея?

При разлиновке цінового графіка перед нами повинно виявитися 13 горизонтальних лінії, рівновіддалених один від одного. 9 ліній можна назвати основними рівнями, а ще 4 додатковими рівнями відскоку ціни. 

При графічному побудові індикатор визначає основні розворотні рівні (0/8 і 8/8), а потім розділяє відстань між ними на 8 рівних частин. Горизонтальні лінії, які ділять весь ціновий коридор на рівні частини, що саме являє собою 9 паралельних ліній. Саме ці цінові рівні далі ми будемо вважати основними.

Позначаються основні рівні наступним чином: 0/8, 1/8, 2/8, 3/8, 4/8, 5/8, 6/8, 7/8, 8/8. Всі вони володіють певною значимістю, причому, дзеркально відносно середньої лінії 4/8. Тобто, особливості рівнів можна згрупувати наступним чином: 0/8 і 8/8, 1/8 і 7/8, 2/8 і 6/8, 3/8 і 5/8, 4/8 – середня лінія побудови.

Перерахуємо особливості основних рівнів Мюррея:

• 0/8 і 8/8 – найсильніші рівні, саме у них висока вірогідність розвороту ціни в протилежну сторону;
• 1/8 і 7/8 – слабкі рівні, які можуть бути легко пробиті ціною. Якщо ж ринок зупинився у даних ліній на деякий час, то підвищується ймовірність швидкого розвороту;
• 2/8 і 6/8 – мабуть, є другими за силою рівнями після пари 0/8 і 8/8. Велика ймовірність розвороту ринку.
• 3/8 і 5/8 – рівні, які часто створюють канал для флет. Як правило, ціна часто проходить через ці лінії, а так само коливається в межах каналу, утвореного 3/8 і 5/8.
• 4/8 – середня лінія, що вважається хорошим місцем для укладення угоди у таких випадках: якщо ціна рухається від 0/8 і пробиває 4/8, то є сенс укласти угоду на купівлю, а якщо ціна йде від 8/8 і пробиває середню лінію вниз, то варто задуматися про продаж інструменту.

У випадках пробою кордонів 0/8 і 8/8, на графіку є додаткові лінії:

• +1/8 +2/8 будуються вище лінії 8/8;
• -1/8 і -2/8 будуються нижче лінії 0/8.

Вірогідність розвороту ціни біля додаткових ліній висока. Працювати в сторону пробиття +1/8, +2/8, -1/8, -2/8, мабуть, не слід.

Трейдерам-початківцям вивчати рівні Мюррея, раніше було проблематично правильно нанести лінії на графік. Завдяки автоматизації цього процесу, людині тепер достатньо встановити індикатор, як той буквально за секунду завдасть всі необхідні значення. Слід врахувати, що при перемиканні таймфрейма всі побудову тут же змінюється на нове, актуальне для поточного ТФ. Завантажити індикатор рівнів Мюррея можете прямо тут:

Встановлюється в MetaTrader 4 він точно так само, як і інші індикатори. Шлях буде приблизно такий: З:Program FilesMetaTrader 4MQL4Indicators. Перевантажуємо термінал (закриваємо і запускаємо знову). Програма повинна з'явитися в списку індикаторів, в розділі Користувача.

Для установки в нові версії програм, можливо, знадобиться переносити індикатор іншим способом. Запускаємо термінал, натискаємо у верхньому лівому куті file (файл), потім, Open Data Folder (відкрити каталог даних), відкриваємо папку MQL4, відкриваємо папку Indicators і в неї копіюємо індикатор. Закриваємо термінал, а після наступного запуску програма з'явиться вже в списку призначених для користувача індикаторів.

Відкриваємо графік валютної пари, яку плануємо використовувати в торгівлі, встановлюємо потрібний ТФ і додаємо індикатор, як будь-який інший. Тут же ми побачимо різнокольорові лінії, кожна з яких підписана. Це і є рівні Мюррей, люб'язно побудовані індикатором.

При установці Murrey Levels, ми можемо вибрати в налаштуваннях період, який за замовчуванням дорівнює 64. Можна змінювати значення в залежності від торгового інструменту, обраного для роботи, а так само встановленого таймфрейма. Цю настройку слід зробити самостійно з урахуванням особливостей валютної пари.

Застосування рівнів Мюррея в торгівлі

Про властивості тих чи інших рівнів уже можна здогадатися, читаючи опис їх особливостей, яке розташоване в цій статті вище. Тим не менш, хотілося б розповісти, в чому саме може виявитися користь від цієї побудови.

На перший погляд, індикатор може бути використаний для пошуку точок входу в угоду, наприклад, при пробої 4/8. Так само, можна було б придивитися до укладення угоди в бік розвороту ціни від ліній 0/8 і 8/8. Це найбільш сильні сигнали, з якими вважається не мало трейдерів, що використовують рівні у своїй роботі на Forex.


Крім укладення угоди, рівні Мюррея знадобляться для виставлення ордерів Take Profit і Stop Loss. Звичайно, відпрацювання тієї чи іншої особливості ліній носить імовірнісний характер, але навіть цього часто буває достатньо. Що б визначитися з оптимальним розташуванням ордерів.

Розглянемо приклад. Нехай трейдер уклав угоду на купівлю, коли ціна пройшла від рівня 0/8 вгору до лінії 4/8. При укладанні угоди спекулянт врахував особливості всіх ліній, після чого виставив Take Profit на кілька пунктів нижче рівня 8/8. Аналогічним чином, оцінивши нижню частину цінового каналу, торговець вирішив розмістити Stop loss на кілька пунктів нижче рівня 0/8.

Очевидно, що ймовірність пробою лінії 8/8 нижче, згідно теорії Мюррея, ніж відскік ціни. Це означає, що Take Profit слід розмістити на такому ринковому значенні, яке буде досягнуто ціною швидше, ніж 8/8. Аналогічна ситуація з ордером Stop Loss. Так як вище ймовірність відбою від лінії 0/8, ніж її подолання ринком, Stop Loss розміщується за важливим рівнем, тобто, на кілька пунктів нижче його.

Індикатор Мюррея дозволяє спекулянту:

• швидко ознайомитися з ринковою ситуацією,
• отримати уявлення про те, коли краще вийти з угоди, розмістити ордера або навпаки відкрити позицію.

Завдяки своєму пристрою, рівневе побудова добре уживається з іншими торговими стратегіями, часто доповнюючи їх. На сьогоднішній день рівні Мюррея є однією з найпопулярніших теорій, що дозволяють визначати на ринку найкращі точки для ордерів Take Profit і Stop Loss.

Категорія: Форекс | Додав: 20.07.2016
Переглядів: 546 | Рейтинг: 0.0/0