Середа, 08.05.2024, 23:42

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/10014449.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Різновиди технічного аналізу
Читаючи щоденну аналітику та огляди ринкової ситуації, новачок неминуче потрапляє у пастку «надмірність інформації», так як багато експертів використовують різні методи прогнозування та будують абсолютно несхожі один на одного прогнози. Деякі аналітики викладають відразу два взаємовиключних сценарію розвитку подій, остаточно збиваючи з пантелику початківця спекулянта.

Так який же аналіз найбільш інформативний? З метою навести порядок у цьому питанні, сьогодні я коротко розгляну основні види аналізу і дам рекомендації щодо того, як читати чужі огляди.

Напевно, багато читачів вже прекрасно знають, що існує два основних види аналізу – технічний і фундаментальний. В теорії все здається елементарним – читай підручник, так застосовуй знання на практиці, але в реальності проблеми починаються практично відразу після запуску терміналу.

Якщо поняття фундаментального аналізу валютної пари ще можна вважати однозначним (макроекономіка формує тренди, і тому всі висновки залежать від професіоналізму та освіти трейдера), то технічний аналіз вбирає в себе десятки методів, а вже стратегій – взагалі сотні, якщо не тисячі. Почну з прикладу, ось таку картинку можна побачити практично на будь-якому сайті дилінгового центру в розділі «свіжа аналітика»:
 

У даному випадку аналітик використовує різні інструменти теханализа, намагаючись спрогнозувати майбутній курс. Насправді, це звичайна каша, в якій взагалі не обґрунтована логіка побудови розмітки, як правило, досвідчені трейдери уникають подібних систем і намагаються дотримуватися якогось одного методу.
 

Різновиди технічного аналізу



Прихильники «техніки» відштовхуються від простого припущення - «ціна враховує все». Це дійсно так, адже кожна котирування – це реакція ринку на події, але щоб прогнозувати ціни, необхідно оцінити сформований «перекіс». Найдоступнішим методом прогнозування для новачків є індикаторний аналіз, заснований на обробці цін спеціальними формулами.
 

Слід враховувати, що якісний прогноз можна отримати тільки в тому випадку, якщо період розрахунку індикаторів підбирається не «навмання», а прив'язується до часу. Наприклад, на денному графіку Stochastic (20) є більш інформативним, ніж Stochastic (8), так як показує співвідношення цін за останні 4 робочих тижні, а не вириває з контексту довільний інтервал (у дужках зазначені значення періоду).

Ще матеріали по темі:
  • Патерни на Форекс
  • Технічний аналіз для бінарних опціонів
Незважаючи на постійну критику, індикаторні стратегії мають ряд переваг:
 
  • прості в застосуванні і дають однозначні сигнали;
  • приносять непоганий прибуток при роботі по тренду;
  • на базі індикаторів написані багато прибуткові торгові роботи;
  • сила індикатора у формулі, а формула спирається на статистику;
  • для створення робочої системи досить одного трендового і одного сигнального алгоритму.
 

Свічковий аналіз



Наступна різновид теханализа є «відповіддю» на індикатори, так як він з'явився набагато пізніше перших індикаторів. Прихильники даного підходу трактують різні свічкові комбінації в якості сигналів на купівлю та продаж, при цьому навіть прихильники Price Action, які піддають критиці всі старі методики, запозичили багато чого з класики свічкового аналізу.

Найвідомішим прикладом свічковий фігури на сьогоднішній день є бар «Піноккіо». Саме з нього багато новачки починають вивчати цю непросту науку – читання чистого графіка.
 

Порівняно з індикаторами, аналіз свічок відкриває такі можливості:
 
  • сигнали практично не запізнюються;
  • можна успішно торгувати як в напрямку тренда, так і ловити розвороти;
  • трейдер не прив'язаний до одного терміналу, адже патерни з'являються на самому графіку і не залежать від мови програмування (на якому створюються всі індикатори).

Фігури на графіку



Графічні фігури деякі аналітики ототожнюють з свічковими моделями, але це не зовсім коректно, так як для трактування свічкового патерну потрібно лише кілька свічок (як правило, лише три – сам сигнальний бар і два сусідніх як підтверджують), а фігура будується на базі глибокої історії.

Для того щоб зрозуміти різницю, рекомендую ознайомитися з такими моделями, як метелики Гартлі, патерн 123, а також з класикою графічного аналізу (клини, трикутники, прапори, вимпели).
 

Головна перевага даного підходу – це гідні цілі при низькому і однозначному ризику (на графіку видно, де в кожній конкретній ситуації краще розмістити стоп-лосс).
 

Графічний аналіз



І останній вид аналізу тісно пов'язаний з попереднім, полягає він у побудові рівнів підтримки/сопротивения і трендових ліній, також приватним випадком графічного аналізу є цінові канали.
 

Мабуть, це самий розповсюджений сьогодні вид технічного аналізу, який «ліплять» скрізь і завжди, вважаючи, що чим більше інструментів буде задіяно, тим краще. Я ж рекомендую почати з вивчення тактики Адверза, рівнів Дінаполі, а також приділити час фибоуровням і методом Швагера.

Взагалі, що таке якісний огляд? На мій погляд – це максимум конкретики при мінімумі інструментів. В наступній матриці я зіставив всі види теханализа за принципом «сполучуваність»:
 


Дану таблицю рекомендую застосовувати для відсіву не тільки неінформативні аналітики, але і для фільтра потенційно збиткових торговельних стратегій, адже чим більше правил враховується, тим складніше оформити їх у строгу послідовність дій, а це вже пряма дорога до безсистемної торгівлі та сливам.

Категорія: Форекс | Додав: 13.12.2017
Переглядів: 812 | Рейтинг: 0.0/0