П`ятниця, 26.04.2024, 11:52

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Сітка Фібоначчі в торгівлі на Форекс - розмітка на графіку
Послідовність фібо-чисел зустрічається у багатьох Форекс-стратегіях і паттернах технічного аналізу, тому кожен трейдер повинен уміти будувати і використовувати однойменні рівні. Щоб заощадити час читачам, що зазвичай витрачається на навчання за книгами, сьогодні я постараюся коротко, але докладно описати процес розмітки сітки Фібоначчі в терміналі MetaTrader.

Враховуючи той факт, що дана стаття орієнтована на новачків, слід сказати пару слів про походження фібо-рівнів та їх ролі на Форекс.

Почалося все ще в 12 столітті, коли середньовічний італійський математик Леонардо Фібоначчі звернув увагу на одну цікаву закономірність – у послідовності, де кожен новий член дорівнює сумі двох попередніх, відношення числа N до значення (N-1) прагне до «золотого числа» Фі (1,618) (детальніше).

Таблиця з розрахунками чисел Фібоначчі

Взагалі, якщо говорити чесно, Фібоначчі лише виявив приватний випадок даної закономірності, так як вона зустрічається не тільки в математиці, де можна «жонглювати цифрами», але і в біології, наприклад, пропорції тіла середньостатистичного людини також підкоряються закону золотого перерізу:

Знамените співвідношення Фібоначчі

З часом послідовність Леонардо знайшла застосування в самих різних галузях і сферах діяльності, а у 20 столітті до неї добралися і трейдери, які спробували побудувати сітку Фібоначчі на ціновому графіку.

Не можна сказати, що результат виявився шокуючим, але котирування дійсно як за наказом відбивалися від подібних планок, тому до сьогоднішнього дня вже виробився набір певних правил, що регламентують побудову і трактування фібо-рівнів.

Як розмічати сітку Фібоначчі


У будь-якому сучасному терміналі дані рівні входять в стандартний набір інструментів технічного аналізу, не стала винятком з цього правила і платформа MetaTrader. В меню терміналу є спеціальна кнопка, натиснувши на яку, у трейдера з'явиться можливість додати на графік сітку Фібоначчі:

Вибір сітки по Фібоначчі

Відразу після цього курсор зміниться і прийме хрестоподібну форму з горизонтальними смужками. Це означає, що команда активна, тому алгоритм подальших дій буде складатися з двох етапів.


Спочатку необхідно визначитися з початковою точкою побудови, як правило, це максимальний екстремум ведмежого тренда або мінімум бичачої тенденції:

Як наносити сітку Фібоначчі на графік

Потім натискаємо ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, переміщаємо курсор зліва направо до точки завершення тенденції:

Сітка на графіку та визначення тенденції

До речі, про екстремум, на сьогоднішній день трейдери вибирають один з двох способів побудови сітки Фібоначчі:

за максимальними та мінімальними цінами свічок (по тіням);
за цінами закриття барів.

Який спосіб використовувати – кожен вирішує сам, але я у літературі неодноразово зустрічав думку про те, що вірним є перший підхід, тому сам дотримуюся саме цієї методики.

Рекомендую звернути увагу на ці огляди:

Віяло Фібоначчі
Канал Фібоначчі

Налаштування сітки Фібоначчі на Форекс


Якщо ще раз звернути увагу на розмітку вище, то можна помітити шість рівнів, позначених такими відмітками: 0; 23,6; 38,2; 50; 61,8 і 100.

Дані величини вимірюються у відсотках і входять в класичний набір, якого більш ніж достатньо для більшості торгових стратегій. Тим не менш, іноді виникає необхідність у побудові додаткового рівня. Зробити це можна наступним способом:

два рази натискаємо лівою кнопкою мишки по побудованої сітки;
натискаємо на ній правою кнопкою миші і в розкрився контекстному меню вибираємо пункт «властивості Fibo»:

Властивості сітки Фібоначчі в MetaTrader 4

Перед нашим поглядом відкривається вікно настройок вибраного об'єкта, де слід перейти в розділ «рівні Фібоначчі»:

Як налаштувати лінії сітки в терміналі

Як не важко здогадатися з інтерфейсу, для налаштування додаткового коліна сітки Фібоначчі потрібно натиснути на кнопку «Додати». Відразу після активації цієї команди програма автоматично перегорне список рівнів в самий кінець і запропонує встановити параметри нової планки:

Рівні Фібоначчі в торговому терміналі

Можна помітити, що алгоритм дій елементарний за своєю суттю, тому у багатьох новачків все виходить навіть без інструкцій, тобто інтуїтивно.


А ось про наступну особливість сітки Фібоначчі в MetaTrader вже просто так не здогадаєшся, більше того, навіть не всі досвідчені трейдери про неї знають. Справа в тому, що поряд з процентними позначенням рівня можна включити відображення котирування, за якою він був побудований. Щоб краще стало зрозуміло, про що йдеться, наведу приклад:

Як змінюється розмітка на графіку

Для рішення цієї задачі досить у рядку опису (де ми вказуємо процентне значення) через пробіл дописати символи %$:

Задаємо значення рівнів сітки

Подібний спосіб відображення рівнів дуже зручний, адже ціни відіграють важливу роль у процесі прийняття рішень про купівлю і продаж пари, плюс позначення котирувань значно спрощує алгоритм налаштування тейк-профіту і стоп-лосс.

В принципі, на цьому опис сітки Фібоначчі можна закінчити, так як характеристика конкретних рівнів уже виходить за рамки сьогоднішньої теми. Та й якщо говорити об'єктивно, то якихось однозначних правил при трактуванні тієї чи іншої планки не існує, адже у кожної торгової стратегії автори самі вказують, за якими сигналами краще працювати.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 773 | Рейтинг: 0.0/0