Субота, 11.05.2024, 16:07

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Статистика для інвесторів
Про важливість ролі статистики на Форекс, хотілося б пізніше поговорити докладніше, а зараз зупинимося на самих простих речах, щоб початківці інвестори отримали ще одну тему для роздумів. Звичайно, на Форекс звичайний трейдер нічого не може знати напевно. Всі припущення спекулянта мають цілком певну ймовірність.

Коли торговець каже, що знає, куди піде ціна, то він або не досвідчений, або дурний. Інвестору також варто розуміти, що не можна відкидати ні теорію ймовірності, не якісь доступні для аналізу статистичні дані.

Таке нехтування інформацією може виявитися досить небезпечним для людини. Уявіть собі ПАММ рахунок, який Ви думаєте вкласти гроші. Депозит був відкритий 6 міс. тому, а прибуток на даний момент становить вже 50%. Відразу перед консервативними інвесторами вимальовується щось райдужне. Додамо масла у вогонь, сказавши, що просадка так і взагалі не перевищувала за весь час існування рахунку 10% від величини депозиту.

І знову схвальні кивання головою. Але що сказали б інвестори, якби дізналися, що скоєно на рахунку було всього 5 угод? Можливо, не мають ще значного досвіду в інвестуванні люди просто потиснули б плечима, а ось професіонали відразу б задумалися.

Кожен експеримент завжди проводиться безліч разів, щоб людина могла отримати достовірний результат. Звичайно, багато залежить від необхідної точності, але навіть у школі на уроках фізики учні виробляють хоча б по 20 вимірювань. Чим більшу кількість разів буде вироблено випробувань, тим більш вірогідним можна буде вважати отриманий результат.

У прикладі, який наводився вище, трейдер фактично здійснив п'ять угод, вимірювань. Така кількість не може говорити про надійності і стійкості отриманого результату. Можливо, що спекулянт просто пощастило, або він не закривав угоди до тих пір, поки вони не стануть прибутковими, ігноруючи тимчасові осідання. Як каже один мій знайомий трейдер, п'ять угод це не статистика.

Чим більше скоєно позицій, тим більше вірогідність стійкості результатів торгівлі. До того ж, кожна операція забирає ще частину прибутку на спред. Тому, якщо під час торгівлі було скоєно 1000 угод, і рахунок весь час зростав, то це означає, що торговельна система явно зрушила ймовірність прибутку в більшу сторону, ніж рівень у 50%.

Мало того, що трейдер отримував прибуток, так ще й перевага збитковою боку з-за спреду був переможений прибутковістю. Нагадаю, що спочатку ймовірність результату торгівлі зовсім не 50/50, як думають багато починаючі трейдери. Статистика для інвестора це важливий інструмент, завдяки якому відбувається оцінка перспективності проектів.

Не забувайте, що ми витрачаємо в кожній угоді на спред. Тому торгівля, в якій скоєно малу кількість угод, не може претендувати на звання стабільної профітності торгівлі. Такий нюанс варто врахувати всім інвесторам, щоб уникнути інвестування в "везунчика".

Категорія: Форекс | Додав: 18.07.2016
Переглядів: 380 | Рейтинг: 0.0/0