Неділя, 24.11.2024, 04:20

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Стоп і переворот
Спершу внесемо ясність у термінологію "стоп" і "переворот". Під стопом найчастіше в трейдингу мається на увазі ордер Stop Loss. Під переворотом слід розуміти таку ситуацію: у нас є позиція на купівлю (buy), у якій визначені і виставлені ордера Take Profit і Stop Loss.

Якщо угода закривається за стопу, то тут же відкривається нова позиція в протилежному напрямку, тобто на продаж (sell). Забігаючи вперед, зауважу, що такий вид перевороту застосовується не в будь-яких торгових системах. Не варто бездумно займатися відкриттям нових позицій, протилежних попереднім.

Коли хочеться перекинутися?

В контексті даного огляду умовно розділимо торгові системи на два види. Від одних систем не вимагається визначення ймовірного руху ціни, а достатньо лише розуміти той момент, коли значна рух взагалі найбільш можливо. Наприклад, такою стратегією є пробій азіатського флета. Нагадаю, що в тому прикладі аналізується стан ринку під час флета.

Після чого, під час відкриття європейської сесії на ринку очікується різке ціновий рух. Трейдер не поспішає припускати, в яку саме сторону буде рух, він це зрозуміє трохи пізніше сам. Йому більш важливим є сам момент початку трендового руху.

Іншим типом стратегій є більш точні у своєму роді аналізу варіанти. У таких системах кожна операція "караулится", вичікується. Наприклад, трейдер, користуючись своїм способом аналізу ситуації, вже вирішив, що скоро буде продавати валютну пару. Йому потрібно лише почекати момент, щоб отримати сигнал від своєї стратегії. Точно знаючи, що якщо буде сигнал, то буде саме купувати, зворотного варіанту спекулянт аже не розглядає. Як раз для таких систем методика з переворотами, швидше за все, не підійде.

Принцип дії перевороту після стопа

На рис.1 ми бачимо ситуацію, коли при проведенні аналізу ринку було визначено два значущих, з точки зору трейдера, рівня 1 і 2. При пробитті ціною будь-якого з двох рівнів для спекулянта означає сигнал на відкриття позиції у бік пробиття. Ціна перетинає рівень 1 і людина здійснює покупку торгового інструменту. Stop Loss угоди розташовується під значущим рівнем 2.

Практично відразу відбувається розворот ціни в протилежну сторону. Позиція стає збитковою, а потім і взагалі замикається при спрацьовуванні Stop Loss. У цей момент відкривається нова позиція, спрямована тепер в бік продажу. Таким чином, закриття покупки і пробій рівня ціни два, є сигналом для відкриття нової угоди в бік пробиття. Як ми бачимо, така методика виявилася в даному випадку виправданою.
 

На рис.2 схожа ситуація, тільки з неприємним для трейдера фіналом. Як і в попередньому випадку, спекулянт визначив якісь важливі для його стратегії рівні 1 і 2. Відбувається пробиття рівня 1. Рух ціни вгору виявляється хибним і наступне пробиття рівня 2 закриває операцію з прибутком.

При цьому відкривається нова позиція, тепер уже на продаж від рівня 2, але ціна знову розгортається, і ми спостерігаємо зростання пари. Stop Loss позиції, знаходиться на рівні 3 спрацьовує, фіксуючи другу збиткову операцію.

Від того ж рівня відкривається нова позиція на купівлю, це і є стоп і переворот. Таким чином, ми бачимо, що для подібних стратегій з переворотами небезпечною виявляється ситуація поступового розширення діапазону руху ціни. З кожним новим своєрідним витком ціна оновлює локальні максимуми і мінімуми, але не видаляється в будь-яку з двох сторін значною мірою.
 

Мартінгейл перевертається

Разом з переворотами в торгівлі не рідко використовують принцип Мартінгейла. Деякі трейеры вважають, що навіть якщо пробиття рівня виявилося хибним, а позиція збитковою, то ймовірність того, що пробиття другого значущого рівня буде куди більш сильним.

Якщо і вдруге ціна не зможе організувати на ринку трендового руху, то вже в третій раз, напевно. Звичайно, насправді, може бути велика кількість таких невдалих пробита, а тому, трейдери, які використовують при переворотах систему Мартингела, більше покладаються на класичні постулати теорії ймовірності.

На практиці це виглядає наступним чином. На тому ж самому рис.1 ціна пробиває рівень 1, потім розгортається вниз, відбувається закриття позиції з збитками і тут же відкривається нова угода на продаж. Нюанс полягає в тому, що друга угода буде об'ємом в два рази більше, ніж перша.

Якщо і друга позиція закриється зі збитками, то буде відкрита третя, що перевищує своїм обсягом другу в два рази і так далі. Нехай перша позиція була об'ємом 1 лот, друга 2 лота, а третя 4 лота. Для простоти будемо вважати, що величини Take Profit і Stop Loss у всіх операцій однакові.

Таким чином, при закритті із збитками першої та другої угод, фіксація прибутку по третій принесе профіт такої величини, що не тільки перекриє втрати, але і принесе прибуток. Варто розуміти, що використання такої методики тягне за собою дуже серйозні ризики. Трейдери, які використовують перевороти і напрацювання Мартінгейла, у своїй торгівлі розраховують на те, що не буде в їх роботі довгих серій невдалих позицій.

Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
Переглядів: 465 | Рейтинг: 0.0/0