Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Стратегія Carry Trade для заробітку на силі валют
Напевно, будь-який інвестор, який проводить певні операції зі своїм капіталом, або ж звичайний трейдер, чули про існування стратегії Carry Trade. Цей торговий підхід почав свою активну популяризацію ще з 80х років минулого століття, але й досі не втрачає своєї актуальності.
Якщо ж Ви не знайомі з даною темою, то в цій статті ми детально розглянемо аспекти цього підходу і способи його застосування в трейдингу.
Що таке Carry trade
Якщо говорити простою мовою, дана система передбачає купівлю валюти з високим доходом і своєчасну продаж валюти з низьким потенційним доходом. Основу підходу Carry Trade представляють наступні активи:
• Британський фунт/Швейцарський франк (GBP/CHF).
• Новозеландський долар/Японська ієна (NZD/USD).
• Австралійський долар/Японська ієна (AUD/JPY).
Активи для Carry Trade
Підбір активів обумовлюється тим, що процентні ставки в цих країнах серйозно різняться. Фактично, щоб здійснити операцію з Carry Trade необхідно грамотно вибрати валютну пару, де валюта однієї країни буде високоприбуткової (у країни висока ставка), а валюта іншої держави по відношенню до неї виявиться низько доходної (в даній країні низька процентна ставка).
Щоб чітко підібрати ту чи іншу валютну пару, потрібно вивчити офіційні сайти основних Центральних Банків, де завжди публікуються дані щодо поточної процентної ставки в країні. Давайте на секунду повернемося на 2008 рік. На той момент найвища ставка була в Австралії, а найнижча – в Японії.
Валюти для торгівлі по Carry Trade
Неймовірно низька вартість японської ієни змусила інвесторів здійснювати активні операції за Carry trade. Вони почали вести активну діяльність на фондових ринках Америки і Китаю, що саме по собі значно збільшило кількість спекулятивних операцій.
Коротко про доходи
Даний підхід є довгостроковими, тобто, інвестор сподівається отримати певний відсоток прибутку не найближчим часом. Якщо говорити про приблизний щоденний дохід, то його можна розрахувати за наступною формулою:
(ставка придбаної валюти – ставка продаваної валюти) * обсяг укладеної угоди/кількість днів.
Припустимо, для прикладу візьмемо валютну пару NZDJPY. Станом на 2008 рік процентна ставка NZD становила 8,2%, а JPY – 0,5%. Відповідно, якщо брати стандартний 1 лот обсягу з величиною позиції 100000, ми отримаємо наступний результат: (0.8 — 0.005) x 100000 / 365. Разом денний дохід інвестора становитиме близько 20 доларів США.
Carry Trade для трейдингу валютами
Причина популярності Carry Trade
Популярність даної стратегії прямо залежить від потенційної прибутковості подібних операцій. Якщо взяти до уваги період 2000-2007 року, то середня річна дохідність за даного активу становила б близько 5%, що вже є дуже гідним результатом.
Всі ми знаємо, що на ринку Форекс трейдера доступно кредитне плече відповідно потенційна прибутковість представленого підходу на цьому ринку може перевалювати і за 100% річних. Важливою особливістю є той факт, що інвестор буде продовжувати заробляти навіть тоді, коли по валютній парі не буде довгий час спостерігатися спрямованого руху.
На перший погляд, цей підхід неймовірно простий, але, насправді, далеко не все так райдужно. "Не всі йогурти однаково корисні", говорить народна мудрість, відповідно, в контексті нашого питання інвестору важливо розуміти, коли Carry Trade реально буде відпрацьовувати себе на ура, а коли можуть з'явитися серйозні помилки.
Рекомендую ось ці огляди двох якісних торгових методик:
• Метод Jarroo
• Три екрана Елдера
Коли працює методика Carry trade
У першу чергу необхідно розуміти суть відсоткової ставки. Вона є основним регулятором, за допомогою якого Центральний Банк впливає на економіку країни. Враховуючи даний момент, всі інвестори і трейдери уважно стежать за будь-якими змінами в контексті цього питання.
Після появи будь-якої інформації інвестори переводять свої активи в більш дорогу валюту, формуючи тим самим якийсь ажіотаж, що ще більше збільшує поточну вартість інструменту. І тут дуже важливо вести оперативні дії, тобто, відкривати ті чи інші позиції безпосередньо на початку циклу.
Найбільш пріоритетним аспектом є розмір капіталу інвестора. Зрозуміло, що найбільший дохід по даній системі будуть отримувати інвестиційні фонди, крупні приватні інвестори та інші масштабні гравці. Що стосується учасників з невеликою капіталізацією, то дана стратегія не принесе рівним рахунком нічого.
Carry trade починає давати збій, коли країни, які до недавнього часу надавали великі ставки, починають різко їх знижувати. Зміна процентної ставки прямо вплине на вартість валюти, змінюючи ринковий тренд інструменту. У таких умовах інвестори відразу ж починають перерозподіляти свої активи в бік більш прибуткового інструменту.
Такі дії викликають зниження попиту і, як наслідок, зниження вартості поточної валюти. Швидкоплинний знецінення валюти може звести нанівець весь дохід від різниці ставок. Враховуючи все вище сказане, можна зробити висновок, що різка зміна процентних ставок є основною і найважливішою проблемою стратегії Carry Trade.
|
Категорія: Форекс | Додав: 18.07.2016
|
Переглядів: 408
| Рейтинг: 0.0/0 |
|