Неділя, 05.05.2024, 19:40

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Створюємо Форекс план
Людина, без планування своєї торговельної діяльності на Форекс, швидше за все, буде торгувати хаотично. У цьому випадку на його рішення будуть впливати різні фактори, в тому числі емоції, здатні нав'язати необдумані і сумнівні рішення. У такій ситуації трейдер перетворюється у ворога для самого ж себе.

Планування своєї роботи на Форекс є обов'язковою умовою професійного трейдингу. Маючи вже на руках готовий план дій, який був перевірений і випробуваний спекулянт буде мати шанс на успіх. У сьогоднішній статті будуть наведені кілька планів торгівлі.

Форекс план - правила, які описують весь торговий процес трейдера, включаючи умови для укладання угоди, супроводу позиції і її закриття. Іноді говорять про те, що план на Форекс це торгова система, але, якщо придивитися уважніше, виявиться, що планування включає ще і правила управління капіталом.

Що нам знадобиться для торгівлі?

• якісна торгова система
• мані менеджмент
• дисципліна

З дисципліною допомогти, на жаль, нічим, так як цим питанням має займатися кожен трейдер самостійно. Як розраховувати оптимальний мані менеджмент, Ви можете прочитати в спеціальній статті. На даний момент у нас буде більше цікавити створення або вибір торгової системи.

При створенні Форекс плану нам знадобиться зробити наступні кроки:

• докладно описати ті ринкові умови і ситуації, при яких ми будемо укладати угоди
• розробити оптимальний для нашої системи варіант супроводу позицій
• визначитися з тими варіантами фіксації результату трейдингу, які будемо використовувати

Складність, з якою доводиться зіткнутися всім авторам систем, полягає в комбінуванні різних інструментів. Наприклад, трейдер підібрав умови для укладання угоди, визначився з принципом супроводу позиції і вибрав варіант закриття валютної операції, але не факт, що всі ці елементи добре будуть доповнювати один одного.

Приклади плану на Форекс

В якості прикладів торговельних систем (планів торгівлі) можна навести наступні варіанти:

• Пробійна безиндикаторная система
• Торгівля на імпульсу
• Хвилинна стратегія

Мані менеджмент слід підібрати самостійно, так як це багато в чому питання особисте. Справа в тому, що одні люди будуть віддавати перевагу зупиняти свій вибір на малих ризиках, інші згодні на більш агресивну роботу на ринку. Самі ж правила запропонованих систем Ви можете вивчати і підібрати для себе найбільш підходящий варіант.

Чому так важливо мати Форекс план? Уявіть собі, що трейдер не має чіткого уявлення про те, в яких ринкових ситуаціях він буде діяти, а в яких ні. Це означає, що в процесі трейдингу, коли ціна буде змінюватися швидко, то може з'явитися все, що завгодно. Наприклад, можна стикнутися зі страхом, азартом, жадібністю і так далі. Природно, що такі супутники торговця тільки додають проблем, зменшуючи роль логіки і слушних міркувань під час вироблення рішення.

Якщо людина закриває збиток, то часто відчуває злість, бажання відігратися, що частіше призводить його лише до нових втрат. Якщо ж у трейдера є план дій, то він буде просто слідувати всім пунктам, заздалегідь підготовленим і перевірених на ділі. Дисципліна, яку ми вже раніше згадували, як раз допомагає людині не відходити від тих умов, які є в системі.

Принципи створення Форекс-плану

Заздалегідь підготовлений план дій на Форекс потрібно протестувати, переконатися, що він дійсно стоїть. Якщо тест провалюється, то це сигнал людині, що пора приступати до виправлення ситуації, до проведення нового аналізу тих пунктів, які були прийняті в систему. Якщо ж торгувати без плану, то ми будемо діяти практично наосліп, використовуючи свої знання, які не були систематизовані та перевірені об'єктивним чином.

Щоб створити свій власний торговий план Форекс, а не брати чужі, потрібно спочатку зрозуміти, що в основі системи лежить ідея. Усі планування дій трейдера крутиться навколо певної ідеї, яка чекає своєї реалізації. Лише навколо ідеї вже збираються різні елементи.

Приклад. Якщо говорити про супровід угоди, то спосіб підбирається, знову ж таки, з урахуванням ідеї, яка покладена в основу системи. Якщо людина вирішила зайнятися скальпінгом, а середній розмір угод планує на рівні 10 пунктів, то використання трейлінг стопа буде не зовсім доречним.

Ціна просто не буде встигати далеко відійти від точки відкриття позиції, що б мало сенс поява Trailig Stop. За аналогією можна підбирати і умови для укладання угоди, і умови для її закриття.

На сьогоднішній день існує величезна кількість торговельних систем, але варто бути уважними при здійсненні вибору. Справа в тому, що багато стратегії вже не актуальними або ж були створені не професійними трейдерами. Такі варіанти принесуть більше шкоди, ніж користі, про що не варто ніколи забувати. Якщо вирішили скористатися чужим планів торгівлі на Forex, то слід його спочатку протестувати на демо-рахунку або центовому реалі.

Категорія: Форекс | Додав: 28.07.2016
Переглядів: 447 | Рейтинг: 0.0/0