Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Трейдинг
Свічкові патерни - їх роль в трейдингу і приклади
За рахунок того, що свічкові патерни дозволяють швидко оцінити поточну ситуацію на ринку, не вдаючись до додатковим аналітичним інструментам, вони стали використовуватися в багатьох торгових стратегіях. Сьогодні я вирішив коротко розповісти про особливості даного підходу до трейдингу.
Самі японські свічки з'явилися кілька століть тому, але про однойменний вид аналізу західні трейдери дізналися в 90-ті роки минулого століття. У той час після поїздки в Японію Стів Нісон видав свою знамениту книгу «Beyond Candlesticks: New Japanese Charting Techniques Revealed», тому можна сказати, що це наймолодший вид технічного аналізу.
Незважаючи на те, що трейдери завжди критично оцінюють нові підходи і вважають за краще уникати різких змін у світогляді, свічкові патерни припали до душі багатьом спекулянтам і стали використовуватися повсюдно.
Зокрема, сьогодні їх розмітку можна помітити навіть у «закритій» платній аналітики найбільших операторів ринку FOREX – JPMorgan Chase і Morgan Stanley.
Справа в тому, що даний тип аналізу володіє трьома незаперечними перевагами:
Він доступний кожному трейдеру і інвестору – для роботи необхідний лише ціновий графік, який є в кожному сучасному терміналі за замовчуванням.
Свічковий графік цінової
Свічкові патерни дозволяють «читати» ринок, тобто з часом трейдер починає розуміти мотиви та дії інших спекулянтів.
Сигнали свічкового аналізу, на відміну від багатьох альтернативних підходів, практично не запізнюються, єдине, що потрібно від трейдера - дочекатися закриття останнього бару фігури.
Структура і класифікація свічкових патернів
Перш ніж наводити приклади, розберемося з визначеннями і базовою теорією. Під паттерном в технічному аналізі розуміється якийсь сигнал, після появи якого ціна веде себе певним чином, тобто він допомагає знайти таку точку на графіку, де ймовірність отримати прибуток перевищує 50%.
Відповідно, свічкові патерни – це моделі, які довели свою ефективність в минулому і складаються з одного або декількох цінових барів.
Будь-яка така модель складається з наступних обов'язкових елементів:
Тіло свічки – відстань між цінами відкриття і закриття.
Тіні – діапазони від High і Low до Open або Close.
Структура більшості свічкових патернів
Крім цього, в деяких випадках доводиться враховувати інтервали від High до Low свічки, а також їх пропорції щодо перерахованих вище відрізків.
В залежності від кількості барів, що входять у фігуру, свічкові патерни можна класифікувати на прості і складні.
Приклади патернів на свічковий графіку
Як правило, класичний свічковий аналіз оперує патернами з першої групи, а методика Price Action поєднує в собі всі можливі сигнали. Щоб не створювати плутанину, у другій частині сьогоднішнього огляду я наведу кілька найпростіших прикладів.
Другий важливий класифікаційна ознака передбачає розбивку фігур на трендові і розворотні. Слід зауважити, що сигнали контртрендовых свічкових патернів не менш ефективні, ніж угоди в напрямку основної тенденції.
І ще одна класифікація згадується не так часто, як попередні, хоча я вважаю, що вона не менш важлива – мова йде про розбивці моделей на короткострокові та довгострокові. Патерни можуть відпрацьовуватися як на наступній свічці, так і через невизначений строк (в цьому випадку вони лише вказують початкову точку входу, а супроводжувати позицію трейдер повинен сам).
Приклади свічкових патернів
Одна з найбільш простих і цікавих фігур називається «Кинуте дитя». Як правило, вона з'являється на ринку акцій, так як обов'язковий його атрибут – суттєві прогалини між цінами сусідніх свічок.
Патерн на графіку - Кинуте дитя
Щоб свічковий патерн приніс користь, обидві тіні центральної свічки повинні розташовуватися за межами діапазонів першого і третього барів.
Цю модель часто плутають з ще одним популярним паттерном, відомим як «доджі».
Порівнюємо з Доджі
Дійсно, «Кинуте дитя» може мати форму doji, але це лише окремий випадок, так як друга фігура не є строго разворотной. Набагато частіше вона формується в періоди невизначеності, коли учасники ринку уникають ризику і не відкривають агресивних позицій.
Зовсім інакше трактуються різновиди «доджі» під назвами «бабка» і «надгробок».
Патерн Доджі-бабка
У першому випадку свічковий патерн формується на вершині висхідного тренда і вказує на слабкість покупців (ринок закрився за ціною відкриття, але в ході торгів ведмеді зробили спробу продавити ціну нижче). «Доджі-надгробок» трактується повністю за зворотним принципом, так як тут проявляють слабкість продавці, а покупці, навпаки, починають діяти більш рішуче.
Таким чином, перераховані фігури є контртрендовыми, але відпрацьовуватися вони можуть скільки завгодно довго, на що я звернув увагу, коли розглядав класифікацію.
Досвідчені трейдери не бачать в цьому ніякої проблеми, оскільки вийти з позиції можна кількома способами (по зустрічному паттерну, фіксованого тейку, або за трейлінг-стопу). Новачки часто використовують свічкові патерни в рамках спеціальних стратегій, наприклад, за останні роки набрала популярність методика під назвою «внутрішній бар», з якою я рекомендую ознайомитися на сторінках окремого огляду.
|
Категорія: Форекс | Додав: 20.07.2016
|
Переглядів: 1496
| Рейтинг: 1.0/1 |
|