Вівторок, 07.05.2024, 00:00

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/96463081.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Технічний аналіз
Технічний аналіз (ТА) - це статистично-математичний аналіз історичних даних, використовуваний спекулянтом для прогнозування руху ціни в майбутньому. В основі ТА лежить аналіз тимчасових рядів цін — «чартів» (від англ. chart). В ТА враховуються будь-які статистичні дані, здатні допомогти трейдеру у прогнозуванні подальшого розвитку подій на ринку. Враховуватися валютним спекулянтом можуть і обсяги, і зміни ціни з плином часу, і так далі. Трейдер, що вибрала для своєї роботи на біржі технічний аналіз, приймає наступні припущення:

1. ринкова ціна враховує всі
2. ринок не хаотичний, все повторюється
3. ціна має спрямований рух

Технічний і фундаментальний аналіз вважаються основними способами прогнозування ринкової ціни на біржах.

Історія технічного аналізу та його особливості

ТА з'явився в результаті спостережень за поведінкою ціни торговцями протягом століть. Активний розвиток технічний аналіз отримав на початку 20-го століття після того, як Чарльз Доу опублікував статті, які в майбутньому стали являти собою основу теорії Доу.

Важко уявити, але всього кілька десятків років тому трейдери, які не мають можливість на той момент використовувати ЕОМ для торгівлі, виробляли графічні і статистичні розрахунки на папері, де відображалася нинішня ринкова ситуація.

Особливістю є відсутність інтересу до причин, що викликали деяку ситуацію на ринку. На відміну від фундаментального, технічний аналіз вивчає поведінку ціни з плином часу, не звертаючи уваги на причини. Торгівля з використанням обсягів так само відноситься до ТА. Таким чином, події, новини, події не будуть цікаві при аналізі ринкової ситуації.

Ключову роль у технічному аналізі відіграють патерни, що представляють собою деякі типові малюнки на графіках залежності ціни від часу. "Голова і плечі", "Прапор" і так далі, якраз є патернами. Так як фундаментальний аналіз та не мають у своїй основі нічого спільного, то варто зауважити, що висновки, отримані при використанні обох видів аналізу, часто не збігаються.

Основи технічного аналізу

Перше твердження про те, що ціна враховує всі, напевно, є основоположним для ТА. Це означає, що, аналізуючи історію котирувань, трейдер бачить завжди вже саме результати всіх подій, які були в минулому і вплинули на ринок. Виходить, що ті новини, які виходили, події, заяви значущих державних службовців і так далі, вже враховані в котируваннях. Таким чином, знаходячи повторювані закономірності на ринку, ми можемо припускати, що побачимо їх знову, навіть якщо будуть відбуватися події, які, ймовірно, будуть впливати на ринкову ціну.

Вяке твердження інформує про те, що все на ринку повторюється, що поведінка ціни не хаотично. Якби це було не так, то технічного аналізу не було б взагалі. Все повторюється, а ринок повний закономірностей тієї чи іншої стійкості у часі. Трейдер, що виявляє повторювані розвитку подій, використовує їх у своїй торгівлі.

Третя аксіома говорить про те, що ціна рухається направлено, підкоряючись тієї чи іншої тенденції (тренду). Іншими словами, є тимчасові періоди, коли зміни ціни мають зростаючий характер або навпаки убуваючий. У таких випадках трейдери говорять про те, що на ринку зростаючий тренд або навпаки убуваючий.

Критика технічного аналізу

Спори щодо користі від технічного аналізу не вщухають досі. Одні вважають, що все на ринку не випадково, що є деякі психологічні ринкові моменти, який ми бачимо, наприклад, у вигляді цінових рівнів. Інші говорять про те, що технічний аналіз не працює. Їх доводи засновані на тому, що неможливо визначати майбутній напрямок розвитку цінового руху, не зважаючи на події, які впливають на ринкову ціну.

З іншого боку, без технічного аналізу трейдер не може визначити стан ринку, розрізнити флет від тренду. Така ситуація пов'язана з тим, що візуального визначення недостатньо, адже необхідно якось класифікувати стану ринку, для однозначного, об'єктивного розуміння того, що відбувається. Варто зауважити, що існують нападки не тільки на ТУ, але і на фундаментальний аналіз. Тому, передчасно оцінювати вразливість того чи іншого способу прогнозування розвитку ринкової ситуації.

Індикатори та

Згадуючи про існування форекс індикаторів, варто звернути увагу на їх пристрій. Адже індикатор, це є математичний розрахунок, який враховує якісь дані, наприклад, ціну і час, використовуючи їх в якості змінних. Далі, значення підставляються у формулу і розраховуються, на виході представляючи собою вже якийсь результат, як правило, в графічному виконанні.

Ковзні середні, стохастик та інші, це все лише способи обробки значень, отриманих з історії. Таким чином, можна говорити про те, що індикатори є інструментами саме технічного аналізу.

З вищесказаного випливає, що індикатори лише демонструють нам те, що вже було раніше на ринку, не кажучи про те, що буде в майбутньому. Саме в такому ключі і варто розглядати можливість роботи з індикаторами. Помилкою є думка, що з допомогою індикаторів можна визначати, куди рушить ринок. Враховуючи сам пристрій індикаторів, можна говорити лише про зручність візуального сприйняття того, що вже на ринку було в минулому.

Категорія: Форекс | Додав: 24.07.2016
Переглядів: 606 | Рейтинг: 0.0/0