Четвер, 16.05.2024, 05:25

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Торгівля по тренду
Якщо Вам доводилося відвідувати курс навчання в будь-якому з дилінгових центрів, то, напевно, пам'ятаєте, як викладач розповідав про тренди, про те, що позиції потрібно відкривати тільки в напрямку розвитку ринку. Так багато спекулянти звикають вважати, що є тільки трендова торгівля, а вставати біля ринку на шляху це однозначна загибель. Однак, способів роботи не так вже і мало.

Існують стратегії, які призначаються для лову розвороту тренда, для торгівлі під флеті і багато інших, які не згодні з тим, що угоду потрібно укладати в бік руху ринку. Тим не менш, давайте подивимося, як саме торгувати по тренду.

Для початку нам потрібно буде зрозуміти, куди спрямований тренд на ринку, що б вже укладати угоду. Для цього раджу розмістити на графіку саму звичайну середню лінію (Moving Average), нахил якої нас і буде цікавити. Для установки цього індикатора в терміналі MetaTrader 4 натискаємо вгорі – Вставка – Індикатори – Трендові - Moving Average. При установці задайте період 100.

На рис.1 ви можете бачити варіант спадного тренда. Явно видно, що Moving Average (МА) має сильний нахил вниз.
 
Приклад спадного тренда

На рис.2 можна бачити приклад, коли на ринку флет, що нам демонструє МА, розташована горизонтально.
 
Ринок і флет

Визначаємо стан ринку

Іноді не просто зрозуміти, який же нахил середньої лінії, а, отже, є тренд на ринку. Для того, що б чітко визначити для себе принцип розпізнавання ситуації, скористаємося одним простим прийомом, який зображений на рис.3.
 
Визначаємо тренд на Форекс

Припустимо, ми знаходимося в точці 2. Нам потрібно зрозуміти, куди спрямований тренд, і не флет на ринку зараз. Для цього ми просто повинні взяти певний відрізок на графіку, який на рис.3 відзначений точками 1 і 2. Для простоти можна брати, наприклад, 30 свічок того ТФ, на якому ми торгуємо. Це відстань відраховується від поточного моменту аналізу ситуації (точка 2), а одержане значення і є точка 1.

Тепер на графіку ми бачимо, що між 1 і 2 вийшов шматок середньої лінії. Ми дивимося його цінове значення в точці 1 і порівнюємо зі значення в точці 2. Якщо значення приблизно рівні, то на ринку флет. Якщо ціна точки 1 значно перевищує ціну в точці 2, то спадний тренд, якщо навпаки, то висхідний.

Щоб визначитися, яка різниця між цінами точок 1 і 2 має бути, що б ми говорили про тренд на ринку, потрібно врахувати той ТФ, на якому ми працюємо. Наприклад, якщо це М15, то при різниці більше 20 пунктів можна буде говорити про те, що на ринку тренд. На рис.3 відстань між двома значеннями, наприклад, 25 пунктів, а це значить, що можна розглядати ситуацію, як трендову.

Проробивши на графіку не такі хитрі маніпуляції, ми зможемо швидко зрозуміти, яка ситуація, чи є зараз тренд, а якщо він присутній, то в яку саме сторону спрямований. Спосіб дуже простий, і якщо ним користуватися, то для аналізу буде потрібно всього кілька секунд. У той же час, ми при цьому отримуємо єдиний критерій оцінки ринку, що дуже цінно.

Таким чином, ми зможемо бачити, куди спрямований тренд, і укладати угоди в ту ж сторону. Так само, ми зможемо вчасно розуміти, що перед нами флет і утримуватися від укладення угод. Якщо трейдер вирішує торгувати тільки в напрямку розвитку ринку, то флет краще перечекати.

Категорія: Форекс | Додав: 10.08.2016
Переглядів: 323 | Рейтинг: 0.0/0