Середа, 27.11.2024, 20:55

Форекс


Меню сайту
/_pu/3/55872511.jpg
/_pu/2/86925147.jpg
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Торгівля проти тренда - трейдинг контртрендовий
Тренд наш друг, адже так вселяється в різних книгах по трейдингу? У діалогах валютних спекулянтів не рідко можна почути щось подібне, а ще, наприклад: "прибули потрібно давати рости, а збитки урізати". Відразу згадується Капітан Очевидність, дуже вже в його стилі.

Завжди тренд є другом, чому входи за поточною ринковою тенденції іноді називаються стрибком в поїзд, а так само, як взагалі торгують контртренд - на ці питання спробуємо відповісти в цій статті.

Почнемо, мабуть, з мінусів торгівлі по тренду. Для трейдерів, яким мінуси роботи в бік ринкової тенденції здаються досить вагомими, придумали торгівлю проти тренда. Перерахуємо слабкі місця трейдингу по тренду:

• втрачаємо частину руху;
• ризикуємо зайти в ринок прямо перед зміною тенденції;
• складно знайти вдалу точку входу.

Начебто і не багато мінусів, але деякі з них дійсно бентежать трейдерів. Наприклад, що до моменту розуміння, куди йде ринок, його рух вже може затухати:
 

Контртрендовий трейдинг полягає в пошуку точок розвороту поточних ринкових тенденцій. Це дозволяє сподіватися спекулянту, що він зможе відкрити позицію практично на початку нового тренду або отримати прибуток на ринковій корекції.

Небезпека такої торгівлі, як кажуть, "на поверхні". Можна прийняти за розворот ринку лише короткочасну корекцію. В такому випадку трейдер має всі шанси отримати збиток по своїй угоді. Іноді, що б відкритися в напрямку нової тенденції, доводиться закрити кілька мінусових позицій.
 

Щоб торгувати проти тренда найбільш ефективно, потрібно використовувати короткі Stop Loss і стежити за корекцією ціни.

Стаємо проти тренда

Слід розділити контртрендовий трейдинг, як мінімум, на два різновиди:

• заняття позиції в самому початку нового тренду для "лову" сильного ринкового руху;
• короткострокові угоди на корекціях проти глобальної ринкової тенденції.

Для початку розглянемо варіант роботи з великими цілями (Take Profit). В цьому випадку потрібно буде переконатися, що перед нами повноцінний розворот, а не просто корекція. Для підтвердження можна використовувати різні методи, наприклад:

• пробиття екстремуму проти ринкової тенденції (на ілюстрації нижче);
• формування розворотного патерну, наприклад, пін бар;
• застосування одного з розворотних індикаторів, наприклад, XCODE;
• використання середньої лінії (пробій середній).
 

На малюнку видно, що черговий локальний максимум виявився менше попереднього. Це вже сигнал до того, що ринкова тенденція, ймовірно, зміниться найближчим часом. Ринок пробиває останній локальний мінімум, що вже можна вважати за сигнал про зміну ринкової ситуації.

На таймфреймах від Н1 і вище, як правило, така ситуація свідчить про серйозні зміни на ринку. Це можливість укласти угоду практично на початку розвивається руху.

Короткострокові угоди в торгівлі проти тренда зустрічаються не часто. Куди вигідніше працювати у бік тренду, відкриваючи позиції на корекціях, про що докладно розказано тут. Якщо ж працювати саме контртрендовым чином, то бажано дочекатися сильного імпульсного руху ціни, що періодично буває на Форекс.

Ринок різко рухається в напрямку тренда, але з явно збільшеним темпом, як показано на ілюстрації нижче. У цьому випадку можна ставити відкладений ордер, наприклад, Sell Stop при зростанні ціни. Цією позицією супроводжуємо різке зростання ринку на відстані, наприклад, 10-15 пунктів. Коли відбудеться розворот, наш ордер зупиняється, адже він рухався за ціною за принципом "трала" (трейлінг-стоп).
 

Ринок поступово зростав, що видно по зростаючим локальних мінімумів і максимумів. У певний момент ціна стала різко зростати, формуючи імпульс. Трейдер почав супроводжувати ринкову ціну ордером Sell Stop на відстані, наприклад, 10 пунктів. Як тільки імпульсний рух затухло, а ціна розгорнулася вниз, то ордер зупинився. При досягненні ринком Sell Stop, відкрилася позиція на продаж.

Даний метод торгівлі проти імпульсного руху ринку описаний тут.
 

Тепер подивимося, як встановлювати Stop Loss при торгівлі проти ринкового тренда. Локальний максимум 2 нижче, ніж екстремум 1. Ринок пробиває рівень останнього локального мінімуму (3) - ми укладаємо угоду на продаж, а Stop Loss ставимо всього на кілька пунктів вище останнього локального максимуму (2).

Намагаючись зловити момент розвороту ринку, ми ризикуємо відкритися проти глобального тренда, який лише трохи коригується в даний момент. Правда, дуже зручно, що немає потреби встановлювати Stop Loss далеко від точки відкриття позиції. На ілюстрації вище можна помітити, що стоп-лосс угоди розміщується за останнім екстремумів, адже якщо він виявиться пробитий, то це буде означати повернення до глобального тренду (розвороту не сталося).

Категорія: Форекс | Додав: 22.07.2016
Переглядів: 838 | Рейтинг: 0.0/0