Субота, 04.05.2024, 00:48

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Торгівля в азіатську сесію та її особливості
Методів і стилів торгівлі на ринку Форекс величезна кількість, одні з часом стають популярнішими, інші відходять на другий план. Крім добре відомих і перевірених протягом десятків років практики торгових інструментів, з'являються нові, правда, не завжди ефективні.

Нічого не поробиш, мода, а так само обставини, створювані тими, кому профитная торгівля трейдерів абсолютно не потрібна, роблять свою справу. Одна з головних особливостей азіатської торговельної сесії - валютні пари, що мають у своєму складі грошові знаки Європи і Північної Америки, більшу частину часу перебувають під флеті. За даними торговим інструментам трендові руху ціни є вкрай рідкісними.

Що Ви знайдете в даному огляді:

• історію трейдингу в азіатську сесію
• приклади ефективних стратегій (посилання на них у кінці статті)
• чому даний вид торгівлі дуже не подобається багатьом ДЦ
• результат торгівлі на доларовому рахунку в "нічну" сесію
• основні принципи торгівлі в Азію"

Розклад торгових сесій на Форекс.

Багато починаючі спекулянти, які звикли високо цінувати сильні цінові імпульси, тривалі тренди і взагалі високу волатильність на ринку, з ворожістю відносяться до азіатської сесії. В її час спостерігається флет, вузький ціновий канал, низька волатильність і практично повна відсутність трендів (не забувайте, що мова тут не про всіх валютних парах).
 

Азіатська сесія збігається з нічним часом доби центральної частини Росії, тому часто можна почути, як даний вид трейдингу називають нічним. Навіщо взагалі потрібна торгівля "вночі"? Вся справа саме в стійкої ринкової закономірності, часто пренебрегаемой початківцями спекулянтами. Мова йде про досить стабільному ціновому каналі, який можна чудово використовувати для торгівлі в азіатську сесію.

Трохи історії з торгів в азіатську сесію

Розквіт нічного трейдингу припав на 2007-2009 роки, коли даний вид скальпинга став найпопулярнішим напрямом у торгівлі на Форекс. Як розповідають досвідчені валютні спекулянти, в той час головною темою обговорення Форекс-трейдерів був саме скальпінг в азіатську сесію. Що ж сталося, чому ситуація змінилася?

Професійний трейдер Володимир Горців (Volozavr) бачить кілька причин зниження популярності нічної торгівлі:

• трейдинг в азіатську сесію завдяки численним на той момент радників-скальперів (роботи, призначені для торгівлі в ціновому каналі) став дуже прибутковим, доступним і відносно простим, що не могло сподобатися дилінгових центрів (ДЦ);
• компанії навмисно стали погіршувати торгівельні умови, поголовно розширювали спред на ходових у скальперів валютних парах, прописували в клієнтських угодах пункти, які забороняють скальперские угоди (всі операції, тривалість яких, наприклад, менше 5 хвилин, а результат операції менше 5-7 пунктів);
• заохочення та створення зручних умов для підвищення популярності іншого стилю трейдингу, який часто називають мартінгейл+усереднення або просто усереднення.

Навіть початківці трейдери могли дістати гарного радника-скальперів, безкоштовно скачати для нього установки в одній з тем на тематичних форумах і заробляти гроші. Звичайно, були і труднощі, але в будь-якому цей вид трейдингу став приносити хороші гроші багатьом людям. Природно, що ДЦ, які заробляють на втрати клієнтів, не могли миритися з такою ситуацією.
 

У результаті інтерес більшості початківців трейдерів перейшов на методики торгівлі, побудовані на усередненні, а нічний скальпінг був практично "задушений". Правда, найбільш досвідчені торговці змогли підлаштуватися під нові обставини, але це були лише лічені відсотки від кількості людей, які займалися торгівлею в азіатську сесію до "гонінь".

Поступово на ринок вийшли нові компанії, не розширюють спред, не забороняють скальпінг, так само стали скасовуватися обмеження і у старих ДЦ, але свою популярність "трейдинг в Азію" не повернув. Досі найпопулярніші серед спекулянтів стратегії це системи із застосуванням принципів мартінгейл і усереднення, а саме поняття "радник" (автоматична торгова система) тепер асоціюється у переважної більшості трейдерів з такими роботами, як Ilan (мартінгейл+усереднення).

Загальні принципи торгівлі в азіатську сесію

Хороших фахівців по даному способу торгівлі зовсім мало, але зате вони в фінансовому плані себе дуже добре почувають. Говорячи з Горцевым Владимиров про нічному скальпінг, чути трохи зверхності і багато іронії, але з його думкою важко не погодитися - новачки, приходячи на ринок, йдуть по шляху найменшого опору.

Це виражається у використанні автоматичних систем, які усереднюються і не доставляють ніяких незручностей власникам, у тому числі у формі збиткових угод. Правда, доводиться потім миритися з повністю злитим рахунком, але кому хочеться думати про погане? Кожен новачок приходить на Forex з думками про заробіток, а не про ризики і втрати власного капіталу.

Весь принцип торгівлі під час азіатської сесії зводиться до побудови цінового каналу тим чи іншим способом (тобто індикатори, можна і скористатися іншими інструментами) та укладення угод "на відбій". Ринкова ціна ніби відбивається від стінки цінового каналу і розгортається у зворотний бік:

Чому трейдери не бояться, що відбудеться пробій каналу? Тут потрібно згадати, що головна відмінна риса ринку в азіатську сесію - практично повна відсутність трендів. Навіть якщо такий неприємний випадок станеться, у кожної угоди ставиться короткий стоп. Важливий момент, про який ніколи не варто забувати - наша мета на ринку не полягає в тому, що б не отримувати збитків зовсім, вона полягає в тому, що сумарний результат за вдалим і невдалим угодам був позитивним.

Немає нічого страшного в тому, що, наприклад, у 2 з 10 випадків угоди завершаться зі збитками, правда, для покоління трейдерів, "вирощених" на стратегіях з усередненням, це може виявитися чимось новим.

Чому в азіатську сесію ринок, як правило, спокійний? У цей час не працюють ліквідні європейські ринки, а так само найпотужніші майданчики США. Кому особливо потрібні, наприклад, євро, американські чи канадські долари в Азії? Та практично нікому, звідти і спокійна поведінка ціни, у якої просто "немає сил", що б пробити канал.

Ефективні стратегії для торгівлі в ціновому каналі:

• Канальна стратегія на Форекс
• Поворотна стратегія

Торгові системи даної групи можуть розрізнятися між собою за низкою параметрів:

• спосіб побудови каналу
• варіанти фільтрації помилкових сигналів
• принципи супроводу позиції
• методи закриття угод

Плюс до цього, необхідно пам'ятати, що системи для нічного ринку завжди обмежені за часом роботи, яка може співпадати з періодом функціонування азіатських торгових майданчиків або ж бути меншим за тривалістю. Торгівля в азіатську сесію це тонкий метод трейдингу, але досить ефективний, тому, що ним займаються, як правило, досвідчені трейдери.

Категорія: Форекс | Додав: 18.07.2016
Переглядів: 536 | Рейтинг: 0.0/0