Неділя, 28.04.2024, 12:17

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Торгівля від корекції на ринку Форекс
Рекомендації торгувати в бік тренда можна знайти на кожному кроці, але буває не рідко так, що укладаєш угоду в бік ринкової тенденції, а вона тут же змінюється. Далеко не у кожного трейдера вистачить терпіння і самовладання, що б не поспішати і зрозуміти, повноцінний розворот або короткочасна корекція зараз на ринку.

Сперечатися про те, що ефективніше, трейдинг по тренду або проти нього, мабуть, марно, адже існує маса стратегій обох типів. Сьогодні ж докладніше розглянемо питання, як торгувати від корекції, що б максимально вигідно заходити в ринок по тренду.

Почати доведеться з підбору способу визначення тренду на ринку, що б переходити до деталей методики. З безлічі інструментів, які могли б нам допомогти, зупинюся на індикаторі Moving Average і ZigZag.
 

Змінна середня з періодом 50 буде демонструвати нам напрям глобального тренда того таймфрейма, на якому ми вирішили діяти. Рекомендую практикуватися на ТФ=М5 або М15, які добре підійдуть для внутрішньоденною торгівлі.

ZigZag дозволяє визначати корекції за допомогою ліній, що з'єднують фрактали. Ті, що спрямовані в одну сторону з МА - нам не цікаві, а от інші, які йдуть проти середньої лінії (виглядає рух зліва направо), як раз, дають можливість помітити корекцію.
 

Обидва індикатори є в стандартному наборі програм терміналу MetaTrader4, так що проблем з їх пошуком не буде. МА часто застосовується трейдерами для оцінки ринкової ситуації, виявлення поточної тенденції. В даному випадку ми саме так і використовуємо ковзну середню, ось тільки увагу заостряем на відскоках ринкової ціни від тренду.

Торгівля від корекції: правила трейдингу

Поки середня лінія рухається вбік, у нас роботи не буде. Потрібно трендові рух, причому, не важливо, чи буде воно висхідним або низхідним, заробляти можна в будь-якому випадку. Припустимо, МА нахиляється вниз, що є реакцією на падіння ціни активу.

Наше завдання - дочекатися, коли ціна почне коригуватися вгору і наблизиться до середньої лінії, що б ми могли укладати угоду на продаж (sell). Для торгівлі від корекції можна чекати, коли ціна проб'є Moving Average, а можна укладати угоду, як тільки ринок наблизиться до лінії індикатора.
 

Угода повинна бути в ту ж сторону, що і МА, відразу після її укладення виставляються take profit і stop loss, про які ми поговоримо пізніше. Для чого ж нам потрібен ZugZag? По-перше, він нам знадобиться при закритті угоди, а по-друге, він допоможе відфільтрувати деякі сигнали.

Розглянемо приклад, коли ZigZag не дозволить нам укласти угоду від ринкової корекції. Уявімо, що ринок росте, МА не дуже сильно, але вже нахилена вгору, а це значить, що ми можемо відкривати тільки покупки. В точці 1 ціна, спускаючись вниз, до лінії індикатора Moving Average, що є сигналом на покупку.
 

Після нетривалого зростання ринок розгортається вниз і пробиває середню лінію в точці 3. У такій ситуації слід відразу закривати позицію в точці 3, раз вона не зафіксувала прибуток раніше (просто не було умов, не встигла закритися з невеликим профітом). По ідеї, тут же варто було б знову укласти угоду на покупку в точці 3, адже глобальний тренд як висхідний, а ринок зверху вниз "прийшов" до МА.

Як раз в цій ситуації нам і стане в нагоді ZigZag, який відфільтрує сигнал. Зверніть увагу, що на ринку тенденція до зростання, але черговий локальний максимум (2) вийшов нижче попереднього значення (0). У таких обставини, навіть якщо ціна торкнеться середньої лінії, не варто поспішати з відкриттям позиції.
 

Чому так відбувається? Це вже взято з теорії чергування локальних екстремумів, за якими більше спеціалізується Горян Володимир (детальніше). У даній методиці просто застосовується один з принципів чергування, який тут виступає в якості фільтра.

Торгівля від корекції: умови закриття угод

Для початку подивимося, як слід позбавлятися від збитків. Один варіант закриття позиції вже був описаний вище, але він більше належить до випадків, коли результат буде приблизно нульовим. Розглядати будемо приклад при низхідному тренді, як зображено нижче. Варіанти фіксації збитку наступні:

черговий локальний максимум вище попереднього, причому, обидва вони над середньою лінією;
фіксована величина в пунктах, розмір якої залежить від обраного торгового інструменту.

Другий варіант являє собою страхувальний stop loss і потрібен тільки для тих випадків, коли при відкритті позиції ціна відразу швидко йде проти нас. Перший варіант дозволяє вийти з мінімальними втратами при розворот тренду. Як тільки ринок піднімається вище попереднього локального максимуму (при низхідному тренді) на кілька пунктів, слід закривати збиток.
 

Прибуток можна фіксувати за принципом: ринок досяг рівня попереднього локального мінімуму + Х пунктів вниз. Кількість пунктів, що додається (Х), залежить від волатильності обраного активу. Ще один варіант - коли ціна досягла попереднього локального мінімуму, то готуємося закрити операцію при появі ознак зростання котирувань.

Даний метод торгівлі з корекції на Форекс дозволяє слідувати за трендом і при цьому укладати угоди в найбільш вигідні моменти, коли ціна стає максимально вигідною. Це трендова стратегія, так що слід використовувати валютні пари з високою волатильністю, як EUR/USD, а так само діяти під час роботи європейських та американських ринків (розклад торгових сесій).

Категорія: Форекс | Додав: 20.07.2016
Переглядів: 616 | Рейтинг: 0.0/0