Вівторок, 26.11.2024, 18:15

Форекс


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Трейдинг

Головна » Статті » Форекс

Трендові індикатори Форекс без запізнювань
Кожен трейдер, протестировавший хоча б з десяток торгових стратегій, не з чуток знає, як складно знайти трендовий індикатор без запізнювання. Тому сьогодні я хотів би поділитися двома алгоритмами, які допоможуть розпізнати тенденцію в самому її початку.

Перший індикатор називається SLMA, і як не важко здогадатися, він представляє собою ще одну версію ковзної середньої, до яких трейдери і пред'являють найбільше претензій з приводу запізнення.

На відміну від класичної Moving Average, розраховує середні ціни за вибраний інтервал, SLMA виконує деякі перетворення заданого користувачем періоду, після чого за допомогою логічних функцій зіставляє динаміку ціни на декількох таймфреймах і виводить на графік підсумкову оцінку загальної тенденції.

Завдяки всім цим змінам та нововведенням трендовий індикатор працює без запізнювання, що добре помітно на наступному графіку, де я зіставив звичайну MA і SLMA, побудовані за 50 свічок.

Індикатори, які не запізнюються

Навіть з цього малюнка вже стає очевидно, що формула трендового «індикатора без запізнювання» кардинально відрізняється від звичних ковзних середніх. Як не міняй вихідні параметри MA (при постійному періоді), вона ніколи і ні при яких умовах не буде схожа на SLMA.

Щоб це довести, знову зіставимо «машку» і розглянутий індикатор, тільки тепер задамо період розрахунку не 50, а 5, щоб алгоритму було менше можливостей для зіставлення тенденцій з різних таймфрейм:

Сигнали індикаторів без запізнювання

І знову індикатор SLMA реагує на ринкові коливання набагато швидше середніх цін, він ніби прагне випередити реальну тенденцію.

Таким чином, якщо врахувати той факт, що даний трендовий індикатор без запізнювання генерує сигнали, тобто розгортається як раз перед початком нової тенденції, його можна використовувати для пошуку оптимальних точок для укладання угод на купівлю та продаж. Для цього достатньо лише зіставити показання SLMA на різних таймфреймах, наприклад:

Різні ТФ у індикаторів

Отримуємо деяку подобу системи Трьох екранів Олександра Елдера:

На першому вікні трендовий індикатор без запізнювання показує глобальну тенденцію, в напрямку якої і слід торгувати.
Розмітка на другому вікні використовується в якості сигнального модуля – актив купується в той момент, коли SLMA розгортається вгору, і продається після того, як лінія індикатора розгорнулася вниз.
Третє вікно за великим рахунком і не потрібно, але тенденцію самого молодшого порядку можна використовувати для пошуку сигналів на своєчасний вихід з позиції.

До речі про таймфреймах, напевно у деяких читачів виникло питання – «чому не встановити кілька індикаторів з різними періодами на один графік?». На жаль, в коді SLMA допущені деякі помилки, із-за яких на робоче вікно виводиться розмітка тільки однієї лінії, тобто можна хоч десять індиків причепити на графік, але в терміналі побачимо лише один з них.

У будь-якому випадку, не дивлячись на цей дрібний пробачити недолік, даний інструмент буде корисний не тільки в нових системах (зібраних з нуля, як говориться), він може стати чудовою альтернативою звичним ковзним середнім і в більш старих методиках.


«Екстремальний» трендовий індикатор без запізнювання


Всі індикатори Форекс можна розділити на три групи – перші в тій чи іншій формі використовують середні ціни, другі побудовані на тикових або реальних обсягах, а треті працюють за ціновими екстремумами і рівнями.

Приклад першого типу тільки що був розглянутий вище, об'ємні індикатори марні без знань в області свічкового аналізу. Про представника третьої групи я і хочу сьогодні розповісти, а називається він Perfect Trend Lines (друга назва Neuro Trend).

Perfect Trend Lines на графіку

Даний трендовий індикатор без запізнювання показує розворот ціни, хоча, якщо порівняти його розмітку з SLMA, то може здатися, що він трохи відстає від реальної тенденції.

Ось ще два ділових індикатора:

Осцилятори Чайкіна
Momentum

Насправді, така похибка є допустимою, оскільки сам принцип ідентифікації тренда, закладений в Perfect Trend Lines, кардинально відрізняється від зіставлення середніх цін. Базується він на одному простому припущенні, яке звучить наступним чином – тенденція розгортається в той момент, коли ціна пробиває останній екстремум, зокрема:

Якщо курс валютної пари або ціна будь-якого іншого активу знижується, то говорити про перелом тренда на бичачий можна буде після того, як котирування оновить свій останній максимум.
Ведмежий тренд ідентифікується протилежним принципом, тобто для його підтвердження ціна повинна пробити останній мінімум.

Без перемальовування алгоритм

Інакше кажучи, бичачий тренд – це послідовність зростаючих мінімумів, а ведмежа тенденція – це серія зниження максимумів. Подібна логіка і була закладена в основу Perfect Trend Lines, червона лінія якого показує максимальні і мінімальні ціни за вибраний період.

Приклади з неперерисовывающимися індикаторами


Таким чином, даний трендовий індикатор працює без запізнювання, адже якщо стверджувати протилежне, то доведеться взагалі викинути на смітник базовий принцип, що описує порядок формування будь-якої тенденції.

І на закінчення я хотів би нагадати, що завжди діяти на випередження тренда не вийде, тим більше, якщо керуватися сигналами індикаторів, тому час від часу навіть розглянуті сьогодні алгоритми будуть генерувати помилкові сигнали.

Категорія: Форекс | Додав: 21.07.2016
Переглядів: 846 | Рейтинг: 0.0/0